Kraków Wydarzenia przedstawia: Nadzwyczajny Koncert Pamięci Jana Pawła II

GWIAZDY METROPOLITAN OPERA I ARTYŚCI Z WIELU KRAJÓW W KONCERCIE  PAMIĘCI JANA PAWŁA II

Zapraszamy wszystkich do uczczenia 100 rocznicy urodzin Jana Pawła II

Darmowy koncert dostępny jest na YouTube: Concert in Memory of John Paul II Celebrating 100th Anniversary of His Birth

www.jp2concert.com.

W 100 rocznicę urodzin Karola Wojtyły, artyści z Polski, Stanów Zjednoczonych, Anglii, Niemiec, Korei, Włoch, Japonii, Tajwanu, Turcji i Szwajcarii łączą się by oddać hołd Wielkiemu Polakowi. W programie koncertu między innymi Ave Maria F. Schuberta w świetnym wykonaniu Angel Joy Blue, solistki Metropolitan Opera znanej z tytułowej roli Bess w Porgy & Bess G.Gershwina, Panis Angelicus i Laudate Dominum W.A Mozarta w wykonaniu solistek Metropolitan Opera MaryAnn McCormick i Lisette Oropesa, wybitnej odtwórczyni roli Violetty w Traviacie G.Verdiego i Manon w Operze J. Masseneta. W programie również Ave Maria z Opery Otello G. Verdiego w wykonaniu Latonii Moore, odtwórczyni głównej roli Aidy w Metropolitan Opera, nastrojowa Medytacja z Opery Thais J. Masseneta z udziałem Dagmary Dryl, pierwszej solistki Polskiego Baletu Narodowego, Lamb of God w wykonaniu Brandie Sutton z akompaniującym jej Damienem Sneedem, który współpracował z takimi gwiazdami jak Aretha Franklin, Jessye Norman, Wynton Marsalis, Stevie Wonder czy Diana Ross.Udział biorą również soliści Polskiej Opery Narodowej: Edyta Piasecka śpiewa Pieśń Nai S.Moniuszki, Aleksandra Olczyk Pie Jesu a Rafał Bartmiński rzadko wykonywany utwór “Módl się o duszo moja” z Mszy Polskiej Jana Maklakiewicza.

W koncercie występują znakomici muzycy, między innymi Veriko Tchumburidze, laureatka pierwszej nagrody ostatniego Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. H. Wieniawskiego, utytułowany skrzypek Richard Lin zdobywca pierwszej nagrody między innymi w Konkursie Skrzypcowym w Minneapolis, Piotr Pławner, Janusz Wawrowski oraz Adam Palma, który wykonuje Polonez A-dur F. Chopina na gitarze.

Klamrę koncertu stanowi muzyka F. Chopina w wykonaniu Szymona Nehringa w pięknej scenerii Zamku Królewskiego na Wawelu.To właśnie w Krakowie młody Karol Wojtyła kształcił się w Seminarium Duchownym, by po latach zostać głową Kościoła Katolickiego. Ciekawostką jest prawykonanie arii z Opery Hiob Krzesimira Dębskiego napisanej na podstawie dramatu Karola Wojtyły, zamówionej przez Polską Operę Królewską.

Widzów wita i błogosławi Arcybiskup Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski (KEP) oraz Kardynał Timothy Dolan, Arcybiskup Nowego Jorku.Koncert jest pierwszym na tak dużą skalę projektem, który łączy Polaków na całym świecie  

Mecenas Koncertu: Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A (PGNiG).

Partner: Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) oraz Polish Slavic Federal Credit Union (PSFCU). Organizator: Fundacja Kultury i Sztuki

Fundacja Kultury i Sztuki
By Kraków Wydarzenia - okrakow.pl

Krakowskie Fakty, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia Drobne. Wolne Media Niezależny serwis internetowy poświęcony miastu Kraków. okrakow.pl to serwis tworzony wspólnie z Krakowską społecznością!