Connect with us
pazdziernik w ice krakow - Październik w ICE Kraków - #MOCWYDARZEN

Miasto Kraków Wiadomości Wydarzenia

Październik w ICE Kraków – #MOCWYDARZEN

pazdziernik w ice krakow 300x169 - Październik w ICE Kraków - #MOCWYDARZENCentrum Kongresowe ICE Kraków to działająca od blisko 7 lat kulturalna i biznesowa wizytówka naszego miasta, miejsce, które co miesiąc wita tysiące odwiedzających z Polski i zagranicy. A wszystko to za sprawą różnorodnych wydarzeń, które odbywają się w naszym obiekcie. Oprócz międzynarodowych konferencji, sympozjów oraz spotkań biznesowych, gościmy także wydarzenia kulturalne, takie jak koncerty, spektakle operowe, teatralne czy baletowe.

 Mimo trwającej od ubiegłego roku pandemii nasz kalendarz jest pełen wydarzeń, w których warto uczestniczyć. Dlatego, zaczynając od dzisiaj, będziemy co miesiąc przesyłać Państwu komunikat zapowiadający najciekawsze imprezy mające się odbyć w nadchodzących tygodniach w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Wszystkie wydarzenia realizujemy w reżimie sanitarnym zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami. Po więcej informacji o nadchodzących wydarzeniach, zmianach w kalendarium i obowiązujących w obiekcie zasadach sanitarnych zapraszamy na stronę www.icekrakow.pl.

W poniższym kalendarium prezentujemy wydarzenia otwarte dla publiczności. Te o charakterze zamkniętym zgodnie z wolą naszych kontrahentów nie są komunikowane.

Operatorem Centrum Kongresowego ICE Kraków jest KBF – miejska instytucja kultury działająca na rzecz rozwoju przemysłów kreatywnych, biznesu, turystyki kulturalnej, branży spotkań i przemysłów czasu wolnego.

www.kbf.krakow.pl

Październik w ICE Kraków:

  • 10 – koncert Stanisława Słowińskiego „Symfonia czterech stron świata”
  • 10 – Narodowy Balet Kijowski „Jezioro łabędzie”
  • 10 – Festiwal Sacrum Profanum: LEM: LAPIDARNA EKSPRESJA MODERNY
  • 10 – Festiwal Sacrum Profanum: SUMMA LEMMOLOGIAE
  • 10 – Festiwal Sacrum Profanum: ARDITTI QUARTET 47 ½ ANNIVERSARY
  • 5-7.10 – Polski Kongres Przedsiębiorczości
  • 10 – Gala jubileuszowa upamiętniająca 30. rocznicę śmierci Andrzeja Zauchy
  • 10 – Absolvent Talent Days
  • 10 – „Wielkie spotkania” – koncert jubileuszowy PWM
  • 10 – Unsound „Candyman Live Score”: Robert Aiki Aubrey Lowe & Ensemble
  • 10 – Unsound „Domain”
  • 10 – „Cudzoziemki w raju kobiet”. Koncert finałowy 57. Studenckiego Festiwalu Piosenki
  • 10 – koncert „Queen Symfonicznie”
  • 10 – Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie: „FMF4Kids: Agi Bagi”
  • 10 – Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie: „The Best of John Barry”
  • 10 – koncert „W hołdzie Ennio Morricone”
  • 10 – koncert zespołu Dżem

 

Szczegółowy opis wydarzeń:  

  • 1 października, godz. 20.00 – koncert Stanisława Słowińskiego „Symfonia czterech stron świata”

 Międzynarodowy projekt łączący wybitnych artystów sceny muzyki klasycznej, jazzu i world music. Utwór stanowi muzyczne podsumowanie dotychczasowej drogi muzycznej Stanisława Słowińskiego; w tej niezwykle intensywnej podróży przez różnorodne muzyczne światy wirtuoz skrzypiec zwiedził kilkadziesiąt krajów, koncertując niemal na wszystkich kontynentach.

Skład: Stanisław Słowiński, Apel-les Carod Requesens,
Joanna Słowińska, Wassim Ibrahim, Grzech Piotrowski, Ablaye Badji, Joachim Mencel, Paweł Kaczmarczyk, Marta Wajdzik, Franciszek Raczkowski, Justyn Małodobry, Dawid Fortuna, InfraArt Chamber Orchestra 

Organizator: InfraArt Chamber Orchestra

Bilety: https://goingapp.pl/wydarzenie/etnokrakow-rozstaje-2021-epilog-stanislaw-slowinski-symfonia-czterech-stron-swiata-3/sierpien-2021

 

  • 2 października, godz. 18.00 – Narodowy Balet Kijowski „Jezioro łabędzie”

Ponadczasowy, widowiskowy i wzruszający spektakl w wykonaniu światowej sławy Narodowego Baletu Kijowskiego.

