Dodaj na - okrakow.pl
Artykuł/Wpis, Wydarzenie, Ogłoszenie Drobne

Od czwartku na Małym Rynku rusza Krakowski Festiwal Pierogów 2022

pierogi - Od czwartku na Małym Rynku rusza Krakowski Festiwal Pierogów 2022

Jak informuje Krakowska Kongregacja Kupiecka od czwartku 11 sierpnia 2022 r. rusza coroczny Krakowski Festiwal Pierogów. Pierogi będzie można skosztować do poniedziałku 15 sierpnia.

festiwal pierogow krakow maly rynek 28 1 300x225 - Od czwartku na Małym Rynku rusza Krakowski Festiwal Pierogów 2022“Na stoiskach przygotowanych przez Krakowską Kongregację Kupiecką królować będą nie tylko tradycyjne smaki pierogów ruskich, z serem na słodko albo z kapustą i grzybami, ale też te sezonowe – ze świeżymi borówkami, bobem czy kurkami – aż po bardziej śmiałe, jak z burakami czy na słodko z czekoladą.

festiwal pierogow krakow maly rynek 24 1 300x225 - Od czwartku na Małym Rynku rusza Krakowski Festiwal Pierogów 2022Na smakoszy będzie czekać 12 wystawców – pierogarni i restauracji, które zaserwują swoje popisowe dania w najróżniejszej postaci.

Podczas tegorocznej edycji festiwalu nie zabraknie konkursów. Za najlepsze pierogi ruskie zwycięzcy otrzymają statuetkę św. Jacka. Druga statuetka – króla Kazimierza Wielkiego trafi w ręce tych, którzy zrobią te jedyne, wyjątkowe – najlepsze pierogi! Tym razem zwycięzców w obu kategoriach wytypuje jury, a nie jak dawniej publiczność.

Przypominamy, że w Krakowie w sierpniu przynajmniej jednego pieroga zjeść trzeba. Pierogów będzie można posmakować w dniach 11-15 sierpnia 2022, od godz. 10.00 do ostatniego głodomora.” – Krakowska Kongregacja Kupiecka

By Kraków Wydarzenia - okrakow.pl

Krakowskie Fakty, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia Drobne. Wolne Media Niezależny serwis internetowy poświęcony miastu Kraków. okrakow.pl to serwis tworzony wspólnie z Krakowską społecznością!