Connect with us
podravka - Marka Podravka zaprasza na Piknik chorwacki do Krakowa

Miasto Kraków Wiadomości Wydarzenia

Marka Podravka zaprasza na Piknik chorwacki do Krakowa

Już w najbliższy weekend na krakowskich bagrach odbędzie się „Piknik chorwacki”. Wydarzenie organizowane jest już po raz drugi na terenie Małej Chorwacji w Krakowie. Organizatorzy zaplanowali szereg atrakcji związanych z promocją regionów chorwackich, a także odsłonięcie kolejnych gwiazd w Alei Gwiazd Chorwackich. Udział w pikniku jest bezpłatny.

 Mała Chorwacja – czyli wyjątkowe miejsce na mapie Krakowa

Z inicjatywy Konsula Honorowego Chorwacji w Krakowie Pawła Włodarczyka na krakowskich bagrach w 2021 roku powstała wyjątkowa przestrzeń o nazwie Mała Chorwacja. Głównym jej punktem jest Promenada Chorwacka, z tabliczkami informacyjnymi, odwzorowującymi położenie geograficzne największych miast chorwackich, takich jak Zagrzeb, Pula, Opatija, Rijeka, Zadar, Trogir, Split i Osijek, a także tablica multimedialna. Powstała tam również tężnia solankowa, wykorzystująca sól adriatycką z wyspy Pag.

Poznaj kulturę chorwacką na rodzinnym pikniku

To właśnie w tym urokliwym miejscu zorganizowany zostanie Piknik Chorwacki który potrwa od 28 do 29 maja. Piknik rozpocznie się o godzinie 11:00 spacerem po Promenadzie Chorwackiej. Następnie zaplanowano oficjalnie przemówienie organizatorów, któremu towarzyszyć ma Występ Orkiestry Dętej. Tego samego dnia przeprowadzone zostaną również zawody żeglarskie o Puchar Ambasadora Republiki Chorwacji. Ważnym punktem będzie również odsłonięcie 6 kolejnych gwiazd w Alei Gwiazd Chorwacji w tym gwiazdy dla Profesor Zlaty Bartl, która stworzyła najsłynniejszy produkt Podravki, Vegetę najpopularniejszą przyprawę uniwersalną w Europie. W programie znajdą się także koncerty zespołów z Chorwacji, spotkanie z podróżnikami – Elżbietą i Andrzejem Lisowskimi, a także symboliczne sadzenie lawendy przez zaproszonych gości i mieszkańców Krakowa.

29 maja, drugiego dnia pikniku rozpocznie się koncert zespołu z Riwiery Opatii – Duo Trend. Następnie przeprowadzone zostaną zawody surfingowe o Puchar Konsula Honorowego Republiki Chorwacji. Ten dzień będzie obfitował w szereg koncertów, a także prezentację wybranych regionów chorwackich.

Organizatorami pikniku jest Konsulat Republiki Chorwacji w Krakowie, Partnerem wydarzenia jest Firma Podravka Polska.

Continue Reading
Avatar photo

Krakowskie Fakty, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia Drobne. Wolne Media Niezależny serwis internetowy poświęcony miastu Kraków. okrakow.pl to serwis tworzony wspólnie z Krakowską społecznością!

Krakowski Kalendarz Wydarzeń

grudzień 2023
Nie odnaleziono wydarzeń!
Więcej
To Top