Romantyczny książę Zygfryd w przeddzień zaręczyn poluje nocą nad jeziorem. Oglądamy go tam w słynnej scenie tańca białych łabędzi, która jest prawdziwym arcydziełem choreografii XIX wieku. Kiedy Zygfryd zbliża się do najpiękniejszego łabędzia, ten okazuje się zaklętą księżniczką Odettą. Oczarowany książę wyznaje jej miłość, która może wyzwolić dziewczynę z mocy złego czarnoksiężnika Rotbarta. Jednak matka Zygfryda zaprosiła już do zamku panny z obcych krajów, by syn wybrał sobie wreszcie narzeczoną. Na balu pojawia się także Rotbart z córką Odylią, bliźniaczo podobną do Odetty… Spektakl pozostawia nas pod urokiem romantycznej baśni i ujmującego piękna muzyki Piotra Czajkowskiego.

Organizator: Agencja Brussa

Bilety: https://www.kupbilecik.pl/imprezy/57098/Krak%C3%B3w/Narodowy+Balet+Kijowski+-+Jezioro+%C5%81ab%C4%99dzie/

 

  • 2 października, godz. 18.00 – Festiwal Sacrum Profanum „LEM: LAPIDARNA EKSPRESJA MODERNY”

 

Stanisław Lem częstokrotnie bawił się własnym nazwiskiem, traktując je jako akronim powracający w kolejnych wersjach. Organizatorzy koncertu przyłączają się do tej zabawy i zapraszają na koncert LEM: Lapidarna Ekspresja Moderny. Cztery kompozycje napisane z myślą o zespole wokalnym proMODERN pokazują bardzo różnorodne style i podejścia do muzyki nowej twórczyń i twórców dwóch generacji – z jednej strony Niny Fukuoki i Andrzeja Karałowa, a z drugiej Zofii Dowgiałło i Cezarego Duchnowskiego.

Organizator: KBF

Bilety:  https://kbfbilety.krakow.pl/wydarzenia/lem-lapidarna-ekspresja-moderny

 

  • 2 października, godz.21.00 – Festiwal Sacrum Profanum „SUMMA LEMMOLOGIAE”

 

W kompozycji „Lo firgai. Maska” Alek Nowak mierzy się z tytułowym opowiadaniem Lema („Maska”) o niedoskonałości stworzenia, transgresji i dualizmie. Libretto tego monodramu zostało przetłumaczone na uniwersalny język lożbański, który ma służyć do komunikacji nie tylko między ludźmi, ale też między ludźmi i maszynami. Utwór powstał w ramach projektu The Science of Fiction na zamówienie Instytutu Adama Mickiewicza dla Klangforum Wien. Kompozytor pisał go z myślą o Joannie Freszel i to właśnie tę sopranistkę usłyszymy u boku krakowskiego zespołu Spółdzielnia Muzyczna contemporary ensemble. W programie znalazły się także utwory Żanety Rydzewskiej i Mikołaja Laskowskiego wyłonione w konkursie na kompozycje „lemowskie” zorganizowanym przez IAM i wiedeński zespół – jurorami konkursu było dwoje wybitnych kompozytorów: Agata Zubel i Georg Friedrich Haas, a utwory Rydzewskiej i Laskowskiego powstały z inspiracji odpowiednio „Powrotem z gwiazd” i „Fiaskiem”.

Z kolei punktem wyjścia dla Musikalisches Opfer #2 Piotra Peszata jest refleksja Lema nad możliwościami „stwarzania” rzeczywistości w żaden sposób nieodróżnialnej od tej, która nas otacza („Summa Technologiae”).

 

Organizator: KBF

Bilety: https://kbfbilety.krakow.pl/wydarzenia/summa-lemmologiae  

 

  • 3 października, godz. 19.00 – Festiwal Sacrum Profanum: ARDITTI QUARTET 47 ½ ANNIVERSARY

Koncert specjalny z okazji 47 i pół roku istnienia kwartetu świętujemy wyjątkowym, podwójnym programem koncertu w Krakowie. Podczas tego wydarzenia usłyszymy kompozycje wyłącznie napisane dla Ardittich – absolutnie najważniejsze w ich dorobku wykonawczym lub najbliższe ich sercom i na dodatek w interpretacjach uchodzących za wzorcowe. Już same nazwiska kompozytorek i kompozytorów – Neuwirth, Saunders, Paredes, Ligeti, Xenakis i Lachenmann – zapowiadają niezapomniany wieczór z tym, co najlepsze w muzyce współczesnej.

