Młodzi artyści z wystawą w Hevre

9 czerwca w Hevre na krakowskim Kazimierzu (ul. Meiselsa 18) odbył się wernisaż Wystawy Końcoworocznej uczniów z Liceum Sztuk Plastycznych Cosinus Young w Krakowie. Wystawa, która będzie dostępna do 21 czerwca, prezentuje pierwsze artystyczne kroki młodzieży uczącej się w nowopowstałym Liceum, które rozpoczęło swoją działalność we wrześniu ubiegłego roku.

Spośród prac blisko 100 uczniów, które powstawały w czasie kończącego się roku szkolnego, wybrano 33 najlepszych prac. Dzieła wykonane są w różnych technikach – akryl, akwarela, tempera, ołówek, węgiel czy pastele. Ukazują różnorodność tematyczną, od studium martwej natury, poprzez pejzaż, aż po tematy z wyobraźni.

Justyna Kuśnierzowska – dyrektorka szkoły, zaznacza:

„Naszym celem jest, aby sztuka naszych uczniów wyszła poza mury szkoły. Dlatego też wystawę można zobaczyć w sercu krakowskiego Kazimierza. Chcemy, by młodzi artyści mieli okazję prezentować swoje prace szerokiej publiczności, rozwijając tym samym swoje umiejętności i wrażliwość artystyczną. Kuratorami wystawy są Jacek Kasjanowicz i Agnieszka Krzyżanowska-Kasjanowicz, nasi nauczycie rysunku i malarstwa, którzy najlepiej znają swoich uczniów i dokonali wyboru prac prezentowanych na wystawie. Są znakomitymi pedagogami, którzy cały rok ciężko pracowali i pomagali rozwijać talent naszych uczniów.”

Liceum Sztuk Plastycznych Cosinus Young w Krakowie jest miejscem, gdzie młodzi ludzie uczą się technik i narzędzi, które pozwalają im wyrażać siebie i swoje postrzeganie świata. Prezentowane na wystawie prace są owocem całorocznej pracy uczniów, ukazując ich osobiste historie i emocje.

Wystawa w Hevre, miejscu będącym symbolem spotkania różnych kultur, idealnie współgra z międzynarodowym charakterem szkoły, której uczniowie pochodzą z różnych krajów. Dzieła stanowią dialog międzykulturowy, będąc świadectwem spotkania odmiennych doświadczeń oraz wyrazem indywidualności twórczej.

Na wystawę zapraszamy do 21 czerwca br.

materiał prasowy

Patronat medialny

Prezentacja 81. Tour de Pologne już 17 lipca w TVP Sport!

Tylko kilka dni pozostało do oficjalnej prezentacji Tour de Pologne....

Edukacja żywieniowa kobiet w ciąży i po porodzie

Udział w realizacji zadania publicznego współfinansowanego ze środków miasta...

Wystawa pt: “Wałek ART”

To zbiór prac tematycznie różnych z pracowni Doroty Wałek,...

Wielki Festyn Franciszkański w Wieliczce. Niedziela 23 czerwca 2024

Już w najbliższą niedziele 23 czerwca 2024 r. od...

Wojownicy Maryi Kraków zapraszają wszystkich mężczyzn!

Kim są Wojownicy Maryi? Poznajmy się bliżej! Wojownicy Maryi to...

Czytaj również

Popularne kategorie