Miasto Kraków Wiadomości Wydarzenia

Muzeum Krakowa, aktualności: 28 12 2020 – 3 01 2021

Pinterest LinkedIn Tumblr

KOMUNIKAT: Szanowni Państwo, w związku z obecną sytuacją epidemiczną wszystkie oddziały Muzeum Krakowa będą nieczynne do dnia 17 stycznia 2021.
Zapraszamy na nasze wydarzenia on-line.

Krakowskie Muzeum zaprasza Wystawa „SZOPKI W CELESTACIE”

www.muzeumkrakowa.pl/wystawy/wystawa-szopek
Pokonkursowa wystawa szopek krakowskich, przygotowywana w Celestacie, nie będzie dostępna dla publiczności do 17.01.2021. W tym czasie zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej Muzeum Krakowa www.muzeumkrakowa.pl/wystawy/wystawa-szopek, gdzie będzie można obejrzeć wszystkie szopki nagrodzone w tegorocznym konkursie.
Mamy nadzieję, że w drugiej połowie stycznia będziemy mogli spotkać się z Państwem w Celestacie.
Pokonkursowa wystawa szopek krakowskich czynna będzie do 28 lutego 2021 r.
78. Konkurs Szopek Krakowskich oraz pokonkursowa wystawa Szopki w Celestacie uzyskały honorowy patronat Polskiego Komitetu do spraw UNESCO.
Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


SPACEREM PO KRAKOWIE – WOKÓŁ SZOPKI

Do 2.02.2021
Wirtualny spacer „Wokół szopki”: http://www.wokolszopki.pl
W tym roku kolejny już raz krakowskie szopki tchną ducha świąt Bożego Narodzenia w miejskie place i uliczki. W obrębie Starego Miasta wyeksponowanych zostanie blisko 40 szopek. Na wielbicieli szopkowej tradycji czekają również wirtualny spacer szlakiem najpiękniejszych szopek, gra terenowa oraz warsztaty on-line dla dzieci i rodziców „Ekoszopka pod choinkę”.
Kluczem do oglądania wspaniałych dzieł krakowskich szopkarzy może być spacerownik, który można pobrać ze strony www.wokolszopki.pl.
Projekt Wokół Szopki organizowany jest przez Miasto Kraków, KBF oraz Muzeum Krakowa – oddział Celestat.

UWAGA, KONKURS!
KOCHASZ KRAKÓW JAK WYSPIAŃSKI? ŚWIĘTUJ Z NAMI JEGO URODZINY!

Weź udział w internetowej zabawie Muzeum Krakowa i odczytaj lub wyrecytuj wiersz Wyspiańskiego O, kocham Kraków. Miejsce i forma akcji są dowolne.
Nagranie swojej interpretacji wiersza umieść 15 stycznia 2021, w dniu urodzin artysty, na swoim profilu w mediach społecznościowych. Do nagrania koniecznie dodaj #urodzinyWyspiańskiego. Możesz też przesłać swoje nagranie do Muzeum Krakowa na adres rydlowka@muzeumkrakowa.pl.
Za najciekawsze wykonania przewidujemy atrakcyjne nagrody. Szczegóły akcji na stronie www.muzeumkrakowa.pl/oddzialy/rydlowka.

Krakowskie Muzeum przedstawia KRĘCI NAS EUROPA! Do 31.12.2020

Sprawdź, jak zmieniał się Kraków dzięki środkom unijnym. Wejdź na nasz profil na Facebooku: www.facebook.com/muzeumkrakowa. W kolejnych dniach będziemy tam publikować informacje o projektach, które zmieniły nasze miasto, a mogły być zrealizowane właśnie dzięki dotacjom z UE.
Zachęcamy również do dzielenia się własnymi wspomnieniami i propozycjami związanymi z efektem wejścia Polski do Unii Europejskiej. Zostawiajcie je w komentarzach na naszym profilu!


ZAPRASZAMY!

Zobacz aktualny widok z kamer w Krakowie