Connect with us
osiedle ozon 2 - Megapolis z nagrodą Złotego Sokoła

Miasto Kraków Wiadomości Wydarzenia

Megapolis z nagrodą Złotego Sokoła

W jubileuszowej X edycji konkursu organizowanego przez Stowarzyszenie Budowniczych Domów i Mieszkań tytuł Krakowskiego Dewelopera Roku i Nagrodę Złotego Sokoła otrzymała Grupa Deweloperska Megapolis za projekt Osiedla OZON.

sokol 2 163x300 - Megapolis z nagrodą Złotego SokołaCelem odbywającego się w dwuletnim cyklu konkursu jest promocja najwyższych standardów w branży deweloperskiej. Firmy, które biorą w nim udział realizują inwestycje mieszkaniowe na terenie Krakowa i gmin ościennych. W dziesiątej edycji weryfikowane były firmy i zgłaszane przez nie projekty oddane do użytku w latach 2020-2021. Oceny zgłoszeń dokonywał Sąd Konkursowy pod przewodnictwem profesora Andrzeja Wyżykowskiego. Wyniki konkursu i wręczenie nagród miało miejsce 23 września br. podczas uroczystej Gali Nagród SBDiM w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha.

Zwycięski OZON od Megapolis

Tegoroczny zdobywca tytułu Krakowskiego Dewelopera Roku i Nagrody Złotego Sokoła, czyli powstała w 2005 roku Grupa Deweloperska Megapolis, jest częścią Holding 1, firmy z ponad 30-letnim doświadczeniem rynkowym. Od momentu powstania deweloper prowadzi działalność w różnych miastach na terenie Polski, z powodzeniem realizując inwestycje zarówno mieszkaniowe w Krakowie, jak i komercyjne, zlokalizowane m.in. w Warszawie, Katowicach, Sosnowcu, Wrocławiu i Krakowie.

Nagrodzony projekt Megapolis – Osiedle OZON – jest zespołem wielorodzinnych budynków mieszkalnych, zlokalizowanym przy ul. Stefana Banacha. To obszar Prądnika Białego, północnej dzielnicy Krakowa. Sąd Konkursowy nagrodził inwestycję dewelopera m.in. za realizację dużego zespołu mieszkaniowego w oparciu o nowo powstający ogólnomiejski układ komunikacyjny, dobrze łączący nową dzielnicę mieszkaniową z centrum miasta. Warto bowiem podkreślić, że w bezpośrednim sąsiedztwie osiedla realizowane są obecnie trzy największe inwestycje infrastrukturalne na północy Krakowa: budowa Krakowskiego Szybkiego Tramwaju na Górkę Narodową, północnej obwodnicy miasta i przebudowa al. 29 Listopada.

3 300x182 - Megapolis z nagrodą Złotego SokołaJak mówi Piotr Koszyk, Dyrektor Zarządzający Grupy Deweloperskiej Megapolis, równie ważne były również inne aspekty, którymi Sąd Konkursowy motywował przyznanie firmie nagrody. – Oddanie zespołu mieszkaniowego w pełni wyposażonego we własną infrastrukturę społeczną i usługową, zrealizowanie projektu zgodnie z ideą “miasta w mieście” czy atrakcyjnie zaprojektowana przestrzeń wewnętrzna z efektownie urządzoną zielenią, która dosłownie otula teren dzięki wyróżniającym osiedle przewyższeniom, oświetleniem oraz interesującym programem edukacyjno-rekreacyjnym. Wszystkimi tymi wartościami kierujemy się jako firma podczas realizacji kolejnych etapów inwestycji. Dobrym przykładem jest wielofunkcyjna świetlica oddana do użytku mieszkańców w połowie września tego roku. Miejsce to jest odpowiedzią na potrzeby zarówno aktywnych zawodowo mieszkańców – strefa coworkingowa daje im tak ważną w obecnych czasach przestrzeń do pracy zdalnej, jak i dzieci – w świetlicy funkcjonuje bowiem sala warsztatowo-dydaktyczna z małpim gajem. Cieszymy się, że nasze działania są dostrzegane, i że zostały docenione podczas tak ważnego konkursu branżowego.

Doceniany deweloper

Od początku działalności Grupa Deweloperska Megapolis stawia na rzetelność, wysoką jakość oraz wygodę i zadowolenie klientów docenianą zarówno przez samych nabywców, jak i uznaną w licznych rankingach oraz konkursach.

W 2016 roku Stowarzyszenie Budowniczych Domów i Mieszkań po raz pierwszy przyznało Magapolis tytuł Krakowskiego Dewelopera Roku. Firma została wówczas nagrodzona za inną inwestycję – Osiedle Fi, zlokalizowane w dzielnicy Podgórze pomiędzy ulicami Rzemieślniczą i Szafrana. W bieżącym roku Megapolis zdobyło aż trzy prestiżowe certyfikaty w postaci: Dobrej Marki 2021, Jakości Roku 2021 i Odkrycia Roku w ogólnopolskim konkursie Laur Klienta 2022.

Wartości, którymi kieruje się Megapolis – troska o wysoką jakość, niestandardowe podejście do klienta oraz nieustanny rozwój – nagradzane kolejnymi wyróżnieniami, są dowodem na to, że droga obrana na początku działalności była słusznym wyborem. Świadomość tego faktu jest dla firmy ważna z punktu widzenia kolejnych inwestycji. Choć ich szczegóły nie są jeszcze znane, deweloper już dziś zapewnia, że podobnie jak na Osiedlu OZON, one również będą realizowane przy zachowaniu najwyższych standardów.

Continue Reading

Krakowski Kalendarz Wydarzeń

grudzień 2023
Nie odnaleziono wydarzeń!
Więcej
To Top