Organizator: KBF

Bilety: https://kbfbilety.krakow.pl/wydarzenia/arditti-quartet-47-1-2-anniversary

 

  • 5-7 października – Polski Kongres Przedsiębiorczości

 

VIII Polski Kongres Przedsiębiorczości to największe mobilne wydarzenie gospodarcze w Polsce.

 

Idea Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości powstała w 2013 roku, w Katowicach. Od tamtego czasu wydarzenie to na stałe wpisało się w kalendarz spotkań osób decyzyjnych ze świata nauki, biznesu, samorządu, parlamentarzystów oraz reprezentantów administracji rządowej. Kongres to platforma wymiany eksperckiej wiedzy i ogromnego doświadczenia polskich przedsiębiorców, naukowców oraz polityków tj. prezesów spółek, dyrektorów instytucji, rektorów uczelni, samorządowców oraz ekspertów ds. prawa i gospodarki.

 

Nadchodzący Kongres to prawie dwadzieścia paneli dyskusyjnych. W ramach agendy przedmiotem rozmów będą zagadnienia dotyczące komercjalizacji wyników badań naukowych, siły polskiej nauki, zielonych technologii, ale również innowacyjnych rozwiązań w kluczowych sektorach gospodarki. Partnerami poszczególnych paneli dyskusyjnych będą eksperci, którzy mają realny wpływ na wskaźniki ekonomiczne w naszym kraju.

Organizator: Polska Agencja Przedsiębiorczości

Rejestracja: http://kongres-przedsiebiorczosci.kongresy.com.pl/

 

  • 10 października, godz. 18.00 – Gala jubileuszowa upamiętniająca 30. rocznicę śmierci Andrzeja Zauchy 

„Byłaś serca biciem”, „C’est la vie”, „Siódmy rok” czy „Czarny Alibaba” to tylko część utworów w nowych aranżacjach Pawła Tomaszewskiego, które tego wieczoru wykonają dla Państwa: Ewa Bem, Renata Przemyk, Kayah, Kasia Moś, Kuba Badach, Andrzej Sikorowski oraz Marek Piekarczyk. Koncert jest ostatnim etapem tournée po Polsce. To wydarzenie jest symbolem powrotu Zauchy do rodzinnego Krakowa i hołdem złożonym przez jego przyjaciół dokładnie 30 lat po jego tragicznym odejściu.

Organizator: Fundacja „Serca bicie”

Bilety: https://sklep.ebilet.pl/80501843339247624

 

  • 12 października – Absolvent Talent Days

 

Największe targi pracy i praktyk w Polsce. Grupa Absolvent łączy młodych kandydatów do pracy z właściwymi pracodawcami – profesjonalnie, z wykorzystaniem najnowszych technologii z uwzględnieniem potrzeb i motywacji obu grup.

 

Organizator: Absolvent Group

Rejestracja: https://www.absolvent.pl/talentdays/rejestracja

 

  • 13 października, godz. 19.00 – „Wielkie spotkania” – Dawni mistrzowie, współcześni twórcy.

Koncert podsumowujący 75 lat rozwoju i dokumentowania historii funkcjonowania Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, podczas którego wystąpią: Adam Bałdych, Krzysztof Herdzin, Adam Pierończyk, Adam Sztaba oraz Igor Herbut. Artystom towarzyszyć będzie AUKSO – Orkiestra Kameralna Miasta Tychy prowadzona przez Maestro Marka Mosia. Podczas wydarzenia zabrzmią utwory ikonicznych polskich kompozytorów w reinterpretacjach współczesnych twórców, którzy wzięli na warsztat dzieła Henryka Wieniawskiego, Fryderyka Chopina, Ignacego Jana Paderewskiego, Stanisława Moniuszki i Karola Szymanowskiego.

