Bez kategorii

Muzyka Smoka | Ablaye Badji i Maciej Trifonidis

Pinterest LinkedIn Tumblr

Dwóch genialnych muzyków, niezwykłe instrumenty i zachwycająca sceneria: taki będzie najbliższy odcinek Muzyki Smoka wyprodukowany przez Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki w Autorskiej Galerii Bronisława Chromego. Wystąpią w nim Ablaye Badji i Maciej Trifonidis.
Usłyszycie dźwięki kory, kalimby, mandoguitary i gitary. Koncert obrzejrzycie we wtorek, 20 października o godz. 19.00 na kanałach Facebook i YouTube Dworku Białoprądnickiego oraz pod adresem dworek.eu.

Ablaye Badji – senegalski artysta – jest multiinstrumentalistą, członkiem sławnej rodziny griotów – Cissoko. Otoczony przez bogactwo kulturalne i muzykę swoich przodków Ablaye zaczął swoją edukację muzyczną od zgłębienia tajników gry na tradycyjnych instrumentach, z których najbardziej pokochał korę. Jego styl gry na korze jest unikatowy, a wirtuozeria, talent i niesamowity głos dodają tworzonej przez niego muzyce charakteru.
Jako profesjonalny muzyk gra na całym świecie. Jest założycielem The Badji Band. To nie tylko performer, ale także świetny, kreatywny nauczyciel. Ablaye specjalizuje się w przekazywaniu tradycyjnych rytmów tak, aby uczniowie uczyli się w atmosferze przepełnionej radością.

Maciej Trifonidis – producent, multiinstrumentalista, kompozytor, producent muzyczny i animator kultury.
Od niedawna producent i członek Redakcja Krakowska RadioJAZZ.FM nadającej ze Studio Nagrań Dworek Białoprądnicki im. Janusza Muniaka. Na antenie będzie prowadził m.in. autorską audycję “Jazz jest jak przysiady”.

Artysta jest także założycielem i liderem zespołów: Acoustic Ethno Orchestra, TRIFONIDIS ORCHESTRA, 3275 kg ORCHESTRA, Tricphonix, Trifonidis POLIN Projekt, Trifonidis ‘Motion Pictures’ Project, 15 cm above the ground, oraz zespołów/orkiestr warsztatowych, edukacyjnych. Współtworzy formację Horny Trees i jest właścicielem wydawnictwa SlowdownRecords.

Na muzykę, którą tworzy wpływ ma fascynacja muzyką etniczną i instrumentami ludowymi, dzieciństwo spędzone w Afryce Północnej, liczne podróże oraz polsko-greckie korzenie. Organizuje i współtworzy projekty o charakterze muzycznym, interdyscyplinarnym i edukacyjnym.

Muzyka Smoka to cykl filmów muzycznych prezentujący artystów współczesnej sceny jazzowej/improwizowanej. Realizowany jest w Autorskiej Galerii Bronisława Chromego.

Producent odcinka: Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki

Sponsor: firma Matexi Polska – Witamy w okolicy

Partner: Autorska Galeria Bronisława Chromego

Zdjęcia: Szymon Kamykowski, Marek Smok Rajss

Nagranie dźwięku: Maciej Trifonidis