#MocWydarzeń – Styczeń w Centrum Kongresowym ICE Kraków

styczen w ice krakow 800x500 - #MocWydarzeń - Styczeń w Centrum Kongresowym ICE Kraków

Koncert pastorałek i piosenek świątecznych napisanych przez Jacka Cygana. Występ ikony polskiej piosenki – Alicji Majewskiej. Wieczór z najpiękniejszymi polskimi kolędami w wykonaniu Golec uOrkiestra. Dwa występy uwielbianych w Polsce kabaretów, a także muzyczne spotkanie z wybranymi dziełami Chopina w wykonaniu Natalii Kukulskiej. Tak rozpoczniemy nowy rok w ICE Kraków!

 

Styczeń w ICE Kraków:

 • 01 – koncert „Kolęda na ten czas. Jacek Cygan świątecznie”
 • 01 – Waldemar Malicki i Filharmonia Dowcipu „Co tu jest grane?”
 • 01 – Alicja Majewska „Żyć się chce”
 • 01 – Golec uOrkiestra „Kolędowanie z Janem Pawłem II”
 • 01 – Kabaret Moralnego Niepokoju „Za długo panowie byli grzeczni”
 • 01 – Natalia Kukulska „Czułe struny”

 

Szczegółowy opis wydarzeń:

 • 2 stycznia, godz. 18.00 – Kolęda na ten czas. Jacek Cygan świątecznie

 

„Kolęda na ten czas. Jacek Cygan świątecznie” to bożonarodzeniowy cykl koncertów w atmosferze zadumy nad teraźniejszością i pięknymi tekstami jednego z najsłynniejszych polskich autorów piosenek – Jacka Cygana. Podczas koncertu zgromadzona publiczność będzie miała okazję wysłuchać wielu pięknych kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych, które artysta napisał w ciągu minionych 30 lat z najwybitniejszymi polskimi kompozytorami. Utwory wykonają przyjaciele artysty na czele z Anną Dymną, Anną Jurksztowicz, Beatą Rybotycką, Krzysztofem Antkowiakiem i Stanisławem Soyką.

 

Organizator: Prestige MJM

Bilety: https://biletserwis.pl/e/koleda-na-ten-czas-jacek-cygan/

 

 

 • 8 stycznia, godz. 16.00 i 19.00 – Waldemar Malicki i Filharmonia Dowcipu „Co tu jest grane?”

 

Dowcipne skecze muzyczne, perfekcyjne wykonanie i zaskakujące aranżacje w wykonaniu charyzmatycznego wirtuoza i zjawiskowego zespołu. Zapraszamy na najnowsze wydanie bezkompromisowego, kompletnie oszalałego muzycznego show! Tylko tutaj piękne i zmysłowe kobiety oraz eleganccy i czarujący mężczyźni wspólnie zawadiacko wywracają klasykę do góry nogami. To zderzenie zapierającej dech w piersiach urody i ogromnego talentu, gdzie styl łączy się z poczuciem humoru.

Podczas występu artyści sięgną do klasyki w kontekście Roku Moniuszkowskiego, przywołają „Prząśniczkę” i zaszaleją z „Tym zegarem starym” w wersji folk, pop, rap, a także włoskiej, francuskiej i niemieckiej. Przekonajcie się, że Moniuszko i AC/DC są sobie bliżsi, niż przypuszczaliście!

 

Organizator: Eskander

Bilety: https://filharmoniadowcipu.pl/koncerty/

 

 

 • 9 stycznia, od godz. 19.00 – Alicja Majewska „Żyć się chce”

 

Dwa i pół roku po płycie „Wszystko może się stać” ikona polskiej piosenki powraca z kolejnym wydawnictwem. W typowy dla siebie sposób łączy tu nieustającą pogodę ducha z refleksją dotyczącą spraw istotnych. Apetyt na życie z żalem i łzami. Własne słońce z nocą i mgłą. Wszak cytując fragment pieśni tytułowej: „rzeczy tylko dwie są trwałe – radość i ból istnienia”.

 

Podczas koncertu usłyszymy kompozycje Włodzimierza Korcza, do których teksty napisali znakomici autorzy – Magda Czapińska, Andrzej Sikorowski, Tomasz Misiak, Artur Andrus. Wykorzystano też „wyjęty z szuflady” tekst Wojciecha Młynarskiego sprzed kilkunastu lat.

 

W programie „Żyć się chce” znalazły się też dwie szczególne piosenki. „Żal niebieski” to skromny hołd dla zmarłego przed dwu laty przyjaciela artystki, Zbigniewa Wodeckiego, pióra Moniki Patryk. Zaś funkcję bonus tracku pełni tu „Przed nocą i mgłą”, czyli doskonale znana kompozycja kojarzona z serialem „07 zgłoś się”. Niegdyś zarejestrowana w radiu, ta perełka po raz pierwszy ukazuje się na płycie w wykonaniu Alicji Majewskiej – w wyjątkowej, przygotowanej przez Włodzimierza Korcza wersji, z towarzyszeniem czarujących partii saksofonu Henryka Miśkiewicza.

 

Organizator: YEA! YOUR EVENTS ART

Bilety: https://bilety.yea.com.pl/index.php/repertoire.html?id=3

 

 

 • 10 stycznia, godz. 18.00 – Golec uOrkiestra „Kolędowanie z Janem Pawłem II”

 

Z okazji Bożego Narodzenia bracia Golcowie przygotowali dla widzów niezwykły prezent – wzruszający koncert, w którym zaśpiewają najpiękniejsze polskie kolędy razem z… Janem Pawłem II.

