Krakowscy policjanci zatrzymali mężczyznę który groził bronią pneumatyczną pracownikom spółki gazowej

by admin
0 comment

W miniony poniedziałek krakowscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o grożenie bronią pneumatyczną dwóm pracownikom gazowni. W ten niezgodny z prawem sposób, 34-latek chciał powstrzymać fachowców przed odłączeniem licznika gazowego w jego domu.

3 lutego br. w godzinach przedpołudniowych pracownicy spółki gazowej przyjechali do jednego z domów na terenie Podgórza, aby wykonać usługę odłączenia licznika gazowego. Nic nie wskazywało na to, że to standardowe zlecenie, zapamiętają jako jedno z najbardziej dramatycznych w swojej dotychczasowej pracy. Na początku wszystko przebiegało zgodnie z planem, mężczyźni sprawdzili poprawność danych adresowych, po czym zapukali do drzwi właściciela domu i poinformowali go o powodach swojego przyjazdu. Informacja o odcięciu licznika gazowego wywołała złość 34-latka, który groźbami i krzykami chciał ich powstrzymać przed wykonaniem zlecenia. Pracownicy gazowni nie zrażając się awanturą przystąpili do pracy. Wtedy właściciel domu wrócił do mieszkania, po czym wyszedł z niego uzbrojony w broń pneumatyczną. Najpierw wystrzelił z pistoletu w powietrze, później przy użyciu broni zaczął grozić 62-letniemu pracownikowi gazowni. Przestraszeni całą sytuacją fachowcy ukryli się w samochodzie i zaalarmowali przełożonych oraz Policję.

Na miejsce skierowani zostali funkcjonariusze Wydziału Sztab Policji KMP w Krakowie, którzy zatrzymali sprawcę gróźb oraz zabezpieczyli broń pneumatyczną.

34-latek usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych, za co grozi nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Na wniosek Policji wobec zatrzymanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru oraz zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonymi.

Źródło: Małopolska Policja

Related Posts

Ta strona korzysta z ciasteczek (plików cookie) aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz instalować tych plików, przejdź do ustawień swojej przeglądarki. Akceptuję Czytaj więcej