MOZAIKA po raz kolejny pomaga Uniwersyteckiemu Szpitalowi Dziecięcemu w Krakowie

img 1697 800x500 - MOZAIKA po raz kolejny pomaga Uniwersyteckiemu Szpitalowi Dziecięcemu w Krakowie

Pomoc i zabawa w jednym, czyli „zakręcona” skarbona w MOZAICE

MOZAIKA – centrum codziennych zakupów w Krakowie – po raz kolejny angażuje się w pomoc na rzecz lokalnej społeczności. Tym razem wyjątkowa skarbonka stanęła w strefie restauracyjnej centrum. W ten sposób rozpoczęła się zbiórka pieniędzy dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie, znajdującego się po sąsiedzku.

Na terenie centrum MOZAIKA z daleka widoczna jest specjalnie oklejona skarbona. Jest ona lejkiem grawitacyjnym, a wrzucenie do niej pieniędzy zapewnia pomagającym sporo zabawy. Pomysł oparty został na prawie fizyki (Prawo Keplera) i polega na wprawieniu monety w spiralny ruch. Jeśli wypuścimy ją równolegle do krawędzi (co umożliwia specjalnie zamontowana prowadnica), moneta wiruje około 30 sekund, by z charakterystycznym brzękiem spaść do kasetki wewnątrz urządzenia.

  Widzieliśmy na własne oczy, jak klienci MOZAIKI zaglądali do kieszeni i torebek  w poszukiwaniu większej liczby monet, aby po raz kolejny zobaczyć i pokazać dzieciom wirujący taniec w wykonaniu orła i reszki. MOZAIKĘ definiujemy jako wygodne miejsce zakupów „po sąsiedzku”. I ta zasada właśnie powoduje, że nie spuszczamy z oka Szpitala Dziecięcego w krakowskim Prokocimiu. W nowej odsłonie po przebudowie centrum działamy już piąty miesiąc, i po raz kolejny podjęliśmy inicjatywę na rzecz tej placówki – mówi Joanna Kwolek, dyrektor Mozaiki Kraków.

Uniwersytecki Szpital Dziecięcy, który znajduje się kilkaset metrów od centrum, był jednym z pierwszych beneficjentów MOZAIKI. Zgodnie z podpowiedzią szpitalnej Fundacji „O Zdrowie Dziecka”, centrum w grudniu minionego roku wyposażyło świetlicę dziecięcą w sprzęt elektroniczny, w tym konsole Xbox wraz z akcesoriami i kodami dostępu do gier on-line. Ostatnio również poprzez kampanię połączoną z wystawą, prezentującą lokalne organizacje pozarządowe, namawiała swoich klientów na przekazanie 1 proc. podatku na fundację działającą przy szpitalu dziecięcym.

Teraz chcemy, aby pieniądze wrzucane podczas zakupów trafiły do szpitalnej fundacji i znowu zaspakajały potrzeby najmłodszych pacjentów. Szpital Dziecięcy w Krakowie od prawie 60 lat ratuje zdrowie i życie najciężej chorych dzieci z całego kraju, i dlatego wymaga nieustannych nakładów, pozwalających na zakupy najnowszych urządzeń medycznych. Podobne „zakręcone” skarbonki znajdują się również na terenie szpitala, i tylko z ostatnio zakończonej zbiórki udało się zakupić nową wagę niemowlęcą ze wzrostomiarką dla Poradni Gastrologicznej. Liczymy na podobny efekt i na duże zainteresowanie takim wsparciem naszych klientów i najemców. Wiem, że już niedługo również pochwalimy się efektem naszej zbiórki – dodaje Joanna Kwolek, dyrektor Mozaiki Kraków.

Skarbonka na terenie MOZAIKI będzie dostępna do końca roku.


O GALERII MOZAIKA

Mozaika jest położona w krakowskiej dzielnicy Bieżanów-Prokocim – bardzo uczęszczanej i świetnie skomunikowanej części miasta, przy trasie w kierunku Wieliczki, z doskonałym dostępem do komunikacji miejskiej, w tym tramwajowej, a także indywidualnej samochodowej. Pobliski węzeł autostradowy A4 znacznie zwiększa strefę zasięgu centrum. Klientami Mozaiki będą więc nie tylko mieszkańcy ok. 65-tysięcznej XII dzielnicy miasta, lecz także osoby często tędy przejeżdżające.

Wśród najważniejszych najemców MOZAIKI znajdują się: nowoczesny sklep Kaufland o pow. 7400 m kw., duży market budowlany OBI, a także kilku innych wiodących najemców, w tym: Rossmann, Deichmann, RTV Euro AGD, Maxi Zoo. W MOZAICE jest także strefa food court, w której klienci znajdą nowoczesne koncepty gastronomiczne.

4FI – polsko-niemiecka grupa inwestycyjna – stworzyła MOZAIKĘ po przejęciu obiektu od TESCO.
W procesie zmian lokalny zespół 4FI wspierany był przez BNP Paribas Real Estate Poland, który
odpowiada za wynajem i zarządzanie nieruchomościami.

O FIRMIE 4FI

Firma 4FI została założona w 2016 roku i inwestuje w trzech obszarach: nieruchomości, rozwijających się korporacji oraz fitness, zdrowia i stylu życia. Z dawnego biura rodzinnego powstała platforma inwestycyjna z oddziałami we Frankfurcie, Berlinie i Warszawie. Głównymi udziałowcami 4FI są dwaj niemieccy przedsiębiorcy, którzy mają ponad 20-letnie doświadczenie w branży nieruchomości.

Dziś portfel nieruchomości grupy obejmuje kilka aktywów w Polsce i Niemczech, które przechodzą transformację, tworząc nowoczesne sąsiedzkie centra zakupów – porównywalne z tym w Krakowie (MOZAIKA).

By Kraków Wydarzenia - oKrakow.pl