Nowe hulajnogi Bolt wjeżdżają do Krakowa

bolt 4 1 easy resize.com  800x500 - Nowe hulajnogi Bolt wjeżdżają do Krakowa

bolt 4 1 easy resize.com  150x150 - Nowe hulajnogi Bolt wjeżdżają do Krakowa

Od dzisiaj na ulicach Krakowa, jako pierwszego miasta w Polsce, zaczną pojawiać się nowe hulajnogi Bolt 4. Dotychczasowy model na krakowskich ulicach zastąpi czwarta generacja, wyposażona w wyświetlacz informujący kierowcę o strefach dla pieszych, strefach wolnej prędkości i ograniczeniach parkowania. Konstrukcja modelu Bolt 4 jest zoptymalizowana pod kątem dodatkowej stabilności i bezpiecznego manewrowania. 

Środek ciężkości w Bolt 4 został umiejscowiony wyjątkowo nisko, przy zachowaniu dużego prześwitu, dodatkowo urządzenie zostało wyposażone w ulepszony kąt nachylenia kół i jest wyjątkowo lekkie (22 kg). Wszystko to sprawia, że osoba na hulajnodze będzie miała lepszą równowagę, dzięki temu jazda nowym modelem hulajnogi będzie bardziej stabilna i bezpieczniejsza. 

– Wierzę, że wprowadzenie nowego, jeszcze bezpieczniejszego modelu hulajnóg Bolt na krakowskie ulice sprawi, że więcej krakowian podczas przemieszczania się po mieście postawi na tę zieloną alternatywę dla samochodu. Według raportu, który przygotowaliśmy we współpracy z norweskim Instytutem Ekonomiki Transportu, aż 68% przebadanych krakowian, po otrzymaniu zachęty w aplikacji, na krótszych przejazdach było skłonnych wybrać właśnie hulajnogę elektryczną zamiast usługi przewozumówi Valerii Romanov, Country Manager Bolt Rentals w Polsce.

Hulajnoga Bolt 4 została zaprojektowana przez inżynierów platformy, a zespół Bolt jest bezpośrednio odpowiedzialny za produkcję i zaopatrzenie w komponenty. Hulajnogi Bolt nowej generacji w pełni nadają się do recyklingu, a estymowany okres użytkowania urządzeń wynosi 60 miesięcy.

Wypożyczalnie Bolt można już znaleźć w 30 polskich miastach. 

 

***

 

Bolt to europejska super-aplikacja, której misją jest uczynienie mobilności miejskiej bardziej przystępną, bezpieczną i zrównoważoną.

Bolt ma 100 milionów klientek i klientów w 45 krajach w Europie i Afryce. Celem firmy jest przyspieszyć rezygnację z prywatnych aut na rzecz współdzielonej mobilności, oferując lepsze rozwiązania dla różnych potrzeb, w tym przewozy, car-sharing i wypożyczalnię hulajnóg oraz dostawę jedzenia i artykułów spożywczych.

Więcej informacji: www.bolt.eu

 

By Martyna

Krakowskie Fakty, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia Drobne. Wolne Media Niezależny serwis internetowy poświęcony miastu Kraków. okrakow.pl to serwis tworzony wspólnie z Krakowską społecznością!