Taniec to życie. O to mi chodzi. O naukę życia – Isadora Duncan

27 lutego 2020 r. godz. 11.00

Spotykamy się w tańcu. Aby choć przez chwilę popatrzeć sobie w oczy, wymienić uśmiechy,  pobyć ze sobą. Bo nie ma świata osób z niepełnosprawnością i tego drugiego, równoległego, należącego do osób zdrowych. Jest jeden świat – nasz wspólny i to jak będzie wyglądał zależy od najprostszych gestów.
W obszarze tańca nie ma ruchu sprawnego i niepełnosprawnego, jest natomiast prawdziwy i fałszywy, twórczy bądź odtwórczy, organiczny – będący życiem lub jego kalką. Spotykamy się w tańcu. On jest platformą poznania, rozmowy i wzajemnych inspiracji. A wszystko po to by tworzyć wspólny świat.

„PEŁNĄ PARĄ” to pokaz blisko trzymiesięcznej pracy warsztatowej w obszarze tańca, w którym uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych nr 11 i Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego Montessori w Krakowie. Projekt był współfinansowany ze środków  MKiDN z  Funduszu Promocji Kultury, a realizowany przez Fundację Wszyscy Obecni we współpracy ze Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży. Spotkanie obejmuje pokaz filmu dokumentalnego i prezentację taneczną.

Related Posts

Ta strona korzysta z ciasteczek (plików cookie) aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz instalować tych plików, przejdź do ustawień swojej przeglądarki. Akceptuję Czytaj więcej