Kraków Wspólnie – Integracja –  zaproszenie dla NGO do stworzenia najlepszej oferty integracyjnej dla dzieci i młodzieży w mieście!

lato w miescie 2 800x500 - Kraków Wspólnie - Integracja –  zaproszenie dla NGO do stworzenia najlepszej oferty integracyjnej dla dzieci i młodzieży w mieście!

lato w miescie 2 150x150 - Kraków Wspólnie - Integracja –  zaproszenie dla NGO do stworzenia najlepszej oferty integracyjnej dla dzieci i młodzieży w mieście!

Kraków Wspólnie – Integracja –  zaproszenie dla NGO do stworzenia najlepszej oferty integracyjnej dla dzieci i młodzieży w mieście!

Fundacja Internationaler Bund Polska we współpracy z Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta Krakowa oraz Funduszem Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF), z którego funduszy działanie jest finansowane, organizuje aktywności dla dzieci i młodzieży w wieku 6-24 lat w całym mieście! Trwa nabór dla NGO’sów, które chciałyby dołączyć do akcji!

 

Kraków Wspólnie – projekt, który ma wpływ na lepszą zmianę

 

W ramach Kraków Wspólnie na uczestników czekają bezpłatne: aktywności integracyjne dla wszystkich dzieci i młodzieży, kursy języka polskiego i ukraińskiego dla nauczycieli, kursy języka polskiego dla uczniów, szkolne wyprawki, przekazanie sprzętu elektronicznego czy pomoc w organizowaniu opieki przedszkolnej dla najmłodszych dzieci z Ukrainy. Wszystkie składowe projektu mają na celu działanie edukacyjne i integracyjne; ułatwianie odnajdywania się w nowej rzeczywistości i miejscu osobom, które musiały uciekać przed wojną w Ukrainie.

Fundacja Internationaler Bund Polska wraz z Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta Krakowa oraz przy wsparciu i finansowaniu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF) proponują szereg działań integracyjnych i pomocowych zarówno dla osób uciekających przed wojną w Ukrainie, jak i dla mieszkańców Krakowa.

 

Kraków Wspólnie Integracja!

Dotychczas do programu integracyjnego dołączyło kilkanaście krakowskich instytucji i organizacji: muzea, teatry, uczelnie, ośrodki kultury i kluby sportowe! W zajęciach dla osób w wieku od 6 do 24 lat wzięło udział prawie 10 tysięcy dzieci i młodzieży z Polski, Ukrainy i innych krajów. Podczas organizowanych  spotkań i warsztatów ważne były: integracja, zabawa, ale także rozwój zdolności i umiejętności sportowych, artystycznych, komunikacyjnych. 

Cały czas trwają zajęcia, a zapisy do nich są na bieżąco uaktualniane na stronie internetowej Fundacji Internationaler Bund Polska. 

 

Koordynatorka projektu integracyjnego Angelika Nocoń mówi:

“Kontynuujemy nasz projekt, który spotkał się z tak wielkim zainteresowaniem, czy wręcz entuzjazmem. Z pewnością nie zabraknie więc wielu wydarzeń zimowych – szykujemy też bogatą ofertę na ferie. Działamy i planujemy – zapraszamy do sprawdzania kalendarza na naszej stronie internetowej! Wydarzeń było i będzie wiele. A tematyka? Oczywiście również różnorodna! Przecież różnorodność i wielokulturowość to nasze znaki rozpoznawcze. W najbliższych planach zajęć znajdziemy warsztaty plastyczne, zajęcia sportowe, teatralne, muzyczne, komputerowe, graficzne, muzealne, rekreacyjne. Część z nich obejmuje również wyżywienie (w przypadku długich zajęć).” 

Teraz pora na zwiększenie zakresu działań i zaproszenie kolejnych organizacji do działania.

Kraków Wspólnie Integracja – zaproszenie NGO do współpracy

Fundacja Internationaler Bund Polska zaprasza do współpracy wszystkie organizacje NGO, które chciałby zorganizować aktywności integracyjne w Krakowie dla osób w przedziale wiekowym 6-24 lat  pochodzące z Ukrainy, Polski oraz innych krajów.

Wnioski z propozycjami działań będą rozpatrywane według kolejności zgłoszeń, aż do wyczerpania puli środków, którymi Fundacja dysponuje na realizację Projektu. Realizacja projektów musi nastąpić do 30.05.2023 r. a budżet przeznaczony na jeden projekt nie może być wyższy niż 20 000 PLN. Jedna organizacja może złożyć maksymalnie dwie oferty. 

Formularz zgłoszeniowy i wszystkie potrzebne informacje są dostępne na stronie fundacji: https://ib-polska.pl/unicef/integracja/

Fundacja Internationaler Bund Polska – 18 lat doświadczenia w zmienianiu miasta na lepsze

Misją Fundacji jest udzielanie wsparcia oraz aktywizacja zawodowa i społeczna osób wykluczonych w szczególności ze względu na wiek, pochodzenie, miejsce zamieszkania, wykształcenie czy status społeczny. Jako operatorzy Centrum Wielokulturowego w Krakowie i Punktu Informacyjnego dla Obcokrajowców, wraz z wybuchem wojny, rozpoczęliśmy szereg dodatkowych aktywności pomocowych na rzecz osób uciekających przed wojną w Ukrainie, po to właśnie aby pomagać tym najbardziej potrzebującym działamy.” mówi Maria Wojtacha, dyrektor fundacji Internationaler Bund Polska.

Internationaler Bund Polska obecnie prowadzi Punkt Informacyjny dla Obcokrajowców przy wejściu do Galerii Kazimierz od ulicy Rzeźniczej, Centrum Wielokulturowe przy al. Daszyńskiego 22, Szafę Dobra (obecnie w dwóch lokalizacjach os. Górali 8 oraz filia przy ul.Śniadeckich 3) oraz Magazyn na Daszyńskiego 16 z podstawową żywnością, kosmetykami czy chemią gospodarczą. Do tej pory magazyny prowadzone przez Centrum Wielokulturowe w Krakowie wydały ponad 1 000 000 sztuk różnego rodzaju asortymentu, od żywności, poprzez środki czystości, po podstawowe leki czy odzież. W prowadzonym przez Centrum Punkcie Informacyjnym dla Obcokrajowców w Krakowie obsłużonych zostało już ponad 11 000 osób.

 Kraków Wspólnie” to program realizowany przez Fundację Internationaler Bund Polska we współpracy z Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta Krakowa oraz Funduszem Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF), z którego środków działanie jest finansowane. 

Wszystkich zainteresowanych kursami Fundacja zaprasza na swoją stronę internetową: https://ib-polska.pl/unicef/integracja/ 

By Michał

Krakowskie Fakty, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia Drobne. Wolne Media Niezależny serwis internetowy poświęcony miastu Kraków. okrakow.pl to serwis tworzony wspólnie z Krakowską społecznością!