Connect with us
podravka - Marka Podravka zaprasza na Piknik chorwacki do Krakowa

Miasto Kraków Wiadomości Wydarzenia

Marka Podravka zaprasza na Piknik chorwacki do Krakowa

Już w najbliższy weekend na krakowskich bagrach odbędzie się „Piknik chorwacki”. Wydarzenie organizowane jest już po raz drugi na terenie Małej Chorwacji w Krakowie. Organizatorzy zaplanowali szereg atrakcji związanych z promocją regionów chorwackich, a także odsłonięcie kolejnych gwiazd w Alei Gwiazd Chorwackich. Udział w pikniku jest bezpłatny.

 Mała Chorwacja – czyli wyjątkowe miejsce na mapie Krakowa

Z inicjatywy Konsula Honorowego Chorwacji w Krakowie Pawła Włodarczyka na krakowskich bagrach w 2021 roku powstała wyjątkowa przestrzeń o nazwie Mała Chorwacja. Głównym jej punktem jest Promenada Chorwacka, z tabliczkami informacyjnymi, odwzorowującymi położenie geograficzne największych miast chorwackich, takich jak Zagrzeb, Pula, Opatija, Rijeka, Zadar, Trogir, Split i Osijek, a także tablica multimedialna. Powstała tam również tężnia solankowa, wykorzystująca sól adriatycką z wyspy Pag.

Poznaj kulturę chorwacką na rodzinnym pikniku

To właśnie w tym urokliwym miejscu zorganizowany zostanie Piknik Chorwacki który potrwa od 28 do 29 maja. Piknik rozpocznie się o godzinie 11:00 spacerem po Promenadzie Chorwackiej. Następnie zaplanowano oficjalnie przemówienie organizatorów, któremu towarzyszyć ma Występ Orkiestry Dętej. Tego samego dnia przeprowadzone zostaną również zawody żeglarskie o Puchar Ambasadora Republiki Chorwacji. Ważnym punktem będzie również odsłonięcie 6 kolejnych gwiazd w Alei Gwiazd Chorwacji w tym gwiazdy dla Profesor Zlaty Bartl, która stworzyła najsłynniejszy produkt Podravki, Vegetę najpopularniejszą przyprawę uniwersalną w Europie. W programie znajdą się także koncerty zespołów z Chorwacji, spotkanie z podróżnikami – Elżbietą i Andrzejem Lisowskimi, a także symboliczne sadzenie lawendy przez zaproszonych gości i mieszkańców Krakowa.

29 maja, drugiego dnia pikniku rozpocznie się koncert zespołu z Riwiery Opatii – Duo Trend. Następnie przeprowadzone zostaną zawody surfingowe o Puchar Konsula Honorowego Republiki Chorwacji. Ten dzień będzie obfitował w szereg koncertów, a także prezentację wybranych regionów chorwackich.

Organizatorami pikniku jest Konsulat Republiki Chorwacji w Krakowie, Partnerem wydarzenia jest Firma Podravka Polska.

Continue Reading
You may also like...
Avatar photo

Krakowskie Fakty, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia Drobne. Wolne Media Niezależny serwis internetowy poświęcony miastu Kraków. okrakow.pl to serwis tworzony wspólnie z Krakowską społecznością!

Krakowski Kalendarz Wydarzeń

maj 2024
Nie odnaleziono wydarzeń!
Więcej
To Top