Kultura w doniczce. Podwórkowe spotkania ze sztuką – część II

Warsztaty z sensoceramiki, plenerowy koncert krakowskiego brass bandu i pogaduchy o lokalnym aktywizmie – nadszedł czas na drugą odsłonę wydarzenia pod hasłem „Kultura w doniczce. Podwórkowe spotkania ze sztuką”. Spotykamy się 6 lipca o godzinie 16 przy Klubie Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta, który jest współorganizatorem cyklu.

Spotkanie w pierwszą sobotę lipca otworzą warsztaty z sensoceramiki – pod opieką wykwalifikowanych instruktorów będzie można stworzyć wyjątkowe rzeźby wpisujące się w teren osiedla. Uczestnicy użyją do tego gliny, która po pewnym czasie ulegnie degradacji w naturalny sposób.

Będzie też coś dla wielbicieli muzyki na żywo – plenerowy występ zespołu Dirty Horns. Usłyszymy saksofon altowy, tenorowy, puzon lub tubę, przy akompaniamencie specjalnie skonstruowanej do tych celów perkusji. W repertuarze krakowskiego brass bandu króluje różnorodność – możemy się spodziewać zarówno muzyki popularnej w aranżacjach około jazzowych, funku, jak i muzyki filmowej oraz tanecznej.

Co jeszcze wydarzy się w trakcie spotkania? Porozmawiamy o tym, jak przy wsparciu miasta rozwiązywać lokalne problemy, albo tworzyć projekty tak fajne, jak ten! Krótko mówiąc pokażemy, czym jest Inicjatywa Lokalna.

Plan wydarzenia:

16:00 – Warsztaty sensoceramiczne

17:00 – Jak działać sąsiedzko? Pogadajmy o Inicjatywie Lokalnej!

17:30 – Koncert Zespołu DIRTY HORNS

Dodajmy, że pierwsze spotkanie w cyklu Kultura w doniczce. Podwórkowe spotkania ze sztuką  zorganizowaliśmy 27 kwietnia. Odbyły się wtedy warsztaty ogrodnicze, wspólnie z mieszkańcami zasadziliśmy warzywa, krzewy owocowe, zioła i kwiaty, a w pracy towarzyszyła nam ekspertka – ogrodniczka i projektantka Monika Hadam. Spotkanie zakończył plenerowy spektakl teatralny „Do domu” w wykonaniu Grupy Teatralnej Zatrzymać Obrotówkę.

Zadanie publiczne realizowane w ramach Inicjatywy Lokalnej ze środków Miasta Krakowa dzięki zaangażowaniu mieszkańców Nowej Huty.

Współorganizatorzy: Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Klub Jędruś OKKNH

#inicjatywa_lokalna #obywatelski_krakow #jadalnykrakow

Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie | Miejskie Centrum Dialogu

Patronat medialny

Prezentacja 81. Tour de Pologne już 17 lipca w TVP Sport!

Tylko kilka dni pozostało do oficjalnej prezentacji Tour de Pologne....

Edukacja żywieniowa kobiet w ciąży i po porodzie

Udział w realizacji zadania publicznego współfinansowanego ze środków miasta...

Wystawa pt: “Wałek ART”

To zbiór prac tematycznie różnych z pracowni Doroty Wałek,...

Wielki Festyn Franciszkański w Wieliczce. Niedziela 23 czerwca 2024

Już w najbliższą niedziele 23 czerwca 2024 r. od...

Wojownicy Maryi Kraków zapraszają wszystkich mężczyzn!

Kim są Wojownicy Maryi? Poznajmy się bliżej! Wojownicy Maryi to...

Czytaj również

Popularne kategorie