Pod jednym nazwiskiem – wystawa w Akademii Sztuk Pięknych

sdc3613 800x500 - Pod jednym nazwiskiem - wystawa w Akademii Sztuk Pięknych

24 października 2022 roku w Galerii Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie w ramach Open Eyes Art Festiwal odbył się wernisaż wystawy “Pod jednym nazwiskiem”. Organizatorem wystawy była Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.

sdc3621 - Pod jednym nazwiskiem - wystawa w Akademii Sztuk Pięknych

Jakie znaczenie dla artystycznej drogi może mieć rodzina? Czy twórczość trojga artystów – matki, ojca i syna posiada wspólne cechy? Czy istnieje jakieś wzajemne oddziaływanie? Na czym ono może polegać? Czy są to spokojne przepływy energii i wzajemnych inspiracji, czy raczej zdecydowane manifestowanie własnych odmienności i odrębności? Czy istnieją płaszczyzny styczne i wspólne obszary? Czy w ogóle fakt, że się jest z tego samego domu może być powodem do zorganizowania wspólnej wystawy?

sdc3610 - Pod jednym nazwiskiem - wystawa w Akademii Sztuk Pięknych

Na wystawie „Pod jednym nazwiskiem” wystąpią trzy odmienne osobowości twórcze, których wybrane prace będzie można zobaczyć w Galerii Wydziału Malarstwa ASP w Krakowie.

sdc3607 - Pod jednym nazwiskiem - wystawa w Akademii Sztuk Pięknych

Każde z trojga artystów pracuje inaczej, choć dla wszystkich uprawianie sztuki ma charakter praktyki kontemplacyjnej. Odbiór ich prac wymaga skupienia i wyciszenia, choć w każdym przypadku rodzaj tego doświadczenia jest odmienny. Również powody i źródła tych twórczych aktywności są zróżnicowane. Od obserwacji natury i świata widzialnego u Leszka Misiaka, poprzez abstrakcyjne zapisy i gesty u Krystyny Misiak, po ściśle geometrycznie skonstruowane struktury u Michała Misiaka.

Ekspozycja będzie prezentowana w galerii wydziału, na którym każde z nich studiowało. Łączy ich więc nie tylko nazwisko.

Zdjęcia: Vladimir Milanov, tekst: https://oeaf.pl/wydarzenia/pod-jednym-nazwiskiem/ .

 

 

By Vladimir Milanov