Connect with us

Miasto Kraków Wiadomości Wydarzenia

Pierwsza laureatka Stypendium im. Stanisława Wyspiańskiego

Kapituła Stowarzyszenie im. Stanisława Wyspiańskiego, które powstało, by wspierać rozwój młodych ludzi, w dniu 15 czerwca 2019 roku przyznała swoje pierwsze stypendium. Jego laureatką została Agnieszka Pałka, 18-letnia uczennica trzeciej klasy Technikum Łączności nr 14 w Krakowie.

Kapituła w składzie: Piotr Buła, Michał Glijer, Krzysztof Głuchowski, Joanna Heidtman, Marek Kamiński,  Przemysław Powalacz,  Artur Rzepecki,

agnieszka palka fot. grzegorz mart 2 300x200 - Pierwsza laureatka Stypendium im. Stanisława Wyspiańskiego

Agnieszka Pałka fot. Grzegorz Mart

Zuzanna Skalska, Krzysztof Wróbel i Szymon Ziobrowski przyznało Agnieszce Pałce stypendium w wysokości
12000 zł oraz wsparcie konsultingowe.
Agnieszka Pałka to współzałożycielka oraz CEO startupu GetDressed, założycielka fundacji Science Entrepreneurship Experience Daily, którą zarządza gromadząc wokół siebie zespół współdziałających ze sobą osób. Fundacja wypełniania lukę między uczniami a światem biznesu – organizowane są warsztaty z przedsiębiorczości, podstaw prowadzenia biznesu, warsztaty z mentorami, spotkania z twórcami gier komputerowych, warsztaty prawnicze. W ciągu ostatniego pół roku dzięki Fundacji i ogromniej pracy i wytrwałości Agnieszki jakio liderki zespołu, odbyło się 6 różnych wydarzeń, w których wzięło udział około 500 uczniów krakowskich szkół średnich, zostało zorganizowane 35 partnerstw biznesowych, 17 miejsc stażowych dla rówieśników.  Kapituła uzasadniając wybór laureatki wskazała na umiejętność tworzenia zespołu, który współdziała przy wielu inicjatywach, radzi sobie w sytuacjach trudnych, konfliktowych, ma jasność wspólnej wizji i celów. To wymaga od Agnieszki Pałki poczucia odpowiedzialności, rozumienia innych, wysokich umiejętności społecznych. Wszystkie je posiada i stale rozwija. Agnieszka poprzez swoje działania aktywizuje innych do uruchamiania ich własnych możliwości, chce wzmacniać ich niezależności i podmiotowości. Ma różnorodne zainteresowania w dziedzinach, które pozornie są od siebie odległe, ale mogą być łączone w innowacjach: neurobiologia (wysoki wynik w olimpiadzie „Brain Bee”), programowanie (tworzenie aplikacji wykorzystującej sztuczną inteligencję), rozwiązania innowacyjne technologicznie, które przyniosło jej zwycięstwo w miedzynarodowym konkursie „Girls Who Innowate”.

Dla członków Kapituły Stypendium im. St. Wyspiańskiego ważne było nie tylko, co Agnieszka robi, ale kim jest. Ma bardzo duże poczucie odpowiedzialności za to, co robi, jest mocno zorientowana na działanie i własną sprawczość. Myśli systemowo i przyszłościowo – zmierza do osiągania skali w swych projektach. Jest zdyscyplinowana intelektualnie, dojrzała i świadoma siebie ponadprzeciętnie w tak młodym wieku. Jej ścieżka edukacyjna jest połączona z pasją. Jest odważna w wyborach i mówieniu o tym, co myśli, kieruje się silnie wiarą w działania na rzecz dobra wspólnego.

Laureat kolejnego stypendium zostanie ogłoszony 15 stycznia 2020 roku, w rocznicę urodzin Stanisława Wyspiańskiego.

Avatar photo

Krakowskie Fakty, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia Drobne. Wolne Media Niezależny serwis internetowy poświęcony miastu Kraków. okrakow.pl to serwis tworzony wspólnie z Krakowską społecznością!

Krakowski Kalendarz Wydarzeń

maj 2024
Nie odnaleziono wydarzeń!
Więcej
To Top