Ponad 220 tysięcy złotych zebranych w akcji Dzień Szpilek

dzienszpilek - Ponad 220 tysięcy złotych zebranych w akcji Dzień Szpilek

25 września tysiące ludzi zaangażowało się w akcję społeczną wrzucając do social mediów zdjęcia z hashtagiem #dzienszpilek. To już II edycja akcji Dzień Szpilek, opartej o mechanizm społecznego zaangażowania użytkowników mediów społecznościowych. Przyświecał jej ważny dla nas cel
– wsparcie Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową, a także zwrócenie uwagi na rolę i wagę biznesu w działaniach społecznych. W tym roku pobity został zeszłoroczny wynik!

Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową działająca przy Przylądku Nadziei działa już od 30 lat, wspierając dzieci przyjeżdżające
z całej Polski na leczenie do wrocławskiej Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej. Z ich pomocy skorzystało już kilka tysięcy małych pacjentów, ale potrzeby nadal są ogromne.

Choroba nowotworowa dotknąć może każdego z nas, nie wybiera.
W
Moliera 2 nie chcemy pozostawać obojętni wobec otaczającej nas rzeczywistości. W pierwszej edycji Dnia Szpilek zbieraliśmy środki na leczenie chorób nowotworowych kobiet dla Fundacji Alivia. W tym roku serca skierowaliśmy w stronę najmłodszychmówi Agnieszka Damentko, Członek Zarządu Moliera 2.

25 września social media zalała ogromna fala zdjęć w szpilkach, pojawiło się mnóstwo poleceń, zachęt do udziału i komentarzy wokół wydarzenia. Sam hashtag #dzienszpilek został użyty prawie 600 000 razy

Do policzenia publikacji zaangażowanych zostało dwóch niezależnych audytorów zewnętrznych – Newspoint i Unamo – eksperci z wieloletnim doświadczeniem w monitoringu i kompleksowej analityce mediów. Oba raporty wykazały tożsame wyniki, które przełożyły się na finalną kwotę
223 810 złotych, co ponad 7-krotnie przewyższyło wyniki poprzedniej,
I edycji Dnia Szpilek.

Miło nam jest poinformować, że Unamo.com dostarczyło dane podsumowujące akcję #dzienszpilek. Nasza firma przygotowała raport na podstawie danych z Unamo Monitoring Social media i ustaliła, że w dniu 25.09.2020 roku pomiędzy godziną 00:00, a 23:59 zostały użyte 111 902 hashtagi z profili publicznych, przez różnych użytkowników, które zawierały zdjęcie. Aż 60 511 wzmianek było opublikowanych w dniu 26.09.2020 roku. Kryteriami były: publiczny charakter profilu, zdjęcie oraz oznaczenie hashtagu akcji.wyjaśnia Krystian Trzebiński, Head of New Business Development Unamo.

Oficjalne przekazanie czeku miało miejsce 2 października w siedzibie Fundacji, gdzie wspólnie mieliśmy okazję spotkać się, porozmawiać o problemach i wyzwaniach stojących przed Przylądkiem Nadziei.

Jesteśmy szczęśliwi, że wspólnie przekazaliśmy tak imponującą kwotę. Wierzymy, że społeczne zaangażowanie biznesu odgrywa ważna rolę w niesieniu pomocy. Cieszymy się, że akcja Dzień Szpilek mogła być tego częścią mówi Agnieszka Damentko, Członek Zarządu Moliera 2 – Radość podopiecznych Fundacji i ich rodziców jest dla nas motywacją. Wiemy już, że nasze drogi splotą się na dłużej – podkreśla.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestniczkom i uczestnikom, którzy wzięli udział w zabawie i robili zdjęcia w szpilkach, aby pomóc naszym dzieciakom. Dziękujemy też załodze Moliera 2, za bardzo profesjonalnie podejście i pomoc – mówi Bartłomiej Dwornik z Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą NowotworowąTo była niesamowita akcja, mieliśmy przy niej mnóstwo radości i frajdy, a najważniejsze jest, że cel został osiągnięty – pomoc dla dzieciaków z Kliniki Onkologicznej Przylądek Nadziei. Przelew jest już na koncie Fundacji i pomaga – dodaje.

“Wielka głowa rodzi wielki myśli, wielkie serce tworzy wielkie dzieła” mówią słowa podziękowania, jakie przekazała nam Fundacja. Czytamy: “Wyrażamy ogromną wdzięczność (…), Wasz piękny gest pomaga dzieciom chorym na nowotwory walczyć z ciężką chorobą i daje nadzieję na bezcenny dar życia”.

Uważnie analizowaliśmy przebieg tej, a także poprzedniej edycji Dnia Szpilek, aby w kolejnych podejmowanych akcjach pomagać jeszcze efektywniej. Śledzimy także komentarze medialne i opinie naszych Klientów – te głosy są dla nas ważne i chcemy brać je pod uwagę planując dalsze działaniainformuje Agnieszka Damentkocieszymy się, że nasza akcja wywołała tak szeroką dyskusję o akcjach społecznych wspieranych przez biznes i mamy nadzieję, że przełoży się to na realną pomoc dla fundacji i stowarzyszeń, a w konsekwencji potrzebujących – dodaje.

Źródło Moliera2

By Kraków Wydarzenia - okrakow.pl

Krakowskie Fakty, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia Drobne. Wolne Media Niezależny serwis internetowy poświęcony miastu Kraków. okrakow.pl to serwis tworzony wspólnie z Krakowską społecznością!