Dodaj na - okrakow.pl
Artykuł/Wpis, Wydarzenie, Ogłoszenie Drobne

MUZYCZNA JESIEŃ W ALTANIE NA PLANTACH

kfk promenada wm oeKkTcGHDgdI 800x467 - MUZYCZNA JESIEŃ W ALTANIE NA PLANTACH

kfk promenada wm oeKkTcGHDgdI 150x150 - MUZYCZNA JESIEŃ W ALTANIE NA PLANTACH

17 września 2022 r., sobota, Altana na Plantach, Skwer im. Z. Wodeckiego

godz. 16:00 – 16:45 – Brama – Gordiy Starukh (Ukraina)

godz. 17:00 – 17:45 – Jesienny swing – Wojtek Marcinowski z zespołem Hot Swing

Trzecie spotkanie w ramach cyklu Muzyczna Jesień w Altanie będzie niezwykle żywiołowe i poszerzające muzyczne horyzonty. Jako pierwszy zaprezentuje się ukraiński artysta, działający na pograniczu muzyki elektronicznej, popowej i etnicznej, Gordiy Starukh. Podczas koncertu wykona kompozycje ze swojej solowej płyty Brama, na którą złożyły się autorskie nowoczesne aranżacje ludowych melodii ukraińskich.

W drugiej części popołudnia wystąpi energetyczny i porywający zespół Hot Swing, pod przewodnictwem multiinstrumentalisty Wojtka Marcinowskiego. Grupa porwie publiczność do tańca żywiołowymi aranżacjami znanych tematów world-music, jazzowych i oczywiście – swingowych. Bez względu na pogodę – to popołudnie będzie gorące!

 

Koncert Brama, Gordii Starukh*

Zapraszamy na koncert Gordija Starukha, lwowskiego artysty i producenta muzycznego. Wydarzenie będzie wspaniałą okazją do wysłuchania tradycyjnych pieśni ukraińskich w ich nowoczesnym wydaniu. Artysta zaznajomi publiczność z dawnymi ukraińskimi utworami, które wykonana w stylu współczesnej muzyki elektronicznej. Usłyszymy między innymi znane szerokiej publiczności: Oj jakże to było, Kukułka, Jatrań.

Gordii  Starukh – artysta i producent muzyczny ze Lwowa. W swojej muzyce łączy ukraińskie autentyczne tradycyjne pieśni i melodie z różnymi kierunkami i stylami muzyki elektronicznej.

W ten sposób adaptuje pieśni tradycyjne do aktualnych czasów i dużo większej liczby odbiorców. Ma na swoim koncie 2 albumy, 8 teledysków oraz wziął udział w ukraińskiej edycji programu The Voice of Ukraine.

Podstawową w jego muzyce jest lira korbowa – dawny instrument muzyczny, który posiada szczególne i wyjątkowe miejsce w ukraińskiej kulturze. Artysta zajmuje się również popularyzacją tego instrumentu i jego brzmienia. W ciągu ostatnich 10 lat stworzył on ponad 150 lir korbowych, które wykorzystują muzycy na całym świecie.

Swoją solową karierę rozpoczął w 2017 roku, a poprzedziło ją tworzenie projektu-grupy „Joryj Kłoc”, który to zespół cieszył się ogromną popularnością wśród polskich słuchaczy.

W związku z wojną na Ukrainie przyjechał do Krakowa razem ze swoją żoną i trójką dzieci.

 

Koncert Jesienny swing, Wojciech Marcinowski z zespołem Hot Swing 

Zapraszamy na koncert cenionego w kraju i za granicą zespołu Hot Swing.

Podczas koncertu będziemy mieli okazję wysłuchać utworów swingowych. Klimatyczna muzyka i charyzmatyczni artyści pod przewodnictwem Wojciecha Marcinowskiego swingiem wprowadzą nas w jesienny nastrój.

Hot Swing uczestniczył w wielu festiwalach w kraju i za granicą, zyskując uznanie zarówno publiczności, jak i krytyków.

Hot Swing powstał w 1996 roku w Krakowie. Założycielem i leaderem grupy jest skrzypek Wojciech Marcinowski, prekursor stylu Hot Club de France w Polsce. Pozostali członkowie zespołu to: Wojciech Szwugier, Dominik Mechlińsk oraz Marek Piątek.

Organizatorem cyklu Muzyczna Jesień w Altanie jest Krakowskie Forum Kultury. Udział artystów ukraińskich w cyklu finansowany jest z Programu Wsparcia dla Ukraińskich Twórców i Twórczyń organizowanego przez Gminę Miejska Kraków i Krakowskie Forum Kultury.

By Agnieszka

Krakowskie Fakty, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia Drobne. Wolne Media Niezależny serwis internetowy poświęcony miastu Kraków. okrakow.pl to serwis tworzony wspólnie z Krakowską społecznością!