Organizator: PWM

Bilety: https://kbfbilety.krakow.pl/kup-bilet/wielkie-spotkania-koncert-na-75-urodziny-polskiego-wydawnictwa-muzycznego?id=438

 

  • 15 października, godz. 19.00 – Unsound „Candyman Live Score”: Robert Aiki Aubrey Lowe & Ensemble

Festiwal Unsound zaprasza na premierę muzyki do horroru „Candyman”, remake’u znanej produkcji z lat 90. Autor soundtracku, amerykański kompozytor i multiinstrumentalista Robert Aiki Aubrey Lowe, tak mówi o swojej pracy: „to elektroakustyczna ścieżka, które powstała dzięki współpracy wielu ludzi oraz jest efektem badań nad doświadczeniem traumy wpisanym w czarne ciała i obecnym w kulturze tworzonej przez czarną społeczność”. Robert Aiki Aubrey Lowe, znany z solowych nagrań pod pseudonimem Lichens, tworzy przy pomocy syntezatora modularnego futurystyczne dźwiękowe pejzaże pełne odgłosów natury i tajemniczych wokali. Na scenie będzie mu towarzyszyć piętnastoosobowy zespół – Matthew Morandi, Randall Dunn, Brent Arnold, perkusista Hubert Zemler, wiolonczelistka Resina czy muzycy krakowskiego Spółdzielnia Muzyczna contemporary ensemble. Projekt realizowany we współpracy z Festiwalem Muzyki Filmowej w Krakowie będzie wyjątkowym wydarzeniem nie tylko dla fanów kina gatunkowego. Wieczór otworzy Aleksandra Słyż – polska kompozytorka, sound designerka i realizatorka dźwięku zafascynowaną relacją pomiędzy ciałem, technologią i dźwiękiem.

Organizator: Unsound

Bilety: https://goingapp.pl/wydarzenie/unsound-festival-2021-candyman/sierpien-2021

 

  • 16 października, godz. 19.00 – Unsound „Domain”

Wieczór w ICE Kraków otworzy solowy występ chicagowskiej kompozytorki, klarnecistki i wokalistki działającej pod pseudonimem Angel Bat Dawid. To jedna z ciekawszych postaci we współczesnej muzyce. Sławę przyniósł jej solowy album „The Oracle” oraz zaskakujący „Live”, w którym artystka stanęła na czele jazzowego zespołu. Następnie premiera stworzonego specjalnie na tegoroczny Unsound wspólnego projektu polskich perkusistów – Huberta Zemlera oraz Miłosza Pękały. Artyści zagrają utwory amerykańskiej producentki Jlin oraz własne kompozycje inspirowane muzyką filmową i teatralną Krzysztofa Pendereckiego. Towarzyszyć im będzie polski pianista i kompozytor Grzegorz Tarwid oraz artysta wizualny Wiktor Podgórski VTR. Przed nami także nowy projekt Shackeltona & Wacława Zimpela napisany na klarnet, elektronikę oraz głos. Na scenie pojawią się wokalistki Barbara Kinga Majewska oraz Aleksandra Klimczak. Jak sugeruje sam tytuł „The Spirit Still Remains” jest to muzyka rytualna, opowiadająca o relacji pomiędzy życiem i śmiercią.

Organizator: Unsound

Bilety: https://goingapp.pl/wydarzenie/domain/pazdziernik-2021 

 

  • 17 października, godz. 19.00 – „Cudzoziemki w raju kobiet”. Koncert finałowy 57. Studenckiego Festiwalu Piosenki

Renata Przemyk, Katarzyna Groniec, Dorota Miśkiewicz, Joanna Lewandowska, Paulina Lenda-Kozub i Natalia Skorupka (w większości laureatki SFP) zaśpiewają piosenki Katarzyny Nosowskiej w nowych aranżacjach przygotowanych przez Miłosza Wośko. Całość programu nawiązuje zarówno do początków artystycznej drogi wokalistki z zespołem Hey, jak i do jej późniejszego, solowego dorobku.
Koncert jest częścią 57. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie (13-17.10.2021), najstarszego festiwalu piosenki autorskiej w Polsce.

Organizator: Fundacja Studencki Festiwal Piosenki        

Bilety: https://goingapp.pl/wydarzenie/cudzoziemki-w-raju-kobiet-koncert-finalowy-57-sfp-3/pazdziernik-2021

 

  • 17 października, godz. 19.30 – „Queen Symfonicznie”

 

Po dwóch latach od dwóch całkowicie wyprzedanych koncertów, projekt Queen Symfonicznie zagra ponownie z pełną orkiestrą w ICE Kraków Congress Centre w ramach trasy na 10-lecie – klasyczny skład chóru i orkiestry Alla Vienna będzie poszerzony o Hollyłódzką Orkiestrę Filmową. Podczas dwuczęściowego koncertu usłyszymy ponad 40 artystów w najsłynniejszych utworach Queen.

