Connect with us
Książkoluby - Godziny Rodziny

Kultura

Książkoluby – Godziny Rodziny

21 listopada o godzinie 12:00 zapraszamy dzieci i dorosłych na spotkanie autorskie z cyklu „Książkoluby” z Barbarą Gawryluk.

„Książkoluby” to cykl spotkań z ciekawymi autorami książek dla dzieci i dorosłych, podczas których twórczość literacka autorów będzie punktem wyjścia do rozmowy na temat czytelnictwa, wzajemnego poszukiwania odpowiedzi na pytanie: dlaczego warto czytać i co czytać?

Barbara Gawryluk – dziennikarka radiowa, tłumaczka z języka szwedzkiego, autorka książek dla dzieci i młodzieży, propagatorka kultury, wyróżniona nagrodą IBBY za upowszechnianie czytelnictwa. W Radiu Kraków prowadzi autorski program o literaturze dla dzieci Alfabet. Jej książki zostały wpisane na Złotą Listę Fundacji ABCXXI, nominowane i wyróżniane , m.in. Nagrodą Literacką im. Kornela Makuszyńskiego. Absolwentka filologii szwedzkiej na UJ. Mieszka w Krakowie.

Spośród uczestników Innej Bajki i Książkolubów zostaną wylosowane nagrody książkowe z autografem Barbary Gawryluk.

Cykl „Książkoluby” wpisuje się w Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce. A ponieważ przykład idzie z góry, a jabłko pada niedaleko od jabłoni, wiemy, że dobre zwyczaje najlepiej zaszczepia się od najmłodszych lat – w rodzinie. Dlatego to takie ważne Godziny Rodziny!

ksiazkoluby gawryluk kafel1 300x300 - Książkoluby - Godziny Rodziny

Organizatorzy: Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie oraz Rada Dzielnicy I Stare Miasto

Zapisy: godzinyrodziny@gmail.com
Prosimy o podanie ilości osób (dzieci i dorosłych). Osoby zapisane dostaną email zwrotny z potwierdzeniem rezerwacji. Ilość miejsc ograniczona.
Czas trwania: 60 minut

Portret wykonała Jadwiga Budziło z Pracowni Terytorium Sztuki Violetty Chmielewskiej.

Continue Reading

Krakowski Kalendarz Wydarzeń

grudzień 2023
Nie odnaleziono wydarzeń!
Więcej
To Top