Małopolska wybiera – wybory do Sejmu i Senatu

by admin
0 comment
Wybory parlamentarne zbliżają się wielkimi krokami. Już w niedzielę 13 października będziemy wybierać 100 senatorów oraz 460 posłów. Zachęcamy do wzięcia udziału w tym ważnym głosowaniu. Pokażmy, że Małopolanie są aktywnymi obywatelami.
Serdecznie zachęcam do udziału w głosowaniu 13 października. Wybierzmy świadomie i odpowiedzialnie tych, którzy będą reprezentować nasze wartości i aktywnie działać w ważnych dla nas sprawach. Możliwość współudziału w podejmowaniu decyzji o przyszłości Polski to przywilej i obowiązek

– mówi Witold Kozłowski, marszałek Małopolski.

Lokale wyborcze będą czynne w niedzielę, 13 października w godzinach 7.00–21.00.

Jak głosować?

Aby zagłosować w lokalu wyborczym, należy się wylegitymować dokumentem tożsamości ze zdjęciem: dowodem osobistym lub paszportem. Otrzymamy wówczas dwie karty do głosowania, na której będą umieszczone listy kandydatów, zgłoszonych przez komitety wyborcze.

Wypełniając kartę do głosowania upewnijmy się, że znak „x” postawiony jest w kratce przy nazwisku tylko jednego kandydata. Tylko taki głos będzie ważny. Kartę z oddanym głosem wrzucamy do urny wyborczej.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie Państwowej Komisji Wyborczej.

Zachęcamy również do zapoznania się ze Słowniczkiem Wyborczym, przygotowanym przez Inicjatywę Edukacji Obywatelskiej (dokument do pobrania poniżej).

Poniżej publikujemy list marszałka Witolda Kozłowskiego.

 

Szanowni Państwo

Mieszkańcy Województwa Małopolskiego

            Przed nami wybory do Sejmu i Senatu. 13 października każdy z nas będzie mógł zadecydować o przyszłości Polski, ale również – co chcę z całą mocą podkreślić – o przyszłości Małopolski. Wielu ekspertów powtarza, że będą to najważniejsze wybory od 30 lat. Czy możemy sobie pozwolić, by nie wziąć w nich udziału?

            Rząd oraz parlamentarzyści decydują o kluczowych sprawach dla naszego województwa, m.in. o inwestycjach drogowych i kolejowych, programach dla rodzin, płacy minimalnej, podatkach. Ważne jest, by w Polsce rządziły osoby odpowiedzialne, sprawdzone i godne zaufania, które będą potrafiły kierować sprawami Ojczyzny z poszanowaniem naszych zwyczajów, praw, tradycji i interesu regionu.

Pragnę, aby mieszkańcy Małopolski mieli wpływ na sprawy naszego kraju, a nasz głos był słyszany w polskim parlamencie. Pokażmy, że jesteśmy aktywnymi obywatelami. Serdecznie zachęcam do udziału w wyborach 13 października!   

Witold Kozłowski

Marszałek Województwa Małopolskiego

 

Źródło: Malopolska.pl

Related Posts

Ta strona korzysta z ciasteczek (plików cookie) aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz instalować tych plików, przejdź do ustawień swojej przeglądarki. Akceptuję Czytaj więcej