Mieszkańcy krakowskich Bronowic w słuchowisku „Poetycki kolaż dźwiękowy”

by admin
0 comment
klub osiedlowy k2o mieszkaj w miescie krakow bronowice fot. j.paszko 300x242 - Mieszkańcy krakowskich Bronowic w słuchowisku „Poetycki kolaż dźwiękowy”

Klub osiedlowy K2O – Mieszkaj w Miescie – Krakow – Bronowice – Fot. J.Paszko

Na krakowskim osiedlu Mieszkaj w Mieście powstało wyjątkowe słuchowisko radiowe pt. „Poetycki kolaż dźwiękowy”. Zostało ono stworzone przez mieszkańców podczas warsztatów literackich Tokosłów. „Bananowy krawat”, „nieśmiały pampers”, „mlaskająca kula” – to między innymi efekty twórczej zabawy słowem uczestników warsztatów. „Poetycki kolaż dźwiękowy” to ponadto luźne, dalekie od tradycyjnego czy szkolnego postrzegania rozmowy o poezji, jej miejscu i znaczeniu w świecie. Warsztaty odbyły się 22 lutego w klubie osiedlowym K2O, a już dziś możemy przekonać się, co powstało z twórczej współpracy rodziców, dzieci i prowadzącej warsztaty Weroniki Stencel, która nadała całości kształt słuchowiska.

Audycji można wysłuchać w serwisie internetowym MixCloud:

https://www.mixcloud.com/tokos%C5%82%C3%B3w/poetycki-kola%C5%BC-d%C5%BAwi%C4%99kowy/

Warsztaty Tokosłów zostały przeprowadzone z okazji powstania ulicy Poetów na krakowskim osiedlu Mieszkaj w Mieście, a inspirowane były twórczością poetów Wisławy Szymborskiej i Juliana Tuwima.

Weronika Stencel – absolwentka kulturoznawstwa na specjalizacji kulturoznawstwo na Uniwersytecie Śląskim oraz krytyki literackiej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Swoje teksty artystyczne publikowała m.in. w „Małym Formacie”, „Wakacie”, „Helikopterze”. Współzałożycielka krakowskiej Grupy Brzuch, w której tworzy artbooki. Redaktor naczelna internetowego czasopisma artystycznego „Gazeta Musi się Ukazać”. Od sierpnia 2018 r. regularnie prowadzi eksperymentalne audycje radiowe z Pauliną Pikiewicz w studio UJOT FM w Krakowie. Działa również w warszawskim Radiu Kapitał. Jej audycje zostały wyróżnione w konkursie dziennikarskim Silesia Press 2019, zdobyła również główną nagrodę w ogólnopolskim konkursie na krótką, satyryczną formę radiową na Festiwalu im. Marii Czubaszek w Polanicy-Zdroju.

Osiedle Mieszkaj w Mieście – nazywane też Osiedlem Wizjonerów, zlokalizowane jest na krakowskich Bronowicach. U podstaw tego projektu urbanistycznego leżało przekonanie o istocie budowania lokalnej wspólnoty, czego przykładem jest klub osiedlowy K2O – pierwsza taka przestrzeń na mieszkaniowej mapie Krakowa. Prowadzona jest tu m.in. działalność Klubu Rodziców, organizowane są spotkania, prelekcje, wernisaże, zajęcia edukacyjne i kreatywne dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Adres:
 Klub osiedlowy K2O, osiedle Mieszkaj w Mieście
 ul. Wizjonerów 2/178, Kraków

Słuchowisko „Poetycki kolaż dźwiękowy”: https://www.mixcloud.com/tokos%C5%82%C3%B3w/poetycki-kola%C5%BC-d%C5%BAwi%C4%99kowy/

Fanpage Tokosłów: https://www.facebook.com/Tokos%C5%82%C3%B3w-102099014599767/

Fanpage K2O: https://www.facebook.com/klubK2O/

Related Posts

Ta strona korzysta z ciasteczek (plików cookie) aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz instalować tych plików, przejdź do ustawień swojej przeglądarki. Akceptuję Czytaj więcej