Lee Reynolds – brytyjska gwiazda z symfonicznym występem w Krakowie

artboard 46 copy 800x500 - Lee Reynolds – brytyjska gwiazda z symfonicznym występem w Krakowie

W piątek 13 maja o 19.30 w Filharmonii Krakowskiej Orkiestra Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa wystąpi pod batutą Lee Reynoldsa – świetnie zapowiadającego się i już cenionego dyrygenta, który do Krakowa przyjedzie wprost z Londynu. Koncert to kolejna odsłona najbardziej prestiżowego cyklu Sinfonietty Cracovii, do udziału w którym zapraszani są artyści o międzynarodowej renomie (w tym roku do Krakowa udało się zaprosić już Josepa Vicenta oraz Ramóna Ortegę). Projekt ma jeszcze jeden istotny aspekt – to owoc współpracy w ramach projektu Muzyczne Mosty, łączącemu krakowskie instytucje kultury.

artboard 46 copy 300x300 - Lee Reynolds – brytyjska gwiazda z symfonicznym występem w KrakowieStarannie wybrany dobrany program koncertu stanowi osobisty wkład Lee Reynoldsa, któremu zależało, aby podzielić się z krakowskimi melomanami klasyką brytyjskiej muzyki. W programie zabrzmią między innymi utwory Benjamina Brittena i Malcolma Arnolda. II koncert na waltornię Arnolda to odkrycie dyrygenta, który nagrał w zeszłym roku utwór wraz z brytyjskim wirtuozem Benem Goldscheiderem (który również uświetni swoim występem piątkowy wieczór). Sam dyrygent nie ukrywa swojej pasji do współczesnej muzyki, kiedy opowiada o utworze w przerwach między próbami: „Jest pełny ognia i momentów rodem z Szostakowicza i Erica Satie. To spektakularny utwór”. W drugiej części koncertu zabrzmią z kolei Metamorfozy Richarda Straussa – utwór napisany przez niemieckiego kompozytora w ostatnich miesiącach drugiej wojny światowej. Utwór, który dziś brzmi szczególnie dramatycznie i aktualnie.

W składzie orkiestry oprócz Bena Goldscheidera wystąpią muzycy Sinfonietty Cracovii, którzy po próbach z dyrygentem z entuzjazmem patrzą na efekt pracy z brytyjskim dyrygentem i emocje piątkowego wieczoru w Filharmonii.

Bilety dostępne na stronie Filharmonii Krakowskiej.

By Kraków Wydarzenia - okrakow.pl

Krakowskie Fakty, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia Drobne. Wolne Media Niezależny serwis internetowy poświęcony miastu Kraków. okrakow.pl to serwis tworzony wspólnie z Krakowską społecznością!