Niedawno opuścił zakład karny, wkrótce znów może do niego trafić

by admin
0 comment

Krakowscy policjanci zatrzymali 41-latka, który przywłaszczył plecak, a następnie wielokrotnie posłużył się skradzioną kartą płatniczą.  Mężczyzna usłyszał 12 zarzutów w recydywie. Grozi mu do 15 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w nocy 20 września br.  w Krakowa. To wtedy 41-latek ukradł z przystanku autobusowego nieopatrznie pozostawiony przez pokrzywdzonego plecak. Rabuś szybko sprawdził zawartość zdobyczy, zabierając z niej pieniądze oraz kartę bankomatową. Kolejno poszedł do sklepu, aby sprawdzić, czy uda mu się zapłacić cudzą kartą za alkohol i papierosy. Zachęcony udaną transakcją, kilkukrotnie zrobił zakupy na koszt właściciela rachunku. Dobrą passę przerwała mu jednak blokada karty płatniczej. Sprawą kradzieży zajmowali się kryminalni z Komisariatu Policji VIII w Krakowie. Policjanci wnikliwie przeanalizowali zebrany materiał dowodowy, w tym zapis monitoringu, i na tej podstawie wytypowali sprawcę przestępstwa, którym okazał się 41-latek z Kielc, pomieszkujący na terenie Krakowa. Mężczyzna został zatrzymany 14 października br. w rejonie Dworca PKP. Był nietrzeźwy, dlatego zarzuty usłyszał dopiero następnego dnia. Odpowie za przywłaszczenie znalezionego plecaka z zawartością gotówki oraz dokumentów i karty płatniczej, a także 11 krotne posłużenie się cudzą kartą bankomatową. Za swe czyny odpowie w warunkach tzw. recydywy, ponieważ nie tak dawno wyszedł z więzienia, w którym odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa. Grozi mu do 15 lat odsiadki.

Źródło Małopolska Policja

Related Posts

Ta strona korzysta z ciasteczek (plików cookie) aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz instalować tych plików, przejdź do ustawień swojej przeglądarki. Akceptuję Czytaj więcej