#MocWydarzeń – Grudzień w Centrum Kongresowym ICE Kraków

grudzien w ice krakow - #MocWydarzeń - Grudzień w Centrum Kongresowym ICE Kraków

grudzien w ice krakow 300x225 - #MocWydarzeń - Grudzień w Centrum Kongresowym ICE KrakówZapierające dech w piersiach spektakle baletowe w wykonaniu Moscow City Ballet. Koncert jubileuszowy kultowego polskiego zespołu Raz Dwa Trzy. Występ znanego na całym świecie big-bandu Glenn Miller Orchestra. Przedświąteczne warsztaty DIY dla dzieci. Łączący muzykę elektroniczną i symfoniczną koncert Orcheston, a także festiwal dla pasjonatów górskich przygód. W grudniu w ICE Kraków każdy znajdzie coś dla siebie. Sprawdźcie sami!

Grudzień w ICE Kraków:

 • 4-5.12 – 19. Krakowski Festiwal Górski
 • 12 – koncert Glenn Miller Orchestra
 • 12 – Fabryka prezentów – przedświąteczne warsztaty dla dzieci
 • 12 – Koncert z muzyką teatralną i filmową Andrzeja Zaryckiego w 80. rocznicę urodzin
 • 12 – Orcheston: Gromee z Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej
 • 12 – Sacrum Profanum: Post Scriptum – Bad Acid Trip
 • 12 – koncert Raz Dwa Trzy
 • 12 – Moscow City Ballet – Jezioro łabędzie
 • 12 – Moscow City Ballet – Dziadek do orzechów
 • 12 – Wielka Gala Sylwestrowa

 

Szczegółowy opis wydarzeń:

 

 • 4-5 grudnia – 19. Krakowski Festiwal Górski

 

Wspinanie sportowe, bouldering i góry. Skialpinizm i freeride. Sport, podróże, eksploracja i kultura okołogórska. Filmy, prelekcje, warsztaty, nagrody. Słowem: tradycyjne górskie podsumowanie ostatnich 12 miesięcy, które w tym roku odbędzie się w formule hybrydowej.

4-5 grudnia zapraszamy do ICE Kraków, a dodatkowo przez cały grudzień na platformie PLAY KRAKÓW będzie można oglądać warsztaty, prelekcje oraz filmy konkursowe.

 

Organizatorzy: Polska Fundacja Górska, Wspinanie.pl i TKN Wagabunda

Bilety: https://kfg.pl/19-kfg/bilety-19-kfg/

 

 

 • 10 grudnia, godz. 18.00 – koncert Glenn Miller Orchestra

 

Znany na całym świecie big-band Glenn Miller Orchestra zaprezentuje utwory ze swojej najnowszej płyty. W tym roku zespół celebruje wielki jubileusz 35-lecia pracy pod dyrekcją słynnego Wila Saldena, z którym zagrał aż pięć tysięcy koncertów! W skład orkiestry wchodzą najlepsi na świecie instrumentaliści. Grupa występowała z takimi gwiazdami, jak Frank Sinatra, Johnny Desmond czy Eric Delaney. Ich występy to błyskotliwe i precyzyjne brzmienie sekcji instrumentów, zupełnie jak na początku ubiegłego wieku w pięknych czasach złotej ery swingu.

 

Organizator: Makroconcert

Bilety: https://sklep.ebilet.pl/4222124650661129

 

 

 • 11 grudnia, od godz. 11.00 – Fabryka prezentów – warsztaty dla dzieci

 

Przedświąteczna propozycja dla fanów własnoręcznie zrobionych prezentów. W programie „Fabryki prezentów” warsztaty z robienia kul do kąpieli, kalendarzy, świątecznych ozdób z filcu i drewna, woskowych świec czy tworzenia ekotoreb z motywem świątecznym. Warsztaty przewidziane dla dzieci w wieku od 4 do 10 lat.

 

Organizator: KBF

Bilety: www.kbfbilety.krakow.pl

 

 

 • 12 grudnia, godz. 18.00 – Koncert z muzyką teatralną i filmową Andrzeja Zaryckiego w 80. rocznicę urodzin

 

Koncert z fragmentami słynnych kompozycji Andrzeja Zaryckiego pisanych dla teatru i filmu: od „Zielonej Gęsi” i „Makbeta” do „Aktorów prowincjonalnych” i „Hanki”. Andrzej Zarycki – twórca wspaniałych piosenek wykonywanych przez Ewę Demarczyk czy Zbigniewa Wodeckiego, artysta współtworzący sukcesy Piwnicy pod Baranami, ale także kompozytor muzyki symfonicznej, oratoryjnej, teatralnej i filmowej, obchodzić będzie w Krakowie osiemdziesiąte urodziny. W tym niezwykłym koncercie wezmą udział soliści – Adrianna Bujak, Beata Czernecka, Magdalena Drozd, Piotr Kutnik, Beata Paluch, Julia Zarycka, Wiktoria Zawistowska, Jakub Zuckerman – oraz Orkiestra Akademii Beethovenowskiej pod dyrekcją Rafała Jacka Delekty.

 

Organizator: Krakowskie Forum Kultury i KBF

Bilety: https://kbfbilety.krakow.pl/wydarzenia/koncert-z-muzyka-teatralna-i-filmowa-andrzeja-zaryckiego-w-80-rocznice-urodzin

 

 

 

 • 13 grudnia, godz. 20.00 – Orcheston: Gromee z Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej

 

Temu wyjątkowemu wydarzeniu przewodniczyć będzie najpopularniejszy polski DJ i producent muzyczny – Gromee, a całość oprawi światowej sławy Orkiestra Akademii Beethovenowskiej. Podczas koncertu usłyszymy aranżacje największych hitów muzyki elektronicznej takich twórców, jak Avicii, Donna Summer, Depeche Mode, Daft Punk czy Armin van Buuren, które wykonają: Beata Kozidrak, Kayah, Michał Szpak, Reni Jusis, Nick Sinckler, Sara Chmiel, Kasia Dereń i Lukas Meijer.

 

Organizator: Prestige MJM

Bilety: https://biletserwis.pl/e/orcheston-2021

 

 • 17 grudnia, godz. 20.00 – Sacrum Profanum: Post Scriptum – Bad Acid Trip

 

„Bad Acid Trip” to kolejny koncert w programie minicyklu zatytułowanego Sacrum Profanum: Post Scriptum. Otworzy go „Fondamenta” – utwór austriackiej kompozytorki Olgi Neuwirth zadedykowany rosyjsko-amerykańskiemu poecie i nobliście Josifowi Brodskiemu. Utwór jest inspirowany pobytem Neuwirth w Wenecji – specyficzną aurą dźwiękową i akustyką tego miasta, w którym Brodski został pochowany.

 

Organizator: KBF

Bilety: https://kbfbilety.krakow.pl/kup-bilet/sacrum-profanum-post-scriptum-bad-acid-trip?id=569

 

 

 • 17 grudnia, godz. 20.00 – koncert Raz Dwa Trzy

 

30 lat temu na korytarzu akademika w Zielonej Górze trójka młodych ludzi zagrała pierwsze wspólne dźwięki… Tak zaczęła się historia zespołu, który w tylko sobie znany sposób potrafił połączyć talent literacki Adama Nowaka z muzyczną finezją i fantazją, wytwarzając swój własny, charakterystyczny i rozpoznawalny muzyczno-literacki język. Zespołu, który w niedościgniony sposób zinterpretował piosenki Agnieszki Osieckiej i Wojciecha Młynarskiego – z pełnym szacunkiem dla pierwowzorów. Nadto zespołu, który przez te wszystkie lata zbudował ogromną więź ze słuchaczami, grając tysiące koncertów – od małych klubów po wielkie sale koncertowe. To właśnie koncerty stały się znakiem rozpoznawczym Raz Dwa Trzy – jego swoistym DNA.

 

Organizator: Live Concert

Bilety: https://www.ebilet.pl/muzyka/piosenka/raz-dwa-trzy/

 

 

 • 18 grudnia, godz. 16.30 i 20.00 – Moscow City Ballet – Jezioro łabędzie

 

„Jezioro łabędzie” to najbardziej lubiany i hipnotyzujący balet klasyczny skomponowany przez Piotra Czajkowskiego w 1875 roku. To ponadczasowa historia miłosna, która łączy magię, tragedię i romans w czterech aktach. Jej bohaterką jest Odetta, dziewczyna zaklęta w łabędzia. Jedynie wielka miłość młodzieńca Zygfryda może przywrócić jej dawną postać. Sukces tego spektaklu opiera się na wspaniałej choreografii i muzyce, która urzeka pięknem i subtelnością melodyki. Prostota wątku dramatycznego i wzruszająca interpretacja miłości Odetty i Zygfryda jako symbolu potęgi uczucia są ilustrowane niezwykle emocjonalnymi układami tanecznymi. Czarujące walce, dumne rytmy poloneza, ognisty taniec hiszpański i pełen temperamentu czardasz hipnotyzują i wprowadzają w niezwykły nastrój, wzruszając widzów na całym świecie.

 

Organizator: Makroconcert

Bilety: https://www.ebilet.pl/klasyka/balet-taniec/moscow-city-ballet/

 

 

 • 19 grudnia, godz. 18.00 – Moscow City Ballet – Dziadek do orzechów

 

Spektakl, nazwany przez „The New York Times” olśniewającym i zapierającym dech w piersiach, to podróż do krainy marzeń. Mała dziewczynka dostaje w prezencie tytułowego dziadka do orzechów, który w jej śnie staje się księciem z bajki, a ona księżniczką. W poszczególnych scenach balet wykonuje charakterystyczne tańce: Taniec wieszczki cukrowej, Taniec hiszpański, Taniec arabski, Taniec chiński, Trepak, Taniec pasterski oraz końcowy Walc kwiatów.

 

Obok dopracowanej do perfekcji choreografii niewątpliwym walorem jest muzyka, która składa się na wspaniale utaneczniony poemat symfoniczny. Od pierwszego do ostatniego taktu wiąże temat w jednolitą treść. Olśniewające stroje dodają całości magii i prawdziwie bajkowego wyrazu. Spektakl to prawdziwa gratka dla koneserów sztuki baletowej ceniących sobie wysoki poziom wykonania.

 

Organizator: Makroconcert

Bilety: https://sklep.ebilet.pl/4222124650661115

 

 

 • 31 grudnia, godz. 18.00 – Wielka Gala Sylwestrowa

 

Ostatni dzień 2021 roku spędź na gali z udziałem znanych i lubianych artystów. Podczas koncertu zabrzmią światowe przeboje muzyki rozrywkowej z repertuaru takich gwiazd, jak Andrea Bocelli, Sarah Brightman, Freddie Mercury, Frank Sinatra, Al Bano i Romina Power, Louis Armstrong, Elvis Presley, a także dużo muzyki tanecznej. Zaśpiewają: Monika Węgiel, Yuliya Ponomar, Alexander Martinez, Jakub Oczkowski i Piotr Karzełek.

 

Organizatorzy: Violin and Piano

Bilety: https://www.eventim.pl/artist/wielka-gala-sylwestrowa/

 

Wszystkie wydarzenia realizujemy w reżimie sanitarnym zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami. Po więcej informacji o nadchodzących wydarzeniach, zmianach w kalendarium i obowiązujących w obiekcie zasadach sanitarnych zapraszamy na stronę www.icekrakow.pl.

W poniższym kalendarium prezentujemy wyłącznie wydarzenia otwarte dla publiczności, na które są jeszcze bilety. Te o charakterze zamkniętym i te, które są już wyprzedane, zgodnie z wolą naszych kontrahentów nie są komunikowane.

Operatorem Centrum Kongresowego ICE Kraków jest KBF – miejska instytucja kultury działająca na rzecz rozwoju przemysłów kreatywnych, biznesu, turystyki kulturalnej, branży spotkań i przemysłów czasu wolnego.

www.kbf.krakow.pl

By Kraków Wydarzenia - oKrakow.pl