Organizator: Fantom Media

Bilety: https://www.ticketmaster.pl/artist/queen-symfonicznie-bilety/73333

 

  • 21 października, godz. 13.00 – Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie: „FMF4Kids: Agi Bagi”

FMF4Kids proponuje muzykę z „Agi Bagi”, polskiego serialu animowanego promującego ekologiczne postawy wśród najmłodszych. Przygody Bodzia i Zibiego na planecie Agi Bagi to niezwykle popularna produkcja od lat obecna w stacjach telewizyjnych i na platformach z ofertą dla dzieci – od TVP ABC czy Polsat JimJam po Strefę Bajek i Netflixa. Najmłodsza widownia FMF będzie mogła usłyszeć dobrze znane sobie głosy Magdy Mitoń, Kasi Tarkowskiej i Michała Ostrowskiego, którzy wystąpią wraz z zespołem.

Dorośli też są mile widziani!

Organizator: KBF

Bilety: https://kbfbilety.krakow.pl/wydarzenia/fmf4kids-agi-bagi-koncert-z-muzyka-i-piosenkami-z-bajki

 

  • 22 października, godz. 20.00 – Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie: „The Best of John Barry”

W związku z 10. rocznicą śmierci legendarnego kompozytora złotej ery Hollywood Johna Barry’ego organizatorzy festiwalu zaplanowali niezwykły koncert. Utwory Barry’ego były prezentowane na FMF nieraz, bo trudno o drugą tak wyrazistą i wszechobecną w branży filmowej postać. W hołdzie wielokrotnie nagradzanemu twórcy FMF Youth Orchestra wykona muzykę m.in. z Pożegnania z Afryką, Tańczącego z wilkami czy Niemoralnej propozycji. John Barry to oczywiście również muzyka towarzysząca przygodom Jamesa Bonda. Posłuchamy utworów z filmów Pozdrowienia z Rosji oraz W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości, a także piosenek rozsławionych przez produkcje Diamenty są wieczne oraz Żyje się tylko dwa razy. Tę pierwszą wykona Marcin Maciejczak, nastoletni fenomen polskiej estrady, zwycięzca trzeciej edycji „The Voice Kids”. Orkiestrę złożoną z najzdolniejszych młodych muzyków naszego miasta poprowadzi ceniona dyrygentka i pedagożka, związana z FMF od samego początku Monika Bachowska.

Organizator: KBF

Bilety: https://kbfbilety.krakow.pl/wydarzenia/the-best-of-john-barry-

 

  • 29 października, godz. 19.00 – koncert „W hołdzie Ennio Morricone”

To przedsięwzięcie jest hołdem dla twórczości Ennio Morricone, autora muzyki do ponad 500 filmów, laureata Oscarów, Złotych Globów oraz innych znaczących nagród. Orkiestra, chór i soliści wystąpią pod batutą Marcina Wolniewskiego. Wspaniałej muzyce towarzyszą obrazy przywołujące najbardziej znane kadry filmowe, co zmienia koncert w niezapomniane multimedialne widowisko. Projekt od 2018 roku odnosi międzynarodowe sukcesy, ciesząc się uznaniem publiczności w najbardziej znanych salach koncertowych Europy, m.in. w Filharmonii Berlińskiej, Royal Danish Theater w Kopenhadze i Kulturpalast w Dreźnie.

Organizator: Agencja Artystyczna Pro Musica

Bilety: https://www.eventim.pl/artist/koncertwholdzieenniomorricone/

 

  • 31 października, godz. 18.00 – Koncert zespołu Dżem

Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze muzyki. Byli pierwszym odkryciem Jarocina. Występowali na chyba wszystkich większych i większości mniejszych festiwali w Polsce. Wyjeżdżali nie tylko do krajów Europy, ale i Ameryki Północnej, a nawet Azji.
Stawali na jednej scenie z Rolling Stonesami, Claptonem, ZZ Top, Lynyrd Skynyrd czy AC/DC, a ich utwory wykonywało ponad pięćdziesiąt zespołów, w tym również Metallica.

To wszystko tylko i aż w ciągu ponad czterdziestu lat, bo już w roku 1979 zdecydowali się całkowicie poświęcić muzyce i postawić na własną, autorską i niepowtarzalną twórczość.

Organizator: Redakcja Artystyczna LIVE CONCERT

Bilety: https://www.ebilet.pl/muzyka/rock/dzem/

Continue Reading
You may also like...
Avatar photo

Krakowskie Fakty, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia Drobne. Wolne Media Niezależny serwis internetowy poświęcony miastu Kraków. okrakow.pl to serwis tworzony wspólnie z Krakowską społecznością!

Krakowski Kalendarz Wydarzeń

kwiecień 2024
Nie odnaleziono wydarzeń!
Więcej
To Top