Nowe Czyżyny celebrują kobiecość. Przyłącz się

fot. nowe czyzyny newbridge mat. prasowe  kopia 800x500 - Nowe Czyżyny celebrują kobiecość. Przyłącz się

fot. nowe czyzyny newbridge mat. prasowe  kopia 150x150 - Nowe Czyżyny celebrują kobiecość. Przyłącz się

Trwa różowy październik! Przez cały miesiąc w całej Polsce odbywają się różnego rodzaju akcje, które nie tylko edukują kobiety, ale przede wszystkim zachęcają do profilaktyki raka piersi i regularnych badań. Także w Krakowie organizowane są tego typu wydarzenie.

Jedno z nich szykuje centrum handlowe Nowe Czyżyny, w którym regularnie odbywają się m.in. badania mammograficzne. Tym razem obiekt połączył siły z Krakowskim Towarzystwem „Amazonki”, które od ponad 30 lat niesie pomoc kobietom dotkniętym chorobą nowotworową piersi.

Już w najbliższą sobotę, 22 października, w godzinach od 12.00 do 15.00 w centrum handlowym odbędzie się specjalna akcja, w trakcie której panie będą mogły dowiedzieć się jak prawidłowo wykonać samobadanie piersi. Podczas zajęć rozdane zostaną także materiały edukacyjne przydatne w domowej diagnostyce.

– Samobadanie jest kluczowe w profilaktyce nowotworowej, niestety wciąż niewiele kobiet wie, jak je prawidłowo wykonać. Tymi zajęciami chcemy poszerzyć tę wiedzę, a także uwrażliwić kobiety. Zdrowie każdej z nas zależy w dużej mierze od nas samych – mówi Anna Brzozowska, marketing manager Nowych Czyżyn.

Nie będzie to jedyna okazja, aby zasięgnąć informacji. W centrum już teraz rozdawane są ulotki informacyjne, a także specjalne różowe wstążeczki – symbol walki z nowotworem piersi! Centrum handlowe także w inny sposób celebrować będzie kobiecość.

Aż do 29 października w obiekcie trwa specjalna akcja, w której można zdobyć srebrną biżuterię i apaszki. Zasady udziału w niej są proste: wystarczy zrobić w Nowych Czyżynach zakupy za minimum 150 zł na maksymalnie 2 paragonach i okazać je w specjalnym punkcie. Należy jednak pamiętać o tym, że drugi paragon musi być ze sklepu innego niż Carrefour i opiewać na kwotę za co najmniej 50 zł.

Punkt działa w godzinach od 11.00 do 17.00. W sumie przygotowano aż 1200 upominków, po 100 każdego dnia. To jednak nie koniec. Każdy uczestnik akcji będzie mógł wziąć udział w konkursie z nagrodami. Wśród nich są: voucher o wartości 5 tys. zł na wycieczkę, karta podarunkowa do sklepu z bielizną, zestaw kosmetyków i las w słoiku.

Centrum przygotowało także dodatkowe atrakcje. Już 21 i 22 października oraz 28 i 29 października w godz. od 12.00 do 16.00 będzie można wziąć udział w warsztatach florystycznych organizowanych przez kwieciarnię.

Na 22 i 29 października, w godz. od 11.00 do 17.00, przygotowano natomiast porady stylistki, wszystko w ramach wydarzenia „A to modne!”. Z kolei w dniach od 27 do 28 października w godz. od 15.00 do 18.00 i 29 października w godz. od 12.00 do 15.00 będzie można także skorzystać z porady kosmetycznej Mydlarni u Franciszka.

By Tomasz Pietrzak

Krakowskie Fakty, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia Drobne. Wolne Media Niezależny serwis internetowy poświęcony miastu Kraków. okrakow.pl to serwis tworzony wspólnie z Krakowską społecznością!