Nora chipaumire, artystka z Nowego Jorku na Bulwar[t]cie sztuki

by admin
0 comment

Artystka z Nowego Jorku na Bulwar[t]cie sztuki w Nowej Hucie? Czemu nie! Już w tym tygodniu zapraszamy na występ nory chipaumire, artystyki pochodzącej z Zimbabwe, pracującej w Nowym Jorku na dwa, z nią, spotkania. W piątek 12 lipca o 12:00 nora poprowadzi warsztaty taneczne NHAKA, podczas których będziemy eksperymentować z ruchem i z tym, co w głębi nas, „nhaka” oznacza dziedzictwo, korzenie i do nich spróbujemy sięgnąć. Dzień po warsztatach, w sobotni wieczór 13 lipca zobaczymy spektakl pt. „#PUNK” w jej wykonaniu, będzie to muzyczny performans inspirowany muzyką i kulturą punkową.

W filmowy, czwartkowy wieczór w ramach Wakacyjnej Akademii Filmu Polskiego projekcja „Najlepszego” w reżyserii Łukasza Palkowskiego, z gościnnym udziałem Kamili Kamińskiej, odtwórczyni jednej z głównych ról oraz Bartosza Chajdeckiego, kompozytora muzyki do filmu. Filmowy wieczór na Bulwar[t]cie będzie można spędzić także w niedzielę 14 lipca, zobaczymy film „Paterson” w reżyserii Jima Jarmusha.

Nie zabraknie także Capelli Cracoviensis, która we wtorek poprowadzi warsztaty śpiewu, we środę w ramach cyklu Matinée zaprosi nas na spotkanie ze „Śpiewnikiem domowym” Moniuszki, a w niedzielę 14 lipca o 16:00 zagra koncert „Terra incognita” z utworami kompozytorów, którzy tworzyli na dworze polskich królów.

Dodatkowo kreatywne warsztaty rodzinne, sąsiedzkie śpiewania, piątkowa potańcówka i zajęcia sportowe. Zapraszamy!

Related Posts

Ta strona korzysta z ciasteczek (plików cookie) aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz instalować tych plików, przejdź do ustawień swojej przeglądarki. Akceptuję Czytaj więcej