 

Elementem przedsięwzięcia są unikatowe nagrania, które Łukasz i Paweł otrzymali od zaprzyjaźnionej siostry Teodory, sercanki, która pracowała podczas pontyfikatu Jana Pawła II w Watykanie. To dźwiękowy zapis kolęd, które Ojciec Święty śpiewał w Watykanie podczas papieskich wigilii. Materiały zostały odrestaurowane i stały się częścią specjalnie przygotowanych nowych aranżacji.

 

W czasie koncertu bracia zaprezentują 15 kolęd, a także podzielą się swoimi świątecznymi wspomnieniami i opowiedzą, dlaczego ich marzeniem było wspólne kolędowanie z Janem Pawłem II. Będzie to również okazja, by dowiedzieć się, dlaczego dla Ojca Świętego śpiewanie polskich kolęd było tak ważną świąteczną tradycją.

 

Organizator: YEA! YOUR EVENTS ART

Bilety: https://www.artbilet.pl/golecuorkiestra

 

 

 • 22 stycznia, godz. 17.00 – Kabaret Moralnego Niepokoju „Za długo panowie byli grzeczni”

 

„Za długo panowie byli grzeczni” to tytuł najnowszego programu Kabaretu Moralnego Niepokoju – pełnego ciepłego, błyskotliwego i inteligentnego humoru, z którym grupa zawsze komentuje życie. Są rodzice, od których nie chce się wyprowadzić dorosłe dziecko. Córka, która sprawia kłopoty ojcu. Ojciec, który zadręcza córkę. Mąż, który próbuje wyegzekwować od żony małżeńskie obowiązki. Małżeństwo, które ciągle nawzajem się poprawia – i syn, który zastanawia się nad swoją płcią i nad tym, jak właściwie powinno się go nazywać.

Jednym słowem, jest cała galeria postaci, która ma dosyć przypisanych przez konwenanse życiowych ról i która postanawia z nimi zerwać. Bo jak długo można się dostosowywać do tego, co chcą w nas widzieć inni? Za długo panowie byli grzeczni.

 

Organizator: LUX JERZY GRAZDA

Bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/142612

 

 

 • 29 stycznia, godz. 19.00 – Natalia Kukulska „Czułe struny”

 

Ceniona polska wokalistka Natalia Kukulska zaśpiewa do utworów najsłynniejszego polskiego kompozytora!

 

28 sierpnia 2020 roku artystka wydała płytę „Czułe struny”, która jest wydarzeniem bez precedensu na świecie. Wybrane dzieła Fryderyka Chopina po raz pierwszy zostały opracowane w formie utworów symfonicznych, do których powstały teksty. Dostały one nową, wielowarstwową oprawę od pięciu najlepszych polskich kompozytorów i aranżerów: Krzysztofa Herdzina, Nikoli Kołodziejczyka, Adama Sztaby, Pawła Tomaszewskiego oraz Jana Smoczyńskiego. Pod ich kierunkiem zabrzmiała Sinfonia Varsovia. Obok orkiestry na płycie pojawili się wspaniali muzycy, m.in. Robert Kubiszyn, Michał Dąbrówka, Piotr Wrombel. Na wysoki poziom albumu złożył się także gościnny udział wybitnego pianisty Janusza Olejniczaka, którego wykonania Chopina docenia cały świat. W nagranie „Czułych strun” twórczo i wykonawczo zaangażowanych było blisko 100 osób.

 

Na nowej płycie Natalia Kukulska wykonuje utwory Chopina w zupełnie nowej odsłonie, a do tego jest autorką połowy tekstów. Obok niej za warstwę liryczną odpowiadają cenione autorki: Mela Koteluk, Kayah, Gaba Kulka, Natalia Grosiak (Mikromusic) i Bovska.

 

Na płycie „Czułe struny” znalazły się najsłynniejsze utwory Fryderyka Chopina, m.in. Etiuda E‑dur, Polonez As‑dur, Walce a‑moll czy Nokturn Es‑dur. Te i pozostałe kompozycje Natalia Kukulska zaśpiewa podczas koncertu w ICE Kraków. Artystce towarzyszyć będzie Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, a za pulpitem z partyturą miejsca zajmą: Adam Sztaba, Nikola Kołodziejczyk, Jan Smoczyński i Krzysztof Herdzin.

 

Organizator: PRESTIGE MJM

Bilety: https://biletserwis.pl/e/natalia-kukulska-2022/

 

Wszystkie wydarzenia realizujemy w reżimie sanitarnym zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami. Po więcej informacji o nadchodzących wydarzeniach, zmianach w kalendarium i obowiązujących w obiekcie zasadach sanitarnych zapraszamy na stronę www.icekrakow.pl.

W poniższym kalendarium prezentujemy wyłącznie wydarzenia otwarte dla publiczności, na które są jeszcze bilety. Te o charakterze zamkniętym i te, które są już wyprzedane, zgodnie z wolą naszych kontrahentów nie są komunikowane.

Operatorem Centrum Kongresowego ICE Kraków jest KBF – miejska instytucja kultury działająca na rzecz rozwoju przemysłów kreatywnych, biznesu, turystyki kulturalnej, branży spotkań i przemysłów czasu wolnego.

www.kbf.krakow.pl

By Kraków Wydarzenia - oKrakow.pl