Connect with us
BABIE LATO Santander Letnie Brzmienia fot Dagmara Szewczuk

Miasto Kraków Wiadomości Wydarzenia

Premiera singla “Błyszczę” BABIE LATO. Santander Letnie Brzmienia w Krakowie już 5 i 6 lipca.

JAK ZABŁYSZCZY BABIE LATO W KRAKOWIE? BRODKA, MARGARET I ROSALIE. W PREMIEROWYM SINGLU ZAPRASZAJĄ NA SANTANDER LETNIE BRZMIENIA!

Dziś premiera singla „Błyszczę” – muzycznej zapowiedzi wyjątkowego projektu BABIE LATO festiwalu Santander Letnie Brzmienia. Brodka, Margaret i Rosalie. prezentują utwór o kuszeniu, uwodzeniu i sile kobiecej energii. Przekaz dopełnia równie hipnotyzujący klip w reżyserii Brodki. Santander Letnie Brzmienia w Krakowie już 5-6 lipca na Parkowej. Artystki zagrają na jednej scenie obok MROZA, Vito Bambino, Zalewskiego i Kacperczyk.

babie lato santander letnie brzmienia 2024 backstage klipu blyszcze fot dagmara szewczuk 1024x576 - Premiera singla "Błyszczę" BABIE LATO. Santander Letnie Brzmienia w Krakowie już 5 i 6 lipca.

BABIE LATO Santander Letnie Brzmienia fot Dagmara Szewczuk

BABIE LATO to muzyczny projekt specjalny trasy festiwalowej Santander Letnie Brzmienia, który pokazuje, jak bardzo różnorodną energię mogą mieć kobiety. Liderką pierwszej edycji była Natalia Kukulska, która zaprosiła do współpracy Mery Spolsky, Bovską, Margaret i Zalię. BABIE LATO nagrało w 2023 r. dwa single i teledyski, odsłuchany ponad milion razy na Spotify „Cudowne lata” i cover „Venus”.

Tegoroczna edycja przenosi w świat młodości, łobuzerstwa i odważnych brzmień. Nowa odsłona projektu należy do jego liderki Brodki oraz zaproszonych przez nią Margaret i Rosalie.  6 lipca artystki zaprezentują szeroki wachlarz gatunków, od popu, przez rap, aż po muzykę housową i new disco, z sentymentalnymi odniesieniami do ikonicznych brzmień końcówki lat 90. i 2000. Razem udało im się stworzyć girls band, inspirowany takimi grupami, jak Destiny’s Child, Spice Girls czy TLC.

Jakie będzie więc BABIE LATO 2024? Będzie babskie, ale i dziewczyńskie, łobuzerskie, wesołe i all together. A na scenie, na której nie zabraknie gości specjalnych i coverów hitów ostatnich lat – sama siostrzana energia! – opowiadają wspólnie artystki.

Artystki nie odsłaniają jeszcze wszystkich kart BABIEGO LATA! Na koncertach razem z Brodką, Margaret i Rosalie. mają gościnnie wystąpić wyjątkowe polskie artystki. Szczegóły niebawem na profilu Instagram www.instagram.com/babielato_pl.

 

Zobacz klip w reżyserii Brodki do utworu „Błyszczę”:

 

Brodka:

Utwór „Błyszczę” jest magnetyzującym, kobiecym hymnem o pewności siebie, seksualności, wspólnej kobiecej sile. To gra w uwodzenie i historia trzech dziewczyn, które nie boją się iść po swoje, i które wiedzą, czego pragną. Klip z kolei, w którym miałam przyjemność być zarówno przed, jak i za kamerą – zamienia tę miłosną grę w szaloną imprezę w Domu Gier, nawiązując estetyką do popowych klasyków przełomu lat 90. i 2000. To opowieść, w której trzy królowe nie oglądają się za siebie, biją króla i błyszczą!

 

Margaret:

My jako kobiety jesteśmy w takim momencie, że bardzo siebie odkrywamy – również to, do czego jesteśmy zdolne. I o tym jest też ten projekt. O kobiecości, odkrywaniu ciała, nie wstydzeniu się, wolności w wyrażaniu siebie. To jest ta radość i siła, która bije w naszym trio, szczególnie utworze „Błyszczę”. A jeśli chodzi o trasę – to będzie ikoniczne, BABIE LATO. Będziemy brały na tapet utwory, które lubimy i wywracały je do góry nogami. Nie mogę się doczekać tego procesu!

 

Rosalie.:

BABIE LATO jest projektem, w którym mogę nauczyć się współpracy z dziewczynami, a taka praca z kobietami jest zawsze niezwykła. Super jest nauczyć się współgrać, do tego pewne rzeczy można podpatrzeć. Każda z nas jest z trochę innego świata, ale łączy nas konkret. Dlatego, jak spotkałyśmy się w trójkę, to zbudowała się między nami duża siła, którą chcemy dać innym kobietom. Wszystkie możemy błyszczeć!

Posłuchaj singla w streamingach: https://kayaxmusic.lnk.to/BlyszczeBabieLato

 

Najlepsza muzyka w Twoim mieście na Santander Letnie Brzmienia!

 

Popularna wakacyjna trasa koncertowa Santander Letnie Brzmienia z topową polską muzyką już po raz piąty wyrusza latem w podróż po kraju. W Krakowie 5 i 6 lipca zagrają BABIE LATO, MROZU, Vito Bambino, Zalewski, Kacperczyk, Łąki Łan, Poluzjanci, Sorry Boys, Margaret, Daria ze Śląska  

Obok czołowych polskich twórców, na drugiej scenie zaprezentują się artyści, którzy nieśmiało, ale pewnie wkraczają na rynek muzyczny. Santander Letnie Brzmienia łączy siły z poznańskim festiwalem NEXT FEST Music Showcase & Conference. Aktywizując miejską przestrzeń i nawiązując współprace z lokalnym środowiskiem, organizatorzy zapraszają debiutujących artystów do występu na NEXT FEST Stage.

W przerwach między koncertami będzie można pobawić się kreatywnie, odwiedzić strefę rekreacji, beauty czy designu, spróbować foodtruckowych dań oraz zdobyć limitowane gadżety BABIEGO LATA.

 

HARMONOGRAM

 

KRAKÓW / 5-6.07 / Parkowa    

BABIE LATO, MROZU, Vito Bambino, Zalewski, Kacperczyk, Łąki Łan, Poluzjanci, Sorry Boys, Margaret, Daria ze Śląska   

 

www.instagram.com/babielato_pl

www.facebook.com/santanderletniebrzmienia

www.instagram.com/santanderletniebrzmienia

www.tiktok.com/@santanderletniebrzmienia

 

Organizatorem festiwalu Santander Letnie Brzmienia 2024 jest poznańska agencja koncertowa Good Taste Production. Partnerem wydarzenia jest Eventim, Tor Służewiec, Urząd Miasta Łódź i Miasto Katowice. Patroni medialni: RMF FM, Zwierciadło, Elle, Onet.  Sponsor główny: Somersby. Sponsor tytularny: Santander Bank Polska.  

Continue Reading
You may also like...
Avatar photo

Krakowskie Fakty, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia Drobne. Wolne Media Niezależny serwis internetowy poświęcony miastu Kraków. okrakow.pl to serwis tworzony wspólnie z Krakowską społecznością!

Krakowski Kalendarz Wydarzeń

czerwiec 2024
Nie odnaleziono wydarzeń!
Więcej
To Top