Nowa Huta na szlakach kulturowych – prezentacja

Nowa Huta na szlakach kulturowych – prezentacja

nowa huta na szlakach kulturowych prezentacja 212x300 - Nowa Huta na szlakach kulturowych - prezentacja28 lutego 2019 r., godz. 18.00 – Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5

Prezentacja o szlakach kulturowych przebiegających przez Nową Hutę w ramach cyklu Alternatywny przewodnik po Nowej Hucie. Prowadzenie: Jarosław Klaś. Wstęp wolny.

Przez Nową Hutę przebiega niemal dwadzieścia szlaków kulturowych o różnej tematyce. Obejmują one również bardzo różne miejsca na terenie pięciu tzw. dzielnic nowohuckich Miasta Krakowa. Są to szlaki piesze, rowerowe, samochodowe i mieszane o zasięgu lokalnym, regionalnym, ponadlokalnym i międzynarodowym. Część z nich jest oznakowanych w terenie, ale większość ma charakter wirtualny (funkcjonują w formie stron internetowych). Podczas prezentacji przedstawione zostaną poszczególne szlaki, a także podjęta zostanie próba ich ogólnego scharakteryzowania. Stanowić to może zachętę do indywidualnego poznawania Nowej Huty z nowej perspektywy.

Alternatywny przewodnik po Nowej Hucie to cykl Pracowni Dziedzictwa i Tożsamości Nowej Huty, podczas którego wspólnie spacerujemy, poznajemy ciekawych ludzi i zwiedzamy fascynujące miejsca, zgłębiając nieoczywiste oblicze Nowej Huty.

Szczegółowe informacje:

Dział Animacji i Promocji Kultury, Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, Górali 5, 31-959 Kraków

tel. 12 644 27 65, w. 18, animacja[at]okn.edu.pl

www.okn.edu.pl

www.facebook.com/oknorwid

admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *