Connect with us
ANTONINA KRZYSZTOŃ ROGALOW ANALOGOWY

Kultura

„Pieśni Postne i Wyciszone” koncert Antoniny Krzysztoń

Już po raz 70. Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta zaprasza na koncert z cyklu „Nowa Huta. Dlaczego nie?!”. 1 kwietnia, o godz. 19:30 (Kościół Arka Pana) odbędzie się koncert „Pieśni Postne i Wyciszone” w wykonaniu Antoniny Krzysztoń. Wstęp wolny!

a 270x300 - „Pieśni Postne i Wyciszone” koncert Antoniny Krzysztoń„Koncert ma być formą modlitwy i kontemplacji. W pierwszej części wybrzmią utwory z płyty „Pieśni Postne” Antoniny Krzysztoń, w drugiej części usłyszeć będzie można autorskie kompozycje. Warto podkreślić również ascetyczną formę koncertu, która związana jest z tematyką pasyjną” – mówi Agnieszka Gutkowska z Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta.

„Pieśni Postne i Wyciszone” to koncert, podczas którego zaprezentowane zostaną stare polskie, tradycyjne pieśni, czasu Wielkiego Postu. W programie słuchacze usłyszą m.in. „Ogrodzie Oliwny”,  „Krzyżu Święty” i “Gorzkie Żale przybywajcie”. Wszystko to w aranżacji Antoniny Krzysztoń – polskiej pieśniarki, kompozytorki i autorki tekstów.

Antonina Krzysztoń w 1983 r. wygrała Krakowski Studencki Festiwal oraz zdobyła główną nagrodę FAMA. Uznała wygraną za znak i potwierdzenie, że to jest jej droga. Zdecydowała się całkowicie poświęcić śpiewaniu. Artystka występowała i występuje na najważniejszych festiwalach, koncertach związanych z szeroko pojętą piosenką poetycką i religijną. W swojej twórczości stara się szukać tego, co nas łączy i nie ocenia, zaprasza do rozważań, do zadumy i dialogu. To wszystko składa się, na jej niepowtarzalne interpretacje.

Wydarzenie, jak każdy wiosenny koncert z cyklu, poświęcony będzie szczególnie wsparciu Hospicjum św. Łazarza w ramach akcji Pola Nadziei. Organizatorzy zachęcają zarówno do włączenia się w kwestę towarzyszącą koncertowi jak i do przekazania 1,5% swojego podatku Hospicjum. 

Wydarzenia z cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?! są ważnym dla Nowej Huty projektem kulturalno-społecznym, gromadzącym za każdym razem kilkutysięczną widownię. Pomysłodawcą i koordynatorem projektu Nowa Huta. Dlaczego Nie?! jest poseł Ireneusz Raś, a dyrektorem artystycznym Lidia Jazgar.

Organizatorami są: Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Porozumienie Dzielnic Nowohuckich

Partnerami wydarzenia są: Fares Sp. z o.o. oraz ART BLUE Agencja Artystyczno-Promocyjna Lidia Jazgar.

Patroni medialni: Dwutygodnik Miejski Kraków.pl, Głos Tygodnik Nowohucki, Radio Kraków.

 

„Pieśni Postne i Wyciszone” Koncert dla Pól Nadziei

  1. koncert z cyklu Nowa Huta. Dlaczego nie?!

1 kwietnia 2023 (sobota) godz. 19:30

Arka Pana | Kościół pw. Matki Bożej Królowej Polski w Krakowie ul. Obrońców Krzyża 1

Wstęp wolny

Continue Reading
You may also like...
Avatar photo

Krakowskie Fakty, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia Drobne. Wolne Media Niezależny serwis internetowy poświęcony miastu Kraków. okrakow.pl to serwis tworzony wspólnie z Krakowską społecznością!

Krakowski Kalendarz Wydarzeń

czerwiec 2024
Nie odnaleziono wydarzeń!
Więcej
To Top