Connect with us
sdc4433 - Polski Kongres Przedsiębiorczości 2022

Biznes

Polski Kongres Przedsiębiorczości 2022

14 i 15 listopada 2022 roku w ICE Centrum Kongresowe odbyła się 9. edycja Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości. 20 paneli dyskusyjnych, 200 prelegentów i 2 tysiące uczestników zostali zebrani w jednym miejscu organizatorem tego wydarzenia — Polską Agencją Przedsiębiorczości. Współorganizatorem kongresu był Europejski Fundusz Rozwoju Przedsiębiorczości, a głównymi partnerami: Małopolska Innowacyjna i Miasto Kraków. Projekt współfinansowany przez Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii.

sdc4438 - Polski Kongres Przedsiębiorczości 2022

Kongres od 10 lat wpływa na działania polskich przedsiębiorców, naukowców i samorządowców. Rozwój gospodarczy, inwestycje, innowacje oraz nowe projekty zwiększają jego prestiż. Interdyscyplinarność daje szansę na realne efekty i przyczynia się do komercjalizacji projektów i badań partnerów. Stojąc przed wyzwaniem odbudowy światowej gospodarki, takie wydarzenie jak Polski Kongres Przedsiębiorczości stanowi rzeczywiste wsparcie dla jej rozwoju – podkreślają organizatorzy.

sdc4417 - Polski Kongres Przedsiębiorczości 2022

Już drugi raz Polski Kongres Przedsiębiorczości zawita do województwa małopolskiego. Gospodarzem wydarzenia ponownie zostało Miasto Kraków. Dzięki współpracy z Marszałkiem województwa – Witoldem Kozłowskim oraz Jackiem Majchrowskim – Prezydentem Krakowa, nadchodząca edycja ponownie odbędzie się w Centrum Kongresowym ICE Kraków [odpowiedzialnybiznes].

sdc4414 - Polski Kongres Przedsiębiorczości 2022

Idea Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości powstała z inicjatywy Polskiej Agencji Przedsiębiorczości. Pierwsza edycja wydarzenia odbyła się w 2013 roku w Katowicach i skupiła uwagę środowisk naukowych, uczelnianych, samorządowych oraz instytucjonalnych. Drugi kongres również odbył się w Katowicach, ale kolejne edycje odbywały się już w innych województwach, a gospodarzami były ich stolice: Łódź, Lublin, Zielona Góra, Poznań i Olsztyn. W 2021 roku gospodarzem VIII edycji wydarzenia była stolica Małopolski – Kraków.

sdc4405 - Polski Kongres Przedsiębiorczości 2022

Po uroczystej prezentacji nagrodzonych odbył się koncert Orkiestry Filharmonii Krakowskiej – instytucji kultury Województwa Małopolskiego. Orkiestrze towarzyszył Krystian Ochman – amerykańsko-polski piosenkarz i kompozytor, zwycięzca 11. edycji programu The Voice of Poland, zdobywca Nagrody Publiczności w koncercie „Premiery” na 58. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu i reprezentant Polski w 66. Konkursie Piosenki Eurowizji. W swojej twórczości łączy brzmienie śpiewu klasycznego z repertuarem rozrywkowym. Galę poprowadził, znany z ekranów telewizyjnych duet prezenterów: Monika Richardson oraz redaktor Krzysztof Ziemiec. Po koncercie uczestnicy zostali zaproszeni na bankiet [malopolska].

sdc4402 - Polski Kongres Przedsiębiorczości 2022

Zdjęcia: Vladimir Milanov, tekst: partnerzy kongresu oraz informacje prasowe.

Continue Reading

Krakowski Kalendarz Wydarzeń

grudzień 2023
Nie odnaleziono wydarzeń!
Więcej
To Top