oKrakow.pl

Portal, Miasto Kraków Wydarzenia

Zakończył się Projekt M&M2 pod hasłem “Nie potępiam”… (zdjęcia)

Zakończył się Projekt M&M2. Po raz drugi biskup Grzegorz Ryś zaprosił młodzież z Krakowa i okolic do TAURON Areny Kraków. Hasłem spotkania, jakie obyło się w tym roku były słowa: Ja cię nie potępiam.

Nie potępiam – z takim wezwaniem wychodzili młodzi ludzie z Projektu M&M2, który na TAURON Arenie odbył się 28 i 29 marca 2017 roku. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkową silikonkę z napisem “Nie potępiam” – chcemy zaprosić młodych ludzi, żeby doświadczenie, o którym dowiadują się tutaj, które stało się ich osobistym przeżyciem, mogło za ich pośrednictwem rozprzestrzeniać się dalej. Zapraszamy, żeby przekazywali wszystko to, czego doświadczyli, dalej.
Dla wątpiących w to, czy cokolwiek mogło się wydarzyć zostają słowa uczniów i nauczycieli wdzięcznych za czas Projektu. Ci, którzy byli w tym czasie w TAURON Arenie mogli jeszcze zobaczyć kolejki do spowiedzi – czasem po dwóch stronach do jednego księdza.
W czasie eventu młodzi mogli poczęstować się bułeczką oraz jabłkiem – rozdano ponad 3 tony tego owocu. Gościem Spotkania był raper Piotrek TAU Kowalczyk, zagrał zespół niemaGOtu oraz występujący na całym świecie mim – Ireneusz Krosny, którego głos wszyscy zebrani mogli usłyszeć. Centralnym wydarzeniem była możliwość wzięcia udziału w nietypowej adoracji krzyża. Dekoracja na rzecz której zużyto dwie sosny była monumentem o długości 17 metrów.
Ochrona zabezpieczająca Wydarzenie nie odnotowała znaczących zdarzeń oraz interwencji. Podobnie jeśli chodzi o służby medyczne – chociaż nie obyło się bez interwencji, to żadna nie zagrażała zdrowiu ani życiu uczestników. Łącznie zarejestrowanych uczestników było prawie 22 tysiące. Na Spotkanie dotarli wszyscy, którzy odebrali bilety.

W czasie wydarzenia wspierali nas: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Tecnocasa, Chrześcijańskie Studio Fotografii, Bahlsen, Znak.

Projekt M&M2 to wydarzenie o charakterze kulturalno-edukacyjno-religijnym, które zgromadziło łącznie 22 tysiące młodych ludzi. Odbyło się 28 i 29 marca 2017 roku na TAURON Arenie Kraków. Głównym Organizatorem wydarzenia była Archidiecezja Krakowska.  
Strona wydarzenia: http://mlodziimilosierdzie.pl/