Kraków Wydarzenia: W Nowej Hucie rusza Kino Plenerowe

kino plenerowe krakow nowa huta 1 - Kraków Wydarzenia: W Nowej Hucie rusza Kino Plenerowe
Read Time:2 Minute, 8 Second

kino plenerowe krakow nowa huta 2 212x300 - Kraków Wydarzenia: W Nowej Hucie rusza Kino PleneroweZa jakie grzechy, dobry Boże?, Tajemnice Silver LakeOficer i szpieg oraz Madagaskar. To filmy, które przez 4 sierpniowe weekendy będą mogli zobaczyć mieszkańcy Krakowa. Wystarczy przyjść do parku Lotników Polskich i zająć leżak. Sąsiadująca z miejscem wydarzenia TAURON Arena Kraków, by umilić wieczory, zaprasza po przekąski i napoje do ARENA Garden. Nowohuckie Kino Plenerowe jest organizowane przez Miasto Kraków i Krakowskie Biuro Festiwalowe w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Na każdy z czterech seansów wstęp jest wolny. Jedyny warunek, jaki należy spełnić, to zakryć nos i usta na czas udziału w wydarzeniu. Jednak warto założyć maseczkę, by zobaczyć w plenerze, w towarzystwie znajomych, z dobrym jedzeniem i napojem filmy z naszego repertuaru. Zaczynamy na Pikniku Krakowskim 8 sierpnia o godz. 21.00 przebojową komedią, która stanowi remedium na nasze uprzedzenia i napięcia współczesnego świata – co ważne nie próbując go zmienić, ale rozbrajając śmiechem – czyli Za jakie grzechy, dobry Boże?. Po premierze filmu francuskie sale kinowe pękały w szwach i zanosiły się śmiechem. To opowieść o czterech córkach na wydaniu i jednym marzeniu ich poukładanych, konserwatywnych rodziców – żeby dobrze wyszły za mąż. Ale co zrobić, gdy czterech zakochanych mężczyzn to Żyd, Arab, Chińczyk i wesoły chłopak z serca Czarnej Afryki? Każdy z nich pochodzi z innej kultury, ma swoje obyczaje, wierzenia, religię… Zobaczmy tę komedię razem raz jeszcze.

Kolejny weekend 16 sierpnia pokaże nam spisek w filmie Tajemnice Silver Lake. Bohater filmu Davida Roberta Mitchella to bezrobotny pożeracz popkultury z Los Angeles – Sam. Na ślad tajemniczego zniknięcia dziewczyny z sąsiedztwa naprowadzają go informacje zakodowane na starych VHS-ach, hollywoodzkie lokacje, znaki na ścianach, piosenki i komiksy. Nie trzeba dodawać, że taka przygoda budzi w młodzieńcu niezmordowanego Philipa Marlowe’a. Zapraszamy na wspólne śledztwo!

Oficera i szpiega Romana Polańskiego zobaczymy w weekend 23 sierpnia. Film opowiada opartą na faktach historię Alfreda Dreyfusa, francuskiego oficera pochodzenia żydowskiego, który za rzekomą zdradę swojej ojczyzny został skazany na dożywocie i zesłany na Wyspę Diabelską u wybrzeży Gujany Francuskiej. Na seans nie zalecamy zabierania najmłodszych dzieci, to jednak thriller.

Na koniec Nowohuckiego Kina Plenerowego seans dla całej rodziny, czyli 30 sierpnia bawimy się w towarzystwie zwierząt z Madagaskaru. Ten pełnometrażowy film animowany z 2005 roku, wyprodukowany przez wytwórnię DreamWorks, opowiada o czwórce zwierząt z zoo w nowojorskim Central Parku. Kiedy nagle lądują w tropikalnej dżungli, muszą stawić czoła tak uzyskanej wolności i życiu, jakie dotąd tylko sobie wyobrażały – ale którego nigdy nie zasmakowały. Gwarancja dużej dawki śmiechu, naprawdę.

Nowohuckie Kino Plenerowe jest wydarzeniem towarzyszącym kampanii społeczno-informacyjnej Bądź Turystą w Swoim Mieście. Projekt sfinansowano ze środków Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa oraz ze środków Dzielnicy XIV Czyżyny.

 

thumbs up - Kraków Wydarzenia: W Nowej Hucie rusza Kino Plenerowe 1 thumbs down - Kraków Wydarzenia: W Nowej Hucie rusza Kino Plenerowe 0
happy - Kraków Wydarzenia: W Nowej Hucie rusza Kino Plenerowe
Happy
0 %
sad - Kraków Wydarzenia: W Nowej Hucie rusza Kino Plenerowe
Sad
0 %
excited - Kraków Wydarzenia: W Nowej Hucie rusza Kino Plenerowe
Excited
0 %
sleepy - Kraków Wydarzenia: W Nowej Hucie rusza Kino Plenerowe
Sleppy
0 %
angry - Kraków Wydarzenia: W Nowej Hucie rusza Kino Plenerowe
Angry
0 %
surprise - Kraków Wydarzenia: W Nowej Hucie rusza Kino Plenerowe
Surprise
0 %

Krakowski Kalendarz Wydarzeń

Sierpień 2020
Wrzesień 2020
Nie odnaleziono wydarzeń!
Więcej