pierwsze urodziny play krakow grafika 300x300 - PLAY KRAKÓW zaprasza na swoje pierwsze urodziny!Platforma PLAY KRAKÓW zaprasza do wspólnego świętowania swoich pierwszych urodzin. Spotkajmy się 11 września 2021 roku o godz. 20.00 na wyjątkowym koncercie „Makowicz vs. Możdżer w Sukiennicach”. WŁĄCZ PLAY KRAKÓW i świętuj z nami!

 Pierwsze urodziny to idealny powód nie tylko do świętowania, ale także do podsumowania działalności. PLAY KRAKÓW powstało 11 września 2020 roku z inicjatywy Miasta Krakowa. Był to pierwszy tego typu miejski serwis w Polsce. 12 miesięcy online to 11 festiwali, 33 000 użytkowników, 52 twórców, 170 transmisji oraz 1 100 udostępnionych materiałów VOD – wylicza Izabela Błaszczyk, dyrektorka KBF, operatora PLAY KRAKÓW. Platforma jest narzędziem umożliwiającym udział w wydarzeniach wszystkim tym, którzy są ich spragnieni. Do internetu przenosimy festiwale, koncerty, spotkania czy spektakle. Jesteśmy szczęśliwi, że Kraków ma jedno miejsce, w którym są zebrane wartościowe i ważne dla miasta działania związane z rozrywką oraz edukacją kulturalną. Bardzo się cieszę, również dlatego, że nasze zaproszenie do publikowania wydarzeń na platformie przyjęły prawie wszystkie miejskie instytucje – dodaje Izabela Błaszczyk.

Nikt z nas nie wyobraża sobie urodzin bez prezentu, a dla Was prezent przygotowała sama jubilatka. „Makowicz vs. Możdżer w Sukiennicach” to rejestracja wyjątkowego koncertu, który odbyła się w niezwykłej scenerii Muzeum Narodowego w Krakowie – w Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach. Adam Makowicz i Leszek Możdżer – dwie legendy polskiej pianistyki jazzowej – powrócili do projektu na dwa fortepiany, którego premiera miała miejsce w 2004 roku w Carnegie Hall w Nowym Jorku. Artyści prezentują swoje oryginalne kompozycje oraz standardy jazzowe. Całości dopełniają arcydzieła polskiego malarstwa historycznego – takie jak „Hołd Pruski” Jana Matejki czy „Pochodnie Nerona” Henryka Siemiradzkiego – „przenikające” się w Sali Siemiradzkiego z wielką muzyką. Już 11 września 2021 od 20.00 do północy materiał będzie udostępniony bezpłatnie, natomiast od 12 września będzie można go obejrzeć, wykupując dostęp.

Dodatkowo na PLAY KRAKÓW można znaleźć m.in. wielkie muzyczne widowiska, spektakle teatralne i operowe, recitale, filmy, koncerty, spotkania z ciekawymi postaciami świata literatury czy biznesu, a nawet vademecum wydarzeń hybrydowych. To także miejsce realizacji wielu festiwali. Wśród materiałów, które mogą oglądać użytkownicy w całej Polsce (a wybranych treści także poza granicami naszego kraju), są m.in. propozycje takich instytucji, wydarzeń i miejsc, jak: MASTERCARD Off Camera, Teatr Groteska, Muzeum Krakowa, Capella Cracoviensis, Teatr Nowy Proxima, Teatr Variété, Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki, Krakowski Festiwal Górski, Akademia Muzyczna w Krakowie, Opera Krakowska, Festiwal Kultury Żydowskiej, Teatr Łaźnia Nowa, Open Eyes Economy Summit, Centrum Kongresowe ICE Kraków oraz KBF.

W 2020 roku PLAY KRAKÓW otrzymało wyróżnienie Best Stream Awards, które przyznawane jest najważniejszym, najlepszym i najpopularniejszym realizacjom, które na co dzień można oglądać/słuchać za pośrednictwem dedykowanych platform wideo/audio lub w mediach społecznościowych.

Włącz PLAY KRAKÓW i świętuj z nami!