O godz. 21:37 błogosławią Najświętszym Sakramentem Kraków, Archidiecezję Krakowską, Polskę i cały świat.

by admin
0 comment

Od 16 marca Duszpasterze Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie na Białych Morzach o godz. 21:37 błogosławią Najświętszym Sakramentem z wieży widokowej Kraków, Archidiecezję Krakowską, Polskę i cały świat.

W widokowej części wieży, zostały umieszczone relikwie św. Jana Pawła II, które podświetlone czynią z niej symboliczną latarnię morską prowadzącą żeglarzy do bezpiecznego portu – źródła nadziei. Chcemy tym znakiem przypomnieć naszego Papieża rodaka, który zanurzony w codziennej modlitwie kontemplacyjnej przed Najświętszym Sakramentem trwał na niej we dnie i w nocy. Wierzymy, że dziś wspiera nas z domu Miłosiernego Boga i jak mówił kard. Joseph Ratzinger na jego pogrzebie: Możemy być pewni, że nasz ukochany Papież stoi teraz w oknie domu Ojca, patrzy na nas i nam błogosławi.

Duszpasterze modlitwę rozpoczynają w Kaplicy Kapłańskiej, w której znajduje się płyta nagrobna z grobu św. Jana Pawła II z jego relikwiami krwi. Kapłani wzywają u Boga wstawiennictwa św. Jana Pawła II w intencji chorych, cierpiących, o oddalenie pandemii koronawirusa, w intencji służb medycznych i wszystkich, którzy troszczą się o nasze bezpieczeństwo, a także za zmarłych. Przed rozpoczęciem procesji z Najświętszym Sakramentem modlą się Aktem poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Następnie w ciszy udają się z Jezusem Eucharystycznym na wieżę. Z wysokości 50 m nad ziemią, odmawiają Kompletę i błogosławią Najświętszym Sakramentem cztery strony świata, punktualnie o godz. 21.37. Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem ma być umocnieniem w trudnych chwilach dla Krakowa, archidiecezji, naszej Ojczyzny i całego świata oraz źródłem duchowej mocy.

Równocześnie przez kolejne dni na facebookowej stronie Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie Duszpasterze proponują akcję #poznajSanktuarium #mimoDrzwiZamknietych. Każdego dnia zapraszają do trwania w milczeniu na osobistej modlitwie podczas błogosławieństwa o godz. 21:37. Tuż po tym czasie prezentować będą krótki klip przedstawiający wnętrze Sanktuarium, tłumacząc symbolikę mozaik i kaplic wydobywając ich znaczenie. W ten sposób będzie można lepiej poznać miejsce dedykowane osobie i dziełu św. Jana Pawła II.

fot./tekst ks. Ryszard Gacek

Źródło: Sanktuarium Św. Jana Pawła II w Krakowie

Related Posts

Ta strona korzysta z ciasteczek (plików cookie) aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz instalować tych plików, przejdź do ustawień swojej przeglądarki. Akceptuję Czytaj więcej