Connect with us
nadlesnictwo krzeszowice sadzenie - Pracownicy fabryki Lajkonika posadzili 200 drzew w Nadleśnictwie Krzeszowice

Miasto Kraków Wiadomości Wydarzenia

Pracownicy fabryki Lajkonika posadzili 200 drzew w Nadleśnictwie Krzeszowice

100 sadzonek dębów oraz 50 grabów i 50 jaworów posadzili pracownicy skawińskiej fabryki Lajkonika w Nadleśnictwie Krzeszowice. To kolejna inicjatywa zakładu, mająca na celu wspieranie bioróżnorodności i promowanie odpowiedzialnej gospodarki leśnej.

Fabryka Lajkonika w Skawinie kontynuuje współpracę z Nadleśnictwem Krzeszowice. W tym roku pracownicy przy wsparciu leśniczych sadzili drzewa oraz brali udział w edukacji leśnej ucząc się o rodzajach i wykorzystywaniu drewna.

W ubiegłym roku wspólnie z pracownikami Nadleśnictwa Krzeszowice posadziliśmy aleję lipową oraz stworzyliśmy na terenie drogi dojazdowej do lasu strefę ekotonu, która przyczynia się do wspierania bioróżnorodności i dostarcza pokarm owadom zapylającym. Tej jesieni podjęliśmy kolejne wspólne działania. Tym razem pracownicy fabryki Lajkonika posadzili łącznie 200 sadzonek drzew. Poprzez konsekwentną współpracę z nadleśnictwem, przyczyniamy się nie tylko do poprawy stanu lasu, ale także realizujemy naszą strategię, w której zapisane jest promowanie odpowiedzialnej gospodarki leśnej i dbanie o bioróżnorodność – mówi Bartosz Sikorski, kierownik CSR marki Lajkonik.

Fabryka w Skawinie od 2017 roku posiada certyfikat FSC®. Certyfikacji podlegały opakowania kartonowe wykorzystywane przez markę (Kod licencji: FSC-C136325). The Forest Stewardship Council® (FSC®) to organizacja not-for-profit o zasięgu globalnym, zajmująca się promowaniem odpowiedzialnej gospodarki leśnej na całym świecie. FSC określa normy w oparciu o ustalone zasady odpowiedzialnej gospodarki leśnej przy wsparciu interesariuszy środowiskowych, społecznych i gospodarczych. Oznacza to również, że odpowiedzialna produkcja odbywa się w całym łańcuchu dostaw kartonów, czyli zarówno na etapie pozyskiwania surowca, jego obróbki, transportu, pakowania, jak i sprzedaży. Z fabryki Lajkonika w podkrakowskiej Skawinie rocznie wysyłanych jest prawie 40 milionów sztuk kartonowych opakowań pochodzących z dobrze zarządzanych lasów posiadających certyfikat FSC, innych kontrolowanych źródeł oraz surowców z recyklingu, co przyczynia się do zrównoważonego gospodarowania zasobami leśnymi świata.

Materiał prasowy

Continue Reading
Avatar photo

Krakowskie Fakty, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia Drobne. Wolne Media Niezależny serwis internetowy poświęcony miastu Kraków. okrakow.pl to serwis tworzony wspólnie z Krakowską społecznością!

Krakowski Kalendarz Wydarzeń

grudzień 2023
Nie odnaleziono wydarzeń!
Więcej
To Top