#mimoDrzwiZamknietych

by admin
0 comment

Ks. bp Jan Zając, kustosz honorowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia oraz ks. dr Zbigniew Bielas, kustosz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia dołączyli do akcji #mimoDrzwiZamknietych. Jej organizatorem jest duszpasterstwo młodzieży Archidiecezji Krakowskiej.

mimodrzwizamknietych 1 585x381 - #mimoDrzwiZamknietychmimodrzwizamknietych 2 585x402 - #mimoDrzwiZamknietych

#mimoDrzwiZamkniętych to akcja modlitewna, w której chcemy odkrywać na nowo modlitwę i post, jako narzędzia budowania wspólnoty i ewangelizacji. Znaleźliśmy się w sytuacji, w której wiele naszych inicjatyw jest odwoływanych, a my sami pozostajemy w naszych domach. Niewątpliwie jest to okazja do tego, aby na nowo wybrzmiały w nas wezwanie Jezusa, aby wejść do swej izdebki i tam trwać na modlitwie – wyjaśnia ks. Mateusz Wyrobkiewicz, z centrum ŚDM Archidiecezji Krakowskiej, które jest częścią Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej.

Kapłan podkreśla, że w ramach tej akcji znajduje się propozycja dla młodych, aby codziennie odmawiali w swoich domach Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji ochrony przed wirusem oraz podjęcie wspólnego postu. – W formularzu można zgłaszać deklarację postu ścisłego, który chce się podjąć w konkretny dzień. Zachęcamy również wszystkich do wrzucania do internetu informacji o rekolekcjach internetowych i inicjatywach modlitewnych, które nie wymagają wyjścia z domu, z hasztagiem #mimoDrzwiZamknietych”, do umieszczania w internecie zdjęć opatrzonych tym hasztagiem. Niech przez tę akcję młodzi stają się przykładem wiary w to, że Pan Bóg działa #mimoDrzwiZamknietych” – zaznacza ks. Wyrobkiewicz.

Dotychczas do akcji dołączył ks. abp Marek Jędraszewski, ks. bp Damian Muskus, ks. Mateusz Hosaja, kustosz Sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach w Krakowie oraz wszyscy duszpasterze młodzieży.

mp

Related Posts

Ta strona korzysta z ciasteczek (plików cookie) aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz instalować tych plików, przejdź do ustawień swojej przeglądarki. Akceptuję Czytaj więcej