Mozaika Gra z Orkiestrą. Zapełnia się Puszka WOŚP stojąca w Galerii

2wosp mozaika 1080x1080 - Mozaika Gra z Orkiestrą. Zapełnia się Puszka WOŚP stojąca w Galerii

W krakowskiej MOZAICE rozpoczęło się granie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy! W pasażu galerii stanęła duża puszka z logotypami orkiestry, do której klienci i najemcy obiektu już wrzucają pieniądze mimo, że finał największej ogólnopolskiej zbiórki dopiero za 3 tygodnie czyli 29 stycznia.

Galeria MOZAIKA na co dzień stale współpracuje z sąsiadującym Uniwersyteckim Szpitalem Dziecięcym w krakowskim Prokocimiu. Teraz dołączyła do działań Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która zwykle wspiera właśnie szpitale dziecięce.

 – To już kolejna inicjatywa MOZAIKI mająca pomagać najmłodszym członkom naszego społeczeństwa. Bliska obecność szpitala dziecięcego oraz współpraca z tą placówką spowodowała, że nasze przyłączenie się do akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która od lat działa na rzecz małych pacjentów szpitali, stało się dla nas czymś naturalnym. Cieszymy się, że zostaliśmy przyjęci i możemy działać w tym największym pomocowym ruszeniu – mówi Joanna Kwolek, dyrektor MOZAIKI Kraków.

Puszka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy znajduje się za wejściem głównym, obok Rossmana. Każdy codziennie może do niej wrzucać datki na WOŚP. W Galerii MOZAIKA będzie ona stała i towarzyszyła podczas codziennych zakupów aż do końca trwania akcji. W finale kampanii, czyli 29 stycznia, obok skarbonki pojawi się również wolontariusz z krakowskiego sztabu WOŚP działającego przy Uniwersytecie Jagiellońskim. Będzie posiadał terminal płatniczy. Wtedy też na miejscu będzie można przekazywać pieniądze również kartą płatniczą.

 – Współpraca WOŚP z galeriami handlowymi jest niezwykle ważna. Obiekty, takie jak MOZAIKA, to miejsce spotkań całych rodzin, szczególnie teraz, w czasie wyprzedaży. Liczymy, że puszki będą się szybko zapełniać. Poza tym, ludzie robiący zakupy, mają szansę opowiedzieć dzieciom widzącym pomagających rodziców co to za akcja i czym zajmuje się Fundacja WOŚP. Taka edukacja uwrażliwia i buduje postawy pomocowe. To okazja do powiedzenia dzieciom, że od pierwszych dni życia korzystały ze sprzętu oraz badań, takich jak na przykład przesiewowe badania słuchu, finansowanych przez WOŚP – mówi Ewa Olejarczyk, zastępca szefa sztabu WOŚP Kraków przy Uniwersytecie Jagiellońskim.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to organizacja pozarządowa ciesząca się (wg badań IQS i CBOS) największym zaufaniem społecznym w Polsce. Powstała 31 lat temu i od tego momentu co roku Polacy zasilają puszki wolontariuszy w jeden styczniowy dzień. Za gromadzone co roku pieniądze Fundacja WOŚP kupuje nowoczesny sprzęt medyczny przede wszystkim polskim szpitalom dziecięcym. W tym roku orkiestra zagra dla wszystkich, małych i dużych, bo teraz chce wygrać z sepsą.

O GALERII MOZAIKA

Mozaika jest położona w krakowskiej dzielnicy Bieżanów-Prokocim – bardzo uczęszczanej i świetnie skomunikowanej części miasta, przy trasie w kierunku Wieliczki. Z doskonałym dostępem do komunikacji miejskiej, w tym tramwajowej, a także indywidualnej samochodowej. Pobliski węzeł autostradowy A4 znacznie powiększa strefę zasięgu centrum. Klientami Mozaiki będą więc nie tylko mieszkańcy ok. 65-tysięcznej XII dzielnicy miasta, lecz także osoby często tędy przejeżdżające.

Dla satysfakcji klientów wśród najważniejszych najemców MOZAIKI są: nowoczesny sklep Kaufland
o pow. 7400 m², duży market budowlany OBI, a także kilku innych wiodących najemców, w tym: Rossmann, Deichmann, RTV Euro AGD, Maxi Zoo. W MOZAICE znajduje się także strefa food court, w której klienci znajdą nowoczesne koncepty gastronomiczne.

4FI – polsko-niemiecka grupa inwestycyjna – stworzyła MOZAIKĘ po przejęciu obiektu od TESCO.
W procesie zmian lokalny zespół 4FI wspierany był przez BNP Paribas Real Estate Poland, który
odpowiada za wynajem i zarządzanie nieruchomościami oraz ich marketing.

O FIRMIE 4FI

Firma 4FI została założona w 2016 roku i inwestuje w trzech obszarach: nieruchomości, rozwijających się korporacji oraz fitness, zdrowia i stylu życia. Z dawnego biura rodzinnego powstała platforma inwestycyjna z oddziałami we Frankfurcie, Berlinie i Warszawie. Głównymi udziałowcami 4FI są dwaj niemieccy przedsiębiorcy, którzy mają ponad 20-letnie doświadczenie w branży nieruchomości.

Dziś portfel nieruchomości grupy obejmuje kilka aktywów w Polsce i Niemczech, które przechodzą transformację, tworząc nowoczesne sąsiedzkie centra zakupów – porównywalne z tym w Krakowie (MOZAIKA).

Materiał prasowy