Connect with us
punkt szczepien nowe czyzyny fot newbridge 2 1 - Kraków: W Nowych Czyżynach już szczepią. Nowy punkt może przyjąć nawet 600 osób dziennie

Miasto Kraków Wiadomości Wydarzenia

Kraków: W Nowych Czyżynach już szczepią. Nowy punkt może przyjąć nawet 600 osób dziennie

Krakowskie centra handlowe coraz aktywniej wspierają akcję szczepień w Małopolsce. W jednym z takich obiektów właśnie powstał nowy powszechny punkt szczepień. Dziennie może on podać preparat nawet 600 osobom!

W Krakowie powstał nowy punkt szczepień. Otwarto go w centrum handlowym Nowe Czyżyny. W punkcie dostępne są zarówno dwudawkowe preparaty firm Pfizer i Moderna, jak również jednodawkowy firmy Johnson & Johnson. Procedura umawiania się na szczepienie została tam uproszczona do minimum.

Chętni mogą rejestrować się dzwoniąc na numer 989 lub bezpośrednio do punktu szczepień pod numerem tel. 790 316 790. Preparat można również otrzymać bez rejestracji, z marszu. Wówczas wystarczy wypełnić jedynie specjalny formularz dostępny na miejscu.

Nowy punkt powstał w jednym z lokali centrum handlowego, który specjalnie na ten cel został zaadaptowany. Całą akcję szczepień na miejscu prowadzi wykwalifikowany personel medyczny z CM UNIMED, który koordynuje akcję. W punkcie można przyjąć każdą dawkę preparatu.

Ze szczepienia mogą skorzystać tu zarówno osoby, które jeszcze tego nie zrobiły, jak również osoby, które czekają na podanie drugiej dawki preparatu Pfizera lub Moderny. Punkt prowadzić będzie także akcje szczepienia dawką przypominającą dla osób powyżej 50 r. ż., a także dla pracowników służby zdrowia, w tym farmaceutów i dentystów.

Oprócz tego, punkt realizować będzie także szczepienia trzecią dawką dla osób z obniżoną odpornością – tu bez względu na wiek. Swój zastrzyk w Nowych Czyżynach będzie mogła przyjąć również młodzież, która ukończyła 12 r.ż. Dla tej grupy przygotowano preparaty firmy Pfizer i Moderna.

Każdego dnia zespół pracujący na miejscu będzie w stanie zaszczepić około 300 osób. W sytuacji, kiedy wzrośnie zainteresowanie szczepieniami, uruchamiany będzie drugi zespół. Tym samym punkt każdego dnia będzie mógł wyszczepić od 500 do nawet 600 osób. Punkt czynny będzie w godz. od 9:00 do 18:00. Jak deklarują koordynatorzy, nie będą obowiązywały w nim limity dawek na dany dzień.

Jak podaje Polska Rada Centrów Handlowych punkty szczepień działają już w ponad 80 centrach handlowych w całej Polsce. Ten działający w Nowych Czyżynach został uruchomiony we współpracy z Narodowym Funduszem Zdrowia i Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego.

***                                

Centrum Nowe Czyżyny zlokalizowane jest w Krakowie przy ul. Medweckiego 2. Otwarty w 2002 roku obiekt ma powierzchnię 31 tys. m kw. GLA i liczy sobie 77 sklepów, restauracji i punktów usługowych. Wśród kluczowych najemców znaleźć można m.in. Carrefour, Leroy Merlin, Jysk, RTV Euro AGD, home&you, Douglas, Rossmann, Orsay, Big Star, Pepco, KFC i CCC. Zmotoryzowani mają tutaj do dyspozycji ponad 850 miejsc postojowych. Centrum handlowe znajduje się w portfolio Newbridge Poland. Zarządcą jest Apsys Polska S.A./ nowe-czyzyny.pl

Newbridge Poland to spółka założona w 2015 roku przez międzynarodową grupę Somerston, skupiająca się na inwestowaniu w centra handlowe typy ‘convenience’ oraz parki handlowe.  Obecnie w portfolio Newbridge Poland znajduje się 6 obiektów handlowych w Polsce: Centrum Nowe Czyżyny w Krakowie, Centrum Nowe Bielawy w Toruniu, Centrum Nowa Górna w Łodzi oraz Parki Handlowe Newbridge, zlokalizowane w Grodzisku Mazowieckim, Włocławku i Namysłowie. Więcej informacji: newbridge.com.pl

Źródło: Nowe Czyżyny/Newbridge

Continue Reading
Avatar photo

Krakowskie Fakty, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia Drobne. Wolne Media Niezależny serwis internetowy poświęcony miastu Kraków. okrakow.pl to serwis tworzony wspólnie z Krakowską społecznością!

Krakowski Kalendarz Wydarzeń

grudzień 2023
Nie odnaleziono wydarzeń!
Więcej
To Top