Kraków Wydarzenia: Jazzowy lipiec i inne niespodzianki Krakowa – #badzturysta w swoim mieście!

by admin
0 comment

Jesteście ciekawi, jakie zakamarki i historie skrywa największa hala widowiskowa w mieście? A może wręcz odwrotnie – lepiej czujecie się w niewielkich przestrzeniach i chcecie zobaczyć najmniejszą świątynię w mieście? To wszystko jest możliwe – w Krakowie! TAURON Arena Kraków zaprasza na zwiedzanie w każdy czwartek, a kościół św. Benedykta – w każdą wakacyjną sobotę. W tym tygodniu polecamy też przejazd muzealnym tramwajem i… naukę chodzenia po wodzie z SUP Kulturą. To chyba wystarczy, by dołączyć do akcji „Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków”?

Spaceruj ile sił w nogach albo… w dwóch kółkach

Wydaje wam się, że przeszliście Kraków wzdłuż i wszerz? Z przyjemnością podzielimy się z wami dwiema ciekawymi trasami. Może tu jeszcze nie byliście?

Spacer literacki z Wawelu na Kazimierz i Podgórze prowadzi szlakiem miejsc pamięci, klubów i kawiarni literackich oraz nowoczesnych projektów promujących literaturę w przestrzeni publicznej (spacer dostępny tutaj: http://krakow.travel/wycieczki/22778).

Drugi spacer to propozycja dla dzieci: Zielony Kraków na rowerze. Ze względu na specyficzne położenie Krakowa miejskie parki, lasy i ogrody, łąki i skwery oferują różnorodne skarby natury: znajdziemy tu siedliska rzadkich roślin i zwierząt oraz oryginalne krajobrazy. Zaczynamy w najstarszym w Polsce Ogrodzie Botanicznym (spacer dostępny tutaj: http://krakow.travel/wycieczki/36725).

Ponadto teraz dzięki bezpłatnej aplikacji UNITI przygotowanej przez krakowskich przewodników każdy może kupić wycieczkę po stolicy Małopolski. Wystarczy mieć własny smartfon i słuchawki, które zapewnią nam komfort zwiedzania i bezpieczeństwo.

Odkryj historię najmniejszej świątyni

Wiesz, gdzie w Krakowie znajduje się najmniejsza i najbardziej tajemnicza świątynia? W Podgórzu na Wzgórzu Lasoty. W dodatku zwiedzić ją można tylko podczas święta Rękawki i w wakacyjne soboty. I tak, od 4 lipca co tydzień w godzinach 10.00-13.00 zobaczymy odnowione wnętrza niewielkiego kościoła św. Benedykta i dowiemy się więcej o prowadzonych tam do niedawna pracach archeologicznych. Zwiedzanie jest bezpłatne.

Nic nie jest takie, jak mogłoby się wydawać

Dziś (30.06) o godz. 18.00 Muzeum Fotografii w Krakowie zaprasza na nowy (i zarazem swój pierwszy!) cykl webinarów MuFo, w którym eksperci będą dzielić się wiedzą, doświadczeniem oraz muzealną pasją. „Muzeum Fotografii – co to znaczy?” – spotkanie pod tym tytułem poprowadzi Marek Janczyk. O tej samej porze czeka nas otwarcie wystawy plenerowej To nie tak! powstałej dzięki współpracy Muzeum Fotografii w Krakowie i III Pracowni Interdyscyplinarnej Wydziału Malarstwa krakowskiej ASP, która miała miejsce w roku akademickim 2019/2020 – roku pokazującym, że nic nie jest takie, jak mogłoby się wydawać. Ekspozycję można oglądać do 31 lipca w plenerach Strzelnicy MuFo.

Tramwajem po przygodę!

