Connect with us
trend book fot. 1 1 - Nastawieni na kulturę. Poznaj trendy dla branży kultury

Miasto Kraków Wiadomości Wydarzenia

Nastawieni na kulturę. Poznaj trendy dla branży kultury

15 trendów, 17 autorów i jeden wspólny mianownik – odbiorca kultury. Krakowskie Biuro Festiwalowe razem z THINKTANK przedstawiają wyjątkową publikację – Trendbook. Nastaw się
na kulturę
. Eksperci – badacze, kulturoznawcy, managerowie, a także analitycy trendów – opisują
w nim kierunki, w których podąża kultura. Zaproszenie do współpracy przy wydawnictwie przyjęli m.in. Zuzanna Skalska, Małgorzata Bonikowska, Charles Landry i Jacek Wasilewski.

Rozeznanie w świecie ułatwia badanie trendów – to dzięki niemu jesteśmy na bieżąco. Jednocześnie dzięki łatwemu dostępowi do mediów wszyscy jesteśmy dziś i obserwatorami, i współtwórcami trendów nawet jeśli sobie tego nie uświadamiamy. W tym natłoku możliwości warto więc umieć wychwytywać oraz analizować mody i tendencje. Wówczas dopiero da się z nich mądrze skorzystać.

„Krakowskie Biuro Festiwalowe od 20 lat angażuje się w rozwój kultury, a także społeczeństwa, które w tej kulturze uczestniczy. Nowoczesna instytucja kultury powinna dzielić się tym doświadczeniem, dlatego też razem z THINKTANK stworzyliśmy wydawnictwo, które pozwala wybiegać myślami
w przyszłość, daje możliwość kreowania nowoczesnych polityk kulturalnych i tworzenia wydarzeń atrakcyjnych. Wydarzeń, w których publiczność będzie chciała uczestniczyć, gdyż będą stanowić dla niej nie tylko rozrywkę, ale także wartość merytoryczną” – mówi Izabela Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego.

W Trendbooku poruszamy m.in. problem fake news’ów i odpowiedzialności za słowo, analizujemy model nowoczesnego partnerstwa między kulturą a biznesem, badamy temat dystrybucji kultury
w erze Big Data, ale także zwracamy się w stronę lokalności, work-life balance i kultury włączania.

„Świat, w którym żyjemy podlega obecnie intensywnym zmianom. Globalizacja, informatyzacja, urbanizacja to najważniejsze zjawiska ostatnich dekad. Zmiany widoczne są również w kulturze. Warto przyglądać się trendom, które będą kształtować «zachodnią cywilizację» do 2050 roku oraz opracowywać rekomendacje, jak do nich podejść, aby im sprostać” – mówi Małgorzata Bonikowska, współzałożycielka ośrodka THINKTANK i prezes Centrum Stosunków Międzynarodowych.

Krakowskie Biuro Festiwalowe oraz THINKTANK nie tylko śledzą i próbują analizować trendy, ale mają też ambicję je tworzyć – do czego zachęcamy również czytelników Trendbooka. Zaangażowanie
i aktywna partycypacja z pewnością przyczyniają się do rozwoju kultury, co dla nas wszystkich – zarówno jej twórców, jak i odbiorców – stanowi wymierną korzyść i źródło satysfakcji.

Ten cel przyświecał też konferencji Dźwigacze Kultury, która odbyła się 4-5 października 2017
w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Trendbook powstał z inspiracji tym wydarzeniem, a były to dwa dni wypełnione panelami, warsztatami i wykładami z udziałem specjalistów z zakresu marketingu, sponsoringu, PR i zarządzania w kulturze. Ideą dwudniowej konferencji było przede wszystkim spotkanie osób zajmujących się – w różnym aspekcie i na różnym etapie – organizacją wydarzeń kulturalnych oraz wspierających ich w tym partnerów. „Chcemy zwrócić się w stronę menedżerów, animatorów, biznesu i partnerów – ludzi, którzy zajmują się tworzeniem kultury oraz tych, którzy ją wspierają – by dzielić się z nimi swoimi doświadczeniami i zachęcić ich do zaprezentowania własnych” – mówiła przed konferencją Magdalena Łukasik, zastępca dyrektora KBF ds. marketingu.

Trendbook jest dostępny do pobrania za darmo na stronie  na zasadach Pay Per Post. Wystarczy udostępnić w mediach społecznościowych wpis o Trendbooku, by pobrać jego pełną zawartość. Zapraszamy do lektury!

Continue Reading
You may also like...
Avatar photo

Krakowskie Fakty, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia Drobne. Wolne Media Niezależny serwis internetowy poświęcony miastu Kraków. okrakow.pl to serwis tworzony wspólnie z Krakowską społecznością!

Krakowski Kalendarz Wydarzeń

marzec 2024
Nie odnaleziono wydarzeń!
Więcej
To Top