Krakowskie Jubileusze Krzysztofa Zanussiego. Projekcja filmu „Eter” z udziałem reżysera

Krakowskie Jubileusze Krzysztofa Zanussiego. Projekcja filmu „Eter” z udziałem reżysera

19 czerwca 2019 r., godz. 19.00 – Kino Sfinks OKN, Os. Górali 5

 Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski, Komitet Organizacyjny Krakowskich Jubileuszy Krzysztofa Zanussiego oraz Kino Sfinks zapraszają na spotkanie z Krzysztofem Zanussim i pokaz filmu „Eter”. Spotkanie poprowadzi Łukasz Maciejewski. Wstęp za zaproszeniami – do odbioru w Kinie Studyjnym Sfinks (od 1 czerwca).zanussi krakow 212x300 - Krakowskie Jubileusze Krzysztofa Zanussiego. Projekcja filmu „Eter” z udziałem reżysera

Krzysztof Zanussi często wraca do Krakowa – bo tu wszystko się zaczęło, tu zaczęła się rozwijać jego pasja filmowa, a atmosfera Krakowa i spektakle, które widział w teatrach krakowskich wywarły na nim wielkie wrażenie. W czerwcu będzie gościem w Krakowie z okazji kilku rocznic: 80-lecia urodzin, 60-lecia  amatorskiego debiutu filmowego (jako student filozofii był związany z Amatorskim Klubem Filmowym Nowa Huta działającym przy Ośrodku Kultury i w roku 1959 zrealizował swój pierwszy film) oraz 40-lecia debiutu teatralnego  (debiutował w 1979 r. ”Lotem nad kukułczym gniazdem” w Starym Teatrze).

W Kinie Sfinks pokazany zostanie „Eter”, film który przenosi nas na obrzeża Cesarstwa Rosyjskiego z początku XX wieku. Doktor podaje śmiertelną dawkę eteru młodej kobiecie, którą pragnie uwieść. Ucieka. Znajduje zatrudnienie w austriacko-węgierskiej twierdzy, gdzie kontynuuje swoje eksperymenty z eterem. Ich celem jest uśmierzenie bólu, ale też manipulowanie ludzkim zachowaniem. W rolach głównych wystąpili Jacek Poniedziałek i Andrzej Chyra.

Projekcję poprzedzi rozmowa z reżyserem, którą poprowadzi Łukasz Maciejewski.

Szczegółowe informacje:
Kino Studyjne Sfinks
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. 12 644 27 65 w. 32, sfinks[at]okn.edu.pl
www.kinosfinks.pl
www.facebook.com/StudyjneKinoSFINKS

admin