Czy wiecie, że po Krakowie można podróżować nie tylko w przestrzeni, ale i w czasie? Na te niezwykłe wycieczki zaprasza Krakowska Linia Muzealna! Specjalna linia tramwajowa oznaczona numerem „0” kursuje po naszym mieście w okresie letnim – w tym roku na krakowskie ulice wyjechała już 28 czerwca i można z niej korzystać w każdą niedzielę i święto aż do 20 września na trasie z ulicy Dajwór do Cichego Kącika i z powrotem (a czasem nawet aż do Nowej Huty!). Podróż zabytkowymi wagonami tramwajowymi z roku 1925, 1938 czy lat 50. XX wieku przypomni nam klimat dawnego Krakowa. Szczegółów szukajcie na stronie internetowej Krakowskiej Linii Muzealnej.

Kraków z wodnej perspektywy? Sam naucz się chodzić po wodzie!

Już w czwartek  (2.07) na Instagramie @badzturysta zabierzemy was na InstaWycieczkę z członkami SUP Kultury. SUP (Stand Up Paddle) to sport łatwy i szybki do opanowania, idealny dla każdego, kto chce spróbować i utrzyma w ręku wiosło. Jednoczesne stanie (Stand Up) i wiosłowanie (Paddle) znakomicie trenuje mięśnie i wyrabia koordynację ruchową. Najprościej jak się da? SUP to jedyna w swoim rodzaju możliwość chodzenia po wodzie za pomocą specjalnej deski. Jeśli spodoba się wam nasza wycieczka na Instagramie, możecie sami dołączyć do SUP Kultury. I nie ma znaczenia, czy masz 5, 35 czy 75 lat, czy chcesz odpocząć czy potrenować – SUP dla każdego znaczy co innego, a Wisła płynie dla wszystkich!

Bądź turystą w swoim mieście i zwiedzaj TAURON Arenę Kraków

TAURON Arena Kraków włącza się w akcję „Bądź turystą w swoim mieście”: w wakacyjne czwartki zaprasza do zwiedzania. Najbliższa okazja, by odkryć tajemnice krakowskiej hali widowisko-sportowej, już 2 lipca o 15.30, 17.00 i 18.30. Obowiązują wcześniejsze zapisy: sekretariat@tauronarenakrakow.pl oraz +48 739 455 600.

W tym samym dniu w ramach akcji można skorzystać z promocyjnej oferty Arena Garden przygotowanej z myślą o mieszkańcach Krakowa, którzy szukają pomysłu na spędzenie wolnego czasu z rodziną i przyjaciółmi w ciekawym miejscu. Przy TAURON Arenie Kraków na gości czeka strefa gastronomiczna utrzymana w klimacie ogrodu oraz moc atrakcji towarzyszących. Arena Garden jest czynna codziennie od 12.00. Wstęp na jej teren jest wolny. W czwartek o godz. 20.00 w ramach muzyki na żywo będzie można posłuchać The Nightfly a w piątek o tej samej porze Kasi Malendy i Bernarda Drago.

Jazzowy Kraków nie odpuszcza lata!

A na koniec z wielką przyjemnością zapraszamy na ruszający 3 lipca Summer Jazz Festival Kraków. Kameralnych koncertów posłuchamy na dziedzińcu Pałacu Pod Baranami i w klubach: Piwnica pod Baranami, Harris Piano Jazz Bar, Piec Art, U Muniaka oraz Alchemia. Lipiec bez jazzu w Krakowie byłby naprawdę smutnym miesiącem. Nie przegap okazji i kup bilet już dziś!

Więcej informacji o akcji „Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków” na stronie projektu: www.badzturysta.pl!

DOŁĄCZ DO AKCJI:

POLUB PROFIL NA FACEBOOKU: https://www.facebook.com/badzturysta/

BĄDŹ Z NAMI NA INSTAGRAMIE: https://www.instagram.com/badzturysta/

Related Posts

Ta strona korzysta z ciasteczek (plików cookie) aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz instalować tych plików, przejdź do ustawień swojej przeglądarki. Akceptuję Czytaj więcej