Connect with us
skatepark betonowy krakow luczanowicka 3 1 - Po szkole pójdą na skatepark! Krakowska placówka rozwija zainteresowania uczniów.

Miasto Kraków Wiadomości Wydarzenia

Po szkole pójdą na skatepark! Krakowska placówka rozwija zainteresowania uczniów.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 78 zyskali nową przestrzeń rekreacyjną Tuż obok szkoły, otwarto nowoczesny skatepark, który rozszerzyć program zajęć WF.

Nowy obiekt oferuje uczniom, młodym fanom sportów ekstremalnych nowe wyzwania i możliwości rozwijania swoich umiejętności. Z myślą o interdyscyplinarnej aktywności, skatepark został wyposażony w wiele elementów, umożliwiające zarówno początkującym, jak i zaawansowanym użytkownikom czerpanie radości z jazdy na deskorolce, hulajnodze, BMX czy rolkach.

skatepark betonowy krakow luczanowicka 2 300x200 - Po szkole pójdą na skatepark! Krakowska placówka rozwija zainteresowania uczniów.

Skatepark składa się z następujących przeszkód: Bank ramp, Fuboxa z falką oraz dwoma Hubbami, Barcelony z Nipplem, dwóch wulkaników o różnych kątach (jeden łagodniejszy, drugi ostrzejrzy), Nipple’a oraz Quartera z Wall Ridem. Dzięki nim możemy, jako młodzież szkolna oraz lokalna społeczność może cieszyć się ćwiczeniami w niecodziennym i kreatywnym otoczeniu.

Skatepark zajmuje powierzchnię 185 m², tworząc przestrzeń, która inspiruje do nauki nowych tricków. Inicjatywa budowy skateparku przy szkole wpisuje się w trend rozwijającej się infrastruktury miejskiej, dostosowującej się do zróżnicowanych zainteresowań uczniów. Nowy skatepark przy Szkole Podstawowej nr 78 to nie tylko miejsce, gdzie pasja do sportów ekstremalnych ożywa, ale także symbol zrozumienia potrzeb współczesnej młodzieży i inwestycji w rozwój lokalnej społeczności.

Według badań przeprowadzonych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach inicjatywy “Stop Zwolnieniom z WF-u” polskie dzieci wykazują mniejszą aktywność fizyczną na zajęciach wychowania fizycznego. Główną przyczyną tego zjawiska jest brak odpowiednich funduszy na popularne wśród dzieci dyscypliny, takie jak deskorolka. Z raportu przygotowanego przez Bank Pekao  wynika, że 8% badanych dzieci wskazuje deskorolkę jako jedną z ulubionych form aktywności podczas WF-u. Z kolei 27% rodziców uważa, że to właśnie skateboarding jest sportem skatepark betonowy krakow luczanowicka 6 300x200 - Po szkole pójdą na skatepark! Krakowska placówka rozwija zainteresowania uczniów.wybieranym przez ich dzieciwyjaśnia Joanna Gęborska, specjalistka ds. marketingu w Grupie Techramps.Stąd istotne jest inwestowanie w edukację i rozwój infrastruktury szkolnej. Cieszymy się, że możemy przyczynić się do tego procesu – dodaje.

Skatepark, usytuowany na terenie przyległym do budynku Szkoły Podstawowej nr 78 na działkach o numerach 377/5 oraz 377/4, obręb NH-12 w Krakowie, a dokładniej na skrzyżowaniu ulic — Łuczanowickiej i Luboczy. Za projekt i budowę obiektu odpowiada krakowska firma Techramps.


O firmie Techramps:

Techramps to firma specjalizująca się od ponad 20 lat w projektowaniu i budowie skateparków w Polsce i na świecie. Z pasją i zaangażowaniem tworzymy miejsca, które inspirują do aktywności, wspierając rozwój społeczności sportów wyczynowych. Więcej informacji na stronie: www.techramps.com.

Continue Reading
You may also like...
Avatar photo

Krakowskie Fakty, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia Drobne. Wolne Media Niezależny serwis internetowy poświęcony miastu Kraków. okrakow.pl to serwis tworzony wspólnie z Krakowską społecznością!

Krakowski Kalendarz Wydarzeń

czerwiec 2024
Nie odnaleziono wydarzeń!
Więcej
To Top