oKrakow.pl

Portal, Miasto Kraków Wydarzenia

Odkrywka – SheeBan Celtic Band w Dworku Białoprądnickim

sheeban 300x200 - Odkrywka - SheeBan Celtic Band w Dworku BiałoprądnickimOdkrywka – SheeBan Celtic Band – 22 lutego (piątek), g. 19.00 – Wstęp wolny – SheeBan – prawdziwa celtycka energia!

Z myślą o wielu młodych, zdolnych muzykach prowadzimy w Dworku projekt muzyczny Odkrywka. Na scenie klimatycznej piwnicy koncerty grają nowe, obiecujące zespoły. Aby ułatwić im start, do ich dyspozycji jest także studio nagrań, w którym nieodpłatnie mogą stworzyć swoje pierwsze, w pełni profesjonalne nagrania. Gatunek muzyczny nie gra roli.
Tym razem zapraszamy na prawdziwą celtycką ucztę muzyczną w wykonaniu zespołu Sheeban Celtic Band.

Celtycka nuta płynie w niej, zapętla się i przechodzi w całkiem zaskakujące rozwiązania melodyczne i aranżacyjne. Utwory oparte o najpiękniejsze irlandzkie i szkockie melodie, tajemnym sposobem zmieniają się w znane z filmów i współczesnej muzyki popularnej piosenki. Dzięki temu ta muzyka jest w stanie zaskoczyć zagorzałych fanów celtyckiego folku oraz zabrać w piękną podróż na zieloną wyspę wszystkich “nowicjuszy”.
W podróż, podczas której buty same podskakują a z twarzy “podróżnych”, szeroki uśmiech nie schodzi jeszcze długo po powrocie do domu.

Zespół tworzą dwie urocze dziewczyny i trzech równie uroczych łobuzów. Wykorzystują oni tradycyjnie folkowe instrumenty – skrzypce, bodhran, gitary, szkockie dudy, flet, bouzuki – z rytmicznym wsparciem gitary basowej i instrumentów perkusyjnych.

SheeBan tworzą:
Agnieszka – skrzypce
Kinga – flety
Błażej – bodhran, cajon, dudy, oraz stompbox i łyżki
Nikodem – gitara, bouzouki
Wojciech – bas

To będzie moc burzy, energia huraganu i rozbawiona aura zielonej wyspy!

Koncerty z nagraniami live:

https://youtu.be/n-oDRTnlWdE

Facebook:

www.facebook.com/SheebanCelticBand/