Policyjne działania przeciwko nielegalnym wyścigom w Małopolsce

policja 760x500 - Policyjne działania przeciwko nielegalnym wyścigom w Małopolsce

W ubiegły piątek, policjanci z powiatu krakowskiego wspólnie z policjantami ruchu drogowego KWP w Krakowie przeprowadzili działania nakierowane na niedopuszczenie do organizacji nielegalnych wyścigów w Pobiedniku Wielkim. Działania zakończyły się nałożeniem 110 mandatów karnych na niebezpiecznie zachowujących się kierowców. Zostały zatrzymane też 2 prawa jazdy i 18 dowodów rejestracyjnych.

29 kwietnia br., w godzinach wieczornych, policjanci z powiatu krakowskiego wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie przeprowadzili działania w Pobiedniku Wielkim (gm. Igołomia — Wawrzeńczyce), gdzie zgromadziło się około 400 pojazdów, fanów nielegalnych wyścigów samochodowych. Działania ukierunkowane były głównie na niedopuszczenie do wyścigów i zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
W ramach działań policjanci przeprowadzili kontrolę nadjeżdżających w miejsce gromadzenia się pojazdów, ujawniając blisko 120 wykroczeń. Naruszenia te dotyczyły m.in. „palenia gumy” lub „strzelania z układu wydechowego”, a także innych wykroczeń związanych z powodowaniem zagrożenia w ruchu drogowym. Na kierujących, którzy dopuścili się tych przewinień, policjanci nałożyli 110 mandatów karnych, a 10 z nich pouczyli. Podczas sprawdzania stanu technicznego pojazdów funkcjonariusze ujawnili nieprawidłowości w 18 kontrolowanych samochodach, co skutkowało zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych. W trakcie działań policjanci zatrzymali też dwa prawa jazdy, za przekroczenie dozwolonej prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym. Mundurowi natrafili również na kierującego, który nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów.

Źródło: Małopolska Policja

By Kraków Wydarzenia - okrakow.pl

Krakowskie Fakty, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia Drobne. Wolne Media Niezależny serwis internetowy poświęcony miastu Kraków. okrakow.pl to serwis tworzony wspólnie z Krakowską społecznością!