Miasto Kraków Wiadomości Wydarzenia

Mieszkaniec Krakowa powalczy o 150 tys. złotych w „Ninja Warrior Polska”

Pinterest LinkedIn Tumblr

Do wielkiego finału „Ninja Warrior Polska” pozostało nieco ponad 2 tygodnie, a chętnych do zmierzenia się z torem wciąż przybywa. W najbliższy wtorek, 30 marca, o godz. 20:05 w Polsacie sprawdzimy, jak z ekstremalnie trudnymi przeszkodami poradzi sobie Mateusz Strupiński, mieszkaniec Krakowa!

24-letni Mateusz Strupiński pracuje jako trener gimnastyki i wspinaczki. Pochodzi z Giżycka, a obecnie mieszka w Krakowie. O sobie mówi „zwykły chłopak”, choć ma bardzo niecodzienne hobby – wspinaczka ekstremalna. Wspiął się na 89 szczytów w Polsce i Europie, przeszedł przez 94 drogi wspinaczkowe, dwa razy zdobył Mont Blanc, a także Etnę… w czasie erupcji wulkanu! Odwiedził 21 krajów, przejechał blisko 8 tys. kilometrów autostopem, wspinał się po zamarzniętych lodospadach. Oprócz wspinaczki jego ulubione dyscypliny sportowe to: biegi przełajowe, siatkówka, wrotkarstwo, łyżwiarstwo szybkie, kalistenika, skoki na bungee i paralotniarstwo. – Aby spełniać swoje pasje, staram się żyć bardzo oszczędnie, dzięki temu mam pieniądze na moje wyprawy – wyjaśnia Mateusz.

Jak zamiłowanie do sportów ekstremalnych wpłynie na przejście na torze Ninja Warrior, przekonamy się już 30 marca, we wtorek, o godz. 20:05 w Polsacie.

Zapraszamy do obejrzenia 3. sezonu „Ninja Warrior Polska”

na antenie Polsatu w każdy wtorek o godz. 20:05!


Kraków na żywo, Kamery 24/h w Krakowie