Maja Klemp w Krakowie

Maja Klemp Fot. Robert Sikorski

spotkanie 300x158 - Maja Klemp w KrakowieJuż 6 sierpnia w Kawiarnia Literacka, odbędzie się pierwsze spotkanie Mai z Czytelnikami, na żywo.

Specjalnie na to spotkanie, Maja przybędzie z Nowego Jorku. A wszystko po to, aby opowiedzieć o Pakistanie, państwie wciąż otwartym tylko dla nielicznych. Więcej informacji znajdziecie klikając w link do wydarzenie. Dołącz do wydarzenia na FB

obraz1 300x214 - Maja Klemp w Krakowie
Maja Klemp Fot. Robert Sikorski

MAJA KLEMP – autorka pochodzi z Gdyni, od 2019 roku mieszka w Nowym Jorku. Studiowała japonistykę i hispanistykę na Cardiff Univeristy oraz europeistykę na University of Bath. Podczas studiów mieszkała w Wielkiej Brytanii, Chile, Japonii, Czechach i Hiszpanii. W 2016 roku wyszła za mąż za poznanego na studiach Pakistańczyka.

W grudniu 2020 roku wydała swoją pierwszą książkę – Pakistańskie wesele, za pośrednictwem wydawnictwa Moc Media. Jest ona zapisem dwutygodniowego pobytu Mai w kraju męża, Pakistanie. Maja Klemp jest również autorką poczytnego bloga Miłość w czasach strefowych.

O Pakistańskim weselu

Kiedy weźmiesz tę książkę do ręki, obok zasiądzie Maja Klemp, która z właściwym sobie humorem opowie o kraju męża. Pakistańskie wesele obejmuje 14 dni podróży kosmopolitki, której przyszło wystąpić w roli druhny podczas wielodniowych uroczystości zorganizowanych dla elitarnego grona ośmiuset osób.

Pakistańskie wesele to wielobarwny opis ludzi, strojów i miejsc. Maja dzieli się refleksjami na temat aktualnych problemów, jak nierówności społeczne czy brak tolerancji. Lektura utwierdza w przekonaniu, że można podejść do innych łagodniej i bez uprzedzeń. Choć autorka nie pozostaje obojętna na uroki egzotycznych strojów czy biżuterii, którym równie chętnie poświęca uwagę, z nią możesz zajrzeć w głąb ludzkiej duszy.

Co o samej książce mówi Autorka?

Pakistańskie wesele to książka, którą chciałam udowodnić, że o owianym złą sławą Pakistanie można napisać lekko i z humorem. Pokazuję w niej, że Pakistańczycy to zwyczajni ludzie, tacy jak my, zmagający się z bardzo podobnymi problemami. W 2016 roku miałam możliwość uczestniczenia w weselu organizowanym w najbliższej rodzinie mojego męża – moja książka to dziennik z czternastodniowej podróży do Pakistanu, obejmujący nie tylko samo wesele, ale również inne atrakcje związane z pobytem w kraju męża. Mam nadzieję, że udało mi się stworzyć lekturę lekką i przyjemną, w stylu dobrze znanym czytelnikom mojego bloga Miłość w czasach strefowych.

Gdzie można znaleźć Maję Klemp w sieci?

Blog: Miłość w czasach strefowych

Instagram: instagram.com/miloscwczasachstrefowych

Facebook: facebook.com/miloscwczasachstrefowych

By Kraków Wydarzenia - oKrakow.pl