Potencjał rozwoju sektora gier wideo w Krakowie i Małopolsce Kraków Culture Lab

culture lab 800x500 - Potencjał rozwoju sektora gier wideo w Krakowie i Małopolsce Kraków Culture Lab

Rynek gier wideo, dynamika jego rozwoju, sukcesy polskich twórców i nowe możliwości, jakie ten sektor daje miastu – to tylko niektóre wątki kolejnego spotkania z cyklu Kraków Culture Lab. Rozmowę będzie można zobaczyć od 6 maja od godz. 19.00 na platformie PLAY KRAKÓW.

 Kraków Culture Lab jest przestrzenią rozmów o szeroko rozumianej kulturze miejskiej. Regularne spotkania mają pomóc w znalezieniu odpowiedzi na najbardziej istotne wyzwania pojawiające się w różnych obszarach kultury, wszędzie tam, gdzie potrzebna jest dyskusja o planowaniu i wdrażaniu projektów kulturalnych oraz o właściwym zarządzaniu całokształtem podejmowanych w związku z tym działań.

Najbliższa rozmowa będzie poświęcona niezwykle dynamicznie rozwijającemu się rynkowi gier. Porozmawiamy przede wszystkim o tym, jakie potencjały kryją się w tej branży, jaki wpływ wywiera ona na markę i pozycję miasta, jakie są jej szczególne uwarunkowania w zestawieniu z innymi branżami. Omówimy jej najważniejsze wyróżniki i najsłabsze punkty, a także czynniki ograniczające jej możliwości w Krakowie. Przytoczymy przykłady ciekawych współzależności z innymi branżami oraz określimy priorytety, trendy oraz rekomendacje zarówno dla naszego miasta, jak i współpracy międzynarodowej.

Projekt Kraków Culture Lab jest realizowany w ramach programu Kraków Culture. Istotą programu jest skuteczniejsza koordynacja wydarzeń, współpraca grona organizatorów wydarzeń i ścisła współpraca ich środowiska z sektorem usług turystycznych, a także rozwój innowacji pozwalających skutecznie wzmacniać miejski system kultury. Kraków Culture jest również narzędziem dyplomacji kulturowej miasta i działaniem mającym na celu rekomendację tego, co buduje wizerunek miasta w relacjach zewnętrznych, w tym w szczególności na użytek komunikacji międzynarodowej. Miasto Kraków wspólnie z jego instytucjami kultury rozwija narzędzia stworzone w trudnym czasie pandemii i wspiera ich wdrażanie. W ramach projektu Kraków Culture wydawany jest dwujęzyczny bezpłatny kwartalnik, prowadzone są również dwujęzyczna strona www.krakowculture.pl oraz stale rozwijający się portal www.karnet.krakowculture.pl, a także kampanie informacyjne i promujące poszczególne sezony kultury. Koordynację programu powierzono KBF.

Wszystkie odcinki Kraków Culture Lab można oglądać: tutaj.

Informacje o terminach kolejnych spotkań już wkrótce.

By Kraków Wydarzenia - okrakow.pl

Krakowskie Fakty, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia Drobne. Wolne Media Niezależny serwis internetowy poświęcony miastu Kraków. okrakow.pl to serwis tworzony wspólnie z Krakowską społecznością!