Nasze życie w czasach zarazy badania Muzeum Etnograficznego w Krakowie

by admin
0 comment

W czasach epidemii, która dla nas wszystkich jest niespodziewana i trudna, mamy poczucie, że podzielenie się własnym doświadczeniem, emocjami, sposobami radzenia sobie w codzienności jest potrzebne i daje poczucie wsparcia. Zadawanie prostych, konkretnych pytań często pozwala nam dostrzec to, co jest dla nas najważniejsze.

To, co teraz widzimy, przeżywamy i, być może, zapisujemy, jest ciekawe też dla innych, także dla nas – badaczek i badaczy z Muzeum Etnograficznego w Krakowie. Wracamy więc do korzeni etnografii, by – jak ponad 100 lat temu nasz założyciel Seweryn Udziela – wysłać kwestionariusze do mieszkanek i mieszkańców Polski z prośbą o opowiedzenie o swoim życiu.

Będziemy wdzięczni za pomoc w promocji badań, a tym samym za możliwość dotarcia z nimi do jak najszerszego grona odbiorczyń i odbiorców.

KWESTIONARIUSZ DO BADANIA – klik

Related Posts

Ta strona korzysta z ciasteczek (plików cookie) aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz instalować tych plików, przejdź do ustawień swojej przeglądarki. Akceptuję Czytaj więcej