oKrakow.pl

Portal, Miasto Kraków Wydarzenia

M&M2 w TAURON Arena Kraków

Za dwa tygodnie na TAURON Arenie Kraków odbędzie się wydarzenie o nazwie Projekt M&M2. Jego adresatami są uczniowie szkół gimnazjalnych i średnich. Inicjatorem spotkania jest Biskup Grzegorz Ryś – dlaczego zaprasza młodych na stadion?

Biskup do młodzieży – przyjdźcie!

tauron arena krakow - M&M2 w TAURON Arena Kraków

Przez dwa dni – 28 i 29 marca krakowska świątynia widowisk zmieni się w przestrzeń spotkania kościoła z młodymi ludźmi. Już po raz drugi w wielkim poście na TAURON Arenę Kraków młodzież zaprasza Biskup Ryś. Hasło przygotowywanego spotkania brzmi: Ja cię nie potępiam.
– Stawiamy się w doświadczeniu wiary przede wszystkim w odniesieniu do prawa, do przepisów, do nakazów, zakazów. A tymczasem w samym środku doświadczenia wiary jest spotkanie z Jezusem, który jest naszym Panem i Zbawicielem, i jest Miłosierdziem. Jest tym, który mówi – Ja Cię nie potępiam. To nie jest coś, o czym trzeba wiedzieć, czego trzeba się nauczyć, tylko to jest coś, co trzeba przeżyć i czego trzeba doświadczyć – mówi w zaproszeniu skierowanym do uczniów Biskup Grzegorz Ryś.

W czasie spotkania będzie czas na oglądanie przedstawień, słuchanie oraz aktywny udział młodych ludzi. Gośćmi obok Biskupa będą mim – Ireneusz Krosny oraz raper TAU. Każdy z nich przygotowuje swój występ specjalnie dla krakowskiej młodzieży.

Zapisy na Projekt M&M2 ciągle jeszcze trwają, ale ich liczba jest ograniczona a i ilość wolnych miejsc szybko się kurczy – informują Organizatorzy Spotkania. Rezerwacja biletów odbywa się przez stronę internetową: http://mlodziimilosierdzie.pl
Projekt M&M2 jest kontynuacją zeszłorocznego Wydarzenia, które zgromadziło łącznie ponad 18 tysięcy młodych ludzi. Pierwsza odsłona M&M przygotowana była jako oficjalne obchody nadzwyczajnego roku jubileuszowego dla młodych ludzi z miasta Krakowa.  Wydarzenie odbędzie się 28 i 29 marca 2017 roku na TAURON Arena Kraków. Głównym Organizatorem wydarzenia jest Archidiecezja Krakowska.  
Strona wydarzenia: http://mlodziimilosierdzie.pl/
Kontakt: magdalena@mlodziimilosierdzie.pl

Zobacz